Yardım xiaomi mi 8 qualcomm hs-usb qdloader 9008 (com7) sorunu

Ömerosss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömerosss
Cihazım
Xiaomi mi 8
Meslek
Üniversit Hazırlık
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
mıuı 12 global
Telefon Modeli
xiaomi mi 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
merhaba xiaomi mi 8 telefonumu şarjı %8 iken kapattım ve bir daha açamadım. Telefon şarj olmuyor,tepki vermiyor,bildirim ışığı bile yanmıyor. Tahminime göre cihaz edl moda girdi. Nasıl bir yol izlemeliyim ? henüz araştırma aşamasındayım bazı forumlarında bataryanın şarjı bittiğinde düzelebildiği yazılmış veya iki gün boyunca güç tuşuna basılması vesaire gibi yöntemler var. Bunların dışında yazılımla müdahale edilmesi söz konusu fakat bootloader kilidi açık olmadığı için müdahele etmekte sorun. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Not: batarya voltajı,sarj bordu voltaj değerleri,sarj entegresi değerleri normal. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Telefon bilgisayar üzerinde qualcomm hs-usb qdloader 9008 (com7) şeklinde gözüküyor.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Evet hocam cihazınız maalesef EDL modda.

Bu durumda yapılabilecek iki şey var.

Bataryanın bitmesini bekleyebilir(güç tuşuna basılı tutmanın mantığı da bu) veya arka kapağı açıp batarya bağlantısını söküp takabilirsiniz. Bu işlem sonucunda açılma ihtimali var fakat oldukça düşük bir ihtimal pek umut bağlamayın.

Diğer yöntem ise yetkili hesapla yazılım atılması ki bu da oldukça maliyetli bir işlem maalesef.

Geçmiş olsun...

Oyla:

Ömerosss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömerosss
Cihazım
Xiaomi mi 8
Meslek
Üniversit Hazırlık
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet hocam cihazınız maalesef EDL modda.

Bu durumda yapılabilecek iki şey var.

Bataryanın bitmesini bekleyebilir(güç tuşuna basılı tutmanın mantığı da bu) veya arka kapağı açıp batarya bağlantısını söküp takabilirsiniz. Bu işlem sonucunda açılma ihtimali var fakat oldukça düşük bir ihtimal pek umut bağlamayın.

Diğer yöntem ise yetkili hesapla yazılım atılması ki bu da oldukça maliyetli bir işlem maalesef.

Geçmiş olsun
Teşekkür ederim sağ olun. Bataryayı söktüm taktım olmadı. Bazı yerlerde bataryanın takılıyken bitmesi gerektiği yazılmış bana çok mantıksız gelsede şu durumda bunu beklemekten başka çarem yok gibi

Oyla:
Üst Alt