Yardım Xiaomi Mi 8 Pro ekran uyum sorunu

Varli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MİUİ Global v11.0.5 Kararlı
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 8 Pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar. Xiaomi Mi 8 Pro (transparent) global rom cihaza sahibim. Amoled ekran kırıldığından dolayı ekran temin edip değiştirdim. Telefon kapanıp açıldığında kasma yapıyordu ancak güncellemeden sonra kasma sorunu kalmadı. Ancak ekrandan parmak izi okuyucunun çalışmadığını ve ayarlarda da parmak izi okuyucu bölümünün kaybolduğunu gördüm. Biraz araştırdığımda çin versiyon ve avrupa versiyon için iki farklı ekran olduğunu öğrendim ve muhtemelen uyumsuz olan ekranı taktığım için ekrandan parmak izi okuyucu çalışmadı ve ayarlardan kayboldu.Geribildirimde bulundum fakat dönüş olmadı.
Uzman arkadaşlar bu ekran uyum sorununun yazılım veya yeni gelecek güncelleme ile ortadan kalkıp kalkmayacağı ve parmak izi okuyucusunun çalışması için yapılması gerekenler konusunda yardımcı olabilir mi?

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Hocam muhtemelen yan sanayi ekran takıldığından ekrandan parmak izi okuyucu yoktur. Orijinal ekranı yetkili servisten ya da çıkma cihazdan temin edebilirsiniz diye düşünüyorum. Başka türlü düzeleceğini zannetmiyorum.

Oyla:

Varli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Pro
Konular
1
Hocam muhtemelen yan sanayi ekran takıldığından ekrandan parmak izi okuyucu yoktur. Orijinal ekranı yetkili servisten ya da çıkma cihazdan temin edebilirsiniz diye düşünüyorum. Başka türlü düzeleceğini zannetmiyorum.

Ekranı ben kendim taktım hocam parmak izi donanımına sahip servise de gösterdim sonrasında donanımsal bir problem olmadığını söylediler, görüntü kalitesi bakımından da yan sanayi olmadığı kanaatindeyim.Şu an ekrandan parmak izi okuyucusu hariç telefonu sorunsuz kullanmaktayım(yüz tanıma,çoklu dokunmalar vb herşey stabil). Ekran uyumsuzluğundan dolayı iki problem vardı, birincisi telefon her kapanıp açıldığında ekran anakarta alışana kadar (yaklaşık bir veya iki gün) yoğun kasma yapıyordu, 11.0.5 güncellemesini yapınca kendiliğinden düzeldi şuan sorunsuz. O sebeple parmak izinin de yazılım ile düzelebileceği konusunda umutlandirdi beni.

Oyla:

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Dilerseniz yedek alarak telefona hard reset atmayı deneyebilirsiniz hocam. Belki işe yarayabilir.

Oyla:
Üst Alt