İnceleme Xiaomi Mi 8 Pro Artılar Eksiler

umutkardas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
8 pro
Konular
4
Evet, orta segmentin neredeyse 'yeni diskavirisi' sat 8 Pro al kıvamına gelmiş, uygun fiyatıyla, aynı özellikleri sunan markaların böbrek söktüren fiyatlarına tepki olarak doğmuş telefonunu 1 aylık kullanım sonucu her tarafını, bızıklaya bızıklaya edindiğim tecrübeleri yazıyorum. Bence telefon almaya karar verirken en önemli şey kağıt üzerindeki özellikleri değil daha önce onu satın alan insanların dertleri/önerileridir. İlk önce sorunlarını/eksiklerini yazıyorum ama her şeye rağmen bu fiyatta alınabilecek en iyi telefon kendisi diye de belirtmek istiyorum.Başlayalım.
-Eksiler-
E250 abimizin kronik kızak sorunu vardı, discoverynin ilk bozulan yeri soketidir bu yazılı olmayan evrensel bir kanundur. Xiaomi 8 Pronun sorunu ne derseniz kesinlikle 'Yazılımsal Problemleri' derim. Miui gerçekten sorunu bir arayüz Çinli abilerimiz özelleştirmeleri bol, sayısız temalı bir telefon yapalım derken temalarının stabil olmadığı bir telefon olarak ortaya çıkmış. Görüntü boyutu, simge boyutu ve metin boyutunun ayrı olması temaların uyumlu olmasını baya bi zorlaştırmış. Simgeler boyuta uygun olmadımı kayboluyor. Zira widgetler de epey sıkıntılı. Küçük bir saat koyuyorsunuz bir bakıyorsunuz ekranın yarısını abimiz kaplamış ve KÜÇÜLTÜLEMİYOR. Çok alıştığım uygulama çekmecesi de maalesef yok.İsterseniz kendiniz daha yeni surumunu indirip kuruyorsunuz. Neyse diyorsunuz şimdi root atmayayım yeni aldık telefonu launcher kullanayım. Önbelleği boşalttığınız anda parlaklıkta düşüyor. Otomatik parlaklık açıkken fulle çekip onu da çözüyoruz fakat bu sefer de her iki sistemde çalıştığından pubg yi şarjda oynarsanız telefon şarj olmuyor.(Ki zaten bu zararlı bi uygulama) Kendi uygulamalarını ve bulut sistemini zorla kullandırmaya çalışan Xiaomi bir tarayıcı koymuş akla zarar. Kardeşim ben chrome kullanıcam bi çekil diyorsun abi ben de yaparım diyo siliyim diyosun silemiyorsun. Youtube u durduruyorsun tam ekranda, tuhaf saniyelik çizgiler çıkıveriyor.Bu ekranın değil yazılımın problemi.Dosya yöneticisi klasör gösterimi bakımından yenilikçi. Bilgisayar kontrolü sağlıyor adeta fakat Genel bakış penceresi gruplandırma bakımından eksik. Karman çorman. Kendi yazılımlarında reklam var. Abilerimiz bunu daha ucuz telefon satabilmek için ek gelir olsun diye yapmışlar ama kapatılabiliyor. Neyse yapılması gereken bir dünya yazılımsal yenilik var. Zaten yeni güncellemeler yolda inşaallah çözüm bulmuşlardır desem de tema işini gorsellikten anlayan gerçek mühendislerin eline vermeyip keyfi geliştiricilere bırakırlarsa işleri zor. 1 milyon işe yaramaz temadansa 10 tane olsun bizim olsun.
+Artılar+
Müzik çalar konusunda adamlar yapmiş diyorum. Youtube u arka planda oynatıp reklamları engellemesi beni benden aldı. Kolayca ekranı kaydedebilmek için yapılmış bildirim panelindeki küçük butonda öyle. Kamera gayet yeterli. Ben telefonlara verilmesi gereken miktarın maks 3500 civarı olması gereken biri olduğumdan İphonenin kamerasının biraz daha iyi olması umrumda olmaz. Benim için fotoğraf o kadar önemli olsa gider arta kalan parayla sony aynasız fotoğraf makinesi alırdım. Seyahate çıkarsanız fotoğraf makinenizi yanınıza alırsınız heralde. Vayt çaklıt moka çekecekseniz bu kamera size yetmez. Gece çekimi idare eder. Yapay zeka uygulaması gerçekten iş görüyor. İki metreden çekilen fotoğraflarda saç teli ve sakallar ayırt ediliyor. Sarji ve sarj suresi etkileyici. 2 saatte hızlı şarj olup akşam sosyal medyada takılma dahil 1 günü geçirtiyor. Ekran gerçekten parlak. Benim gibi gözü ters şeritten uzunları yakan kamyonlardan rahatsız olmayan adamı bile rahatsız etti bi tık kısıkta kullanıyorum.
Her neyse çinli koronalarımız aman abilerimiz telefonda estetik kaygısı olmayan tema mema da neymiş neyse o işte diyen abiler ve ben buna rom atarım rootuyla uğraşırım ki diyen teknolojikler için on numara bes yildiz, benim gibi estetik olsun, ben telefonla haşır neşirim diyenler için 7.5 luk ben parayı basarım vayt çaklıt mokamı içerimciler için 5 lik telefondur. Hayırlı günler.

B20101995

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sistem uzman
Cihazım
Xiaomi mi 8 pro
Konular
4
Bi ekside bende 1 yılı geçkin kullanıyorum ghost screen var bilginize

elii

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
elif
Cihazım
ıphone
Konular
2
merhabalar xiaomi 8 pro aldım eski telefonum ıphone ama sim kartımı da değiştirdim oradaki fotoğrafları rehberi ve whatsapp daki yazışmalarımı nasıl taşıyabilirim ıclood daki hotmail hesabımı açmaya çalışıyorum ama kabul etmiyor lütfen yardımcı olur musunuz?

Kurbannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
2
Bir eksi de benden,güneş altında ekranda ki parmak izi okuyucusu entegresi arkadan gölge yapıyor. Ve şarjı bu cihaza göre hiç de tatmin edici değil.

Üst Alt