Yardım Xiaomi Mi 8 Şebeke+WiFi Sorunu

ismailcanolmez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global v.12.0.3
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar,

Elimde Xiaomi Mi 8 cihazı var. Daha öncesinde kendim bir ROM yüklemedim, satın alınan dönemi içinde ithalatçı garantili olarak temin edilen bir cihazdı.

Sorunlar bundan yaklaşık bir ay önce başladı. Kendim kullanmakta olduğum hattımı kendi üstüme devraldım. Bundan sonra Vodafone, her mobil veriyi açtığımda "Bu ağda oturum açın" bildirimi göndermeye başladı. Bu durumla birlikte sim kart sistemi de verimsiz ve kararsız çalışmaya başladı. Bir açışımda "Hizmet yok" ibaresi, bir diğer açışımda "Yalnızca acil aramalar" ibaresi, bazen sim kartı görüp bağlanmaması, bağlanınca mobil veriye giriş yapmaması gibi çoklu bir senaryo yaşandı. Bir hafta kadar bu durumu böyle idare ettim. Bu sırada telefonun kendi kendine reset attığını da eklemeliyim. Bir sefer de yüksek bir ses çıkartarak telefonun kapandığına şahit oldum.

Daha sonrasında yedeklerimi alabileceğim bir bilgisayar edinince telefondan yedeklerimi aldım ve sıfırladım. Bir sonuç değişikliği olmadı. Aynı senaryolar devam etti. Bugün ise ara ara sim kartı gören telefon artık hiç tepki vermemeye başladı. Bunun yanında WiFi bağlantısı da stabil çalışmamasına rağmen son değişiklik ile o da hiç tepki vermez oldu.

Maalesef yaşadığım çevrede bir tanıdığım, işine veya sözüne güvenebildiğim bir telefoncu yok. O yüzden herhangi bir telefoncuya girip sorduğumda "Bununla uğraşma, entegre sorunudur" gibi bir bilgi verdi. Emin olamadığım için buraya da danışmak istedim.

Potansiyel sorunu ve çözümleri nelerdir?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

edit: Normal arama zaten yapılamıyor fakat acil arama için temsili bir numara tuşladığımda "Cihazı uçuş modundan çıkarın" hatası vermekte.

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
32
Hocam durduk yere yazılım hatası olmaz dediğinize göre müdahale etmemişsiniz, donanım arızasıdır telefoncunun da dediği gibi. Yine de H.kadioglu hocam konuya baktığında size cevap verecektir.

Oyla:
Üst Alt