Yardım Xiaomi Mi 8 lite global mi rom mu nasıl anlaşılır? (Acil)

Xhaka

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Virgil
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Mi 8 Lite aldım kutunun arkasında rom yazıyor ama kutunun üzerinde kırmızı bandın için global yazıyor nasıl anlayacağım şimdi? cepporttan aldım.. alıp iade ettiğim sorunlu mi 8 lite kutusunda global versiyon yazıyordu resimdeki kısımda.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sinirle hışımla aradım telefondaki kadın başka yerden alsaydın diyor böyle bir şey yok arkadaşlar.

Ottoman hocam yardımcı olur musun?

Ekli dosyalar

• zjjLz4.jpg
    zjjLz4.jpg
    349,7 KB · Görüntüleme: 23

Xhaka

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Virgil
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Mi 8 Lite Global
Version: V10.2.2.0.ODTMIXM (MIUI10)
ayarlar / hakkında kısmından
10.0.5.0 (ODTMIFH) yazıyor? üstte MIUI Global 10.0 kararlı yazıyor önce aldığım globalde yoktu bu romla global herhalde?

10.0.5.0 (ODTMIFH) yazıyor? üstte MIUI Global 10.0 kararlı yazıyor önce aldığım globalde yoktu bu romla global herhalde?
Güncelleme ile V10.2.2.0.ODTMIXM oluyor bildiğim kadarıyla.

Oyla:

Xhaka

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Virgil
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
64 ROM yazması cihazın 64GB depolama alanına sahip olduğunu gösterir... Kutu üzerinde Global yazıyorsa her hangi bir sorun yoktur.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim şimdi jelatinin üstünü okurken fark ettim bu sitede cepportta aitmiş. ;)
Geçen ay aldığım telefonun arka tarafında söylediğim yerde global versiyonu etiketi vardı o yüzden böyle bir çelişkiye düştüm artık kime inanacağımızı şaşırdık.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim şimdi jelatinin üstünü okurken fark ettim bu sitede cepportta aitmiş. ;)
Geçen ay aldığım telefonun arka tarafında söylediğim yerde global versiyonu etiketi vardı o yüzden böyle bir çelişkiye düştüm artık kime inanacağımızı şaşırdık.
Hayır sitemiz Cepport'a ait değil. Cepport iş ortaklarımızdan bir tanesi.

ROM'un açılımı Read Only Memory'dir. ROM, bilgisayarlarda ve diğer elektronik aletlerde kullanılan bir depolama birimidir. Her hangi birine inanmanıza gerek yok. Hemen her kaynakta ROM açılımı mevcuttur. Örneğin vikipedia'ya bakabilirsiniz.

Ayrıca üslubunuzu düzeltmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Oyla:

Xhaka

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Virgil
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Hayır sitemiz Cepport'a ait değil. Cepport iş ortaklarımızdan bir tanesi.

ROM'un açılımı Read Only Memory'dir. ROM, bilgisayarlarda ve diğer elektronik aletlerde kullanılan bir depolama birimidir. Her hangi birine inanmanıza gerek yok. Hemen her kaynakta ROM açılımı mevcuttur. Örneğin vikipedia'ya bakabilirsiniz.

Ayrıca üslubunuzu düzeltmenizi şiddetle tavsiye ederim.
Teşekkürler, kutuda cepport MUIU Türkiye resmi fan sitesi etiketi var o yüzden öyle söyledim. Ek olarak wifi kopması yaşıyorum aldığım diğer cihazda da vardı her yerinden kısıp ekrana vermişler.

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Rica ederim. Wi-Fi kopması genellikle modem kaynaklı olarak karşılaşılan bir sorun ve modem ayarları yapılandırılarak çözülebiliyor. Yine de Xiaomi Mi8 Lite forumunu kontrol ederek benzer sorun yaşayan başka arkadaşlarımızın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt