Haber Xiaomi Mi 8 İçin Global Rom Yayınlandı [Android 9][Güncellendi] - [06.11.2018]

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
beyler yardım edin global rom yükledim tmm hersey ancak tlf acılmıyor sürekli yeniden başlıyor ve recovery modunda acılıyor bi süre sonra tekrar yeniden baslıyor recovery modunda acılıyor. ne yapabilirim?
Mi unlock gir tekrar unlock yap düzelir eğer Mi flash üzerinden lock kısma tıkladıysan telefon gg oluyor :D

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Boot Loader kilidinin son dönemde ülkemizde ithalatçı garantili satılan cihazlarda açık olmasının tek açıklaması bu cihazlara Global ROM yüklenmiş olduğudur. Ülkemizde satılacak cep telelefonlarını ithal etmek için Türkçe menü olması zorunluluğu olduğu için bu şekilde yükleme yapılıp satılıyor. Piyasaya girişinin uzamasını sebebi de bu. Mi8 için şu an cihazlar tekrar kilitlenemiyor, dolayısı ile açık bırakarak satıyorlar.

Bu bir sorun teşkil etmez, güncellemelerinizi normal şekilde OTA üzerinden almaya devam edersiniz, herhangi bir güvenlik açığı oluşturmaz hatta sizin kurtarma seçeneklerinizi arttırır.

Cihaz unlock edildiğinde Find Device, bankacılık uygulamaları ve sistem içerisindeki bazı güvenlik özelliklerinin çalışmayacağı belirtiliyor fakat Mi8 için şu an bunlar yaşanmadı, Find Device ve bankacılık uygulamaları unlock sonrası da çalışıyor Mi8 için...

mmcamyel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi9T
Meslek
ÖĞRETMEN
Konular
6
root yapamadım bir türlü. Magisk-v16.1 TWRP ile flashladım bir de twrp içindende root yaptım olmadı. androidde takılıp twrp ye dönüyor.. root sil yapıyorum twrpden açılıyor ama rootsuz. acaba root dosyası mı yanlış.

alidemirayy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
5
herkese merhabalar. telefonun unlock işlemini yaptıktan sonra twrp kurdum ve wipe ettim ancak sonrasında dosya dizininde romu bulamadığım için twrp üzerinden kurulum yapamadım. Telefon da açılmadı doğal olarak. otomatik olarak fastboot ekranına attı. ben de mi flash tool ile fastboot üzerinden kurulum yapayım dedim. forumda anlatıldığı şekilde yükleme işlemini yaptım ancak yaklaşık 800 saniyedir yükleme işlemi devam ediyor. yardımcı olabilecek var mı?

yunussstokmak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus Tokmak
Cihazım
Xiaomi Mi 12T
Meslek
Öğretmen
Konular
4
herkese merhabalar. telefonun unlock işlemini yaptıktan sonra twrp kurdum ve wipe ettim ancak sonrasında dosya dizininde romu bulamadığım için twrp üzerinden kurulum yapamadım. Telefon da açılmadı doğal olarak. otomatik olarak fastboot ekranına attı. ben de mi flash tool ile fastboot üzerinden kurulum yapayım dedim. forumda anlatıldığı şekilde yükleme işlemini yaptım ancak yaklaşık 800 saniyedir yükleme işlemi devam ediyor. yardımcı olabilecek var mı?
Hazır fastboot dasın bunu bi dene derim

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
hocam uzun sürüyor biraz çözdün mü

alidemirayy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
5
hocam uzun sürüyor biraz çözdün mü

Hocam teşekkürler sorunu hallettim. Yardımları için Zenex'e teşekkür ederim. o olmasaydı yapamazdım :)

alidemirayy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
5
Miui 10 OTA güncellemesi için bir tarih yok sanırım hala. Bu konuda bilgisi olan var mı?

edi1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdinc Seray
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Hocam dünden beri delirmek üzereyim. TWRP den magisk yükleyince sürekli TWRP ye atıyor. Ancak advanced bölümünden root sil diyerek telefonu açabiliyorum ama enteresan o ki TWRP de silinmiş oluyor. Delirmek üzereyim, denemediğim TWRP sürümü, denemediğim magisk sürümü kalmadı. Siz bir çözüm bulabildiniz mi acaba?

Cemre Hanım

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemre
Cihazım
xiaomi mi max 3
Konular
10
Hocam dünden beri delirmek üzereyim. TWRP den magisk yükleyince sürekli TWRP ye atıyor. Ancak advanced bölümünden root sil diyerek telefonu açabiliyorum ama enteresan o ki TWRP de silinmiş oluyor. Delirmek üzereyim, denemediğim TWRP sürümü, denemediğim magisk sürümü kalmadı. Siz bir çözüm bulabildiniz mi acaba?
Bende surekli yasadim bunu ve en son magiskide twrpyide biraktim daha yuklemiyorum. Temiz mi flash tool ile romu yukledim biraktim oyle.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Üst Alt