Haber Xiaomi Mi 8 İçin Global Rom Yayınlandı [Android 9][Güncellendi] - [06.11.2018]

Cemre Hanım

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemre
Cihazım
xiaomi mi max 3
Konular
10
Arkadaslar merhaba 2 gün önce migrostan telefonumu aldım hersey gayet güzel global romda iyi ama tek eksiği yüz tanıma menüsü yok onu kullanamıyorum ne yapmam gerek bir bilgisi olan varmı yada karşılasan
ayarlardan bölgeyi Hindistan yapin. yuz tanima gelecektir.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cemre Hanım

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemre
Cihazım
xiaomi mi max 3
Konular
10
cok teşekkür ederim bu kadar kısa sürede çözüleceğini sanmazdım :)
ne demek. bunlar basit sorunlar yardimci olduğuma sevindim yine de tabi

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkanpur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ERKAN
Cihazım
Mi8
Konular
2
merhaba arkadaşlar. Bende dün aldım migros dan mi 8 i bootloader kilidi açık geldi bunda bir sıkıntı yok peki son çıkacak olan güncellemeyi direk alacak mı yoksa ekstra bir şeyler yapmak gerekecek mi?

koksalemre1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Nexus 5
Konular
10
Aslında benim de kafamı kurcalayan sorulardan bir tanesi bu.
Telefonlar fabrika cikisli BL kilidi acık mı gelir?
Kapali geliyorsa Migros cihazlarin BL kilidi neden acik ?
Bu cihazlara, normal android telefonlar gibi rom guncellemeleri otomatik mi gelecek yoksa rom'u kendimiz mi indirip yuklemek zorundayiz ?
Global rom ve global versiyon telefon farklı seyler mi ?
Kafamda deli sorular...

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
şu anda global resmi rom aslında resmi olmayan kanallardan yayımlandığı için bl kilidi açık geliyor olabilir ki insanlar resmi sürüm çıktığında romu kurabilsinler kilit açık gelmesi iyi sadece kutunun açılmış olması kötü

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
umarım ucuz etin yahnisi olmaz. xiaomi'nin official açıklaması var bootloader kilidini cihazların orjinal olduğunu teyit etmek, çalınma gibi durumlarda cihazın sahibinin belli olması için koyduk diye.
ayrıca biz hesapla 15 günde aktif edebiliyorken ve başka bir bootloader açma yolunun olmadığını resmi forumda moderatörler söylerken, cihazların kilidinin açık gelmesi bana garip geliyor. kullanılmış, ikinci el cihaz mı satıyorlar, sahte cihaz mı satıyorlar, yoksa resmi ithalatı ikinci el ürünlerde nasıl yapıyorlar. bu bl kilidi açık cihazların bl kilidini kapatmak isteyenin başına ne gelecek ?

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Arkadaslar bl kilidi acik gelemez.hic bir firmada acik gelmiyo.Aliexpressde bir satici bl kilidinin fabrika cikisli acik geldiyini yazmis. o saticiyi daha onceden izliyodum.feedbacklerde kullanicilar sikayet edince kendini hakli cikarmak icin oyle bir sey yazmisdi.Su an global surum dubayide bazi yerlerde mevcut.Xiaominin karariyla bl kilidi acildisa kapatmak olmuyo malesef.sahsi fikrim acik kalmasi daha iyi.size buyuk bir sorun oldugu zaman arka kapi birakmis oluyo mudahele icin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şu anda global resmi rom aslında resmi olmayan kanallardan yayımlandığı için bl kilidi açık geliyor olabilir ki insanlar resmi sürüm çıktığında romu kurabilsinler kilit açık gelmesi iyi sadece kutunun açılmış olması kötü

Global rom resmi mi forumunda moderator tarafindan paylasilmis.sitete olmama sebebi sanirim romun tam da istenilen gibi kararli olmamasi ola bilir.

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
Arkadaslar bl kilidi acik gelemez.hic bir firmada acik gelmiyo.Aliexpressde bir satici bl kilidinin fabrika cikisli acik geldiyini yazmis. o saticiyi daha onceden izliyodum.feedbacklerde kullanicilar sikayet edince kendini hakli cikarmak icin oyle bir sey yazmisdi.Su an global surum dubayide bazi yerlerde mevcut.Xiaominin karariyla bl kilidi acildisa kapatmak olmuyo malesef.sahsi fikrim acik kalmasi daha iyi.size buyuk bir sorun oldugu zaman arka kapi birakmis oluyo mudahele icin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Global rom resmi mi forumunda moderator tarafindan paylasilmis.sitete olmama sebebi sanirim romun tam da istenilen gibi kararli olmamasi ola bilir.
güncelleme yapılabilicekmi? moderatör paylaşmış ama resmi olarak paylaşılmış değil sıkıntı yaşamamak için redmi sürümü bekleyip cihazı öyle almak gerekiyor sanırım

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
güncelleme yapılabilicekmi? moderatör paylaşmış ama resmi olarak paylaşılmış değil sıkıntı yaşamamak için redmi sürümü bekleyip cihazı öyle almak gerekiyor sanırım

Konu güncellenmediği için o zaman paylaşıldığı halde ki haliyle konuşmanın sürdürülmesi bilgi karışıklılığına sebebiyet vermiş arkadaşlar sizlere.
Güncelleme alıcaksınız tabiki Resmi Rom'dur yayınlanan.

Güncelleme Resmi olarak Xiaomi Offical Forum üzerinde paylaşıldı.
Ve şuna açıklık getirmek gerekirse piyasaya ürün çabuk çıktı ve Global anlamda Rom bulunmuyordu.
Xiaomi Eu Rom'lar ile idare ediliyordu bu yüzden Bootloader kilidi cihazlarda açık olma durumuna geldi Mi8'i Global olarak kullanmak isteyen arkadaşlarda cihazlarını Rom çıkınca kurmaya başladı.

Resmi Rom ile alakalı Konu Link:

Üst Alt