Yardım Xiaomi mi 8 global rom yüklemek istiyorum fakat bilmiyorum yardım edermisiniz?

Verygood17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
9
Arkadaşlar merhaba Xiaomi mi 8 cihazımın bl kilidini açtım başka forumlarda görüntülü anlatım vardı ve çok yardımcı oldu başvuru yaptım tam şuanda süre doldu. Fakat süre dolduktan sonra neler yapmam gerektiğini göremedim bulamadım birkaç yazı gördüm onları da anlayamadım. Süre doldu ve şuanda birkaç adımla kilidi açmam gerekiyor sanırım sonra da global rom yüklemem lazım. Bildiğiniz bu işlemleri görüntülü anlatan bir forum varsa paylaşır mısınız yada detaylı basit bir şekilde anlatabilir misiniz. Global rom var ise yüklediğimde ne gibi sorunlar çıkar karşıma ne yapmam gerekir ? Yükleme aşamasında asla ama asla yapmamam gereken noktalar neler nelere dikkat etmem gerekli çok teşekkürler.

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Arkadaşlar merhaba Xiaomi mi 8 cihazımın bl kilidini açtım başka forumlarda görüntülü anlatım vardı ve çok yardımcı oldu başvuru yaptım tam şuanda süre doldu. Fakat süre dolduktan sonra neler yapmam gerektiğini göremedim bulamadım birkaç yazı gördüm onları da anlayamadım. Süre doldu ve şuanda birkaç adımla kilidi açmam gerekiyor sanırım sonra da global rom yüklemem lazım. Bildiğiniz bu işlemleri görüntülü anlatan bir forum varsa paylaşır mısınız yada detaylı basit bir şekilde anlatabilir misiniz. Global rom var ise yüklediğimde ne gibi sorunlar çıkar karşıma ne yapmam gerekir ? Yükleme aşamasında asla ama asla yapmamam gereken noktalar neler nelere dikkat etmem gerekli çok teşekkürler.
Rehber - MI Flash Tool İle FastBoot ROM Kurulumu
Burada detaylı şekilde anlatmışlar hocam

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ahmetkurtcu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
1
MiFlash ile romu yüklerken MiFlashin altinda seçenekler var. Burada kesinlikle "clean all and lock" ibaresinin seçili olmamasına dikkat edin. Çünkü bu "lock" dediği şey cihazınızın bootloaderını tekrar kapatır ve cihazınız "brick" olur. Onun seçili olmamasına dikkat edin bu seçim özellikle MiFlash'ın yeni sürümlerinde varmış. Dikkat etmez veya unutursanız telefonunuzu çöpe atarsınız.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

burada olduğu gibi lock seçili olursa cihaz belediye çöplüğüne yolcu olur.

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
MiFlash ile romu yüklerken MiFlashin altinda seçenekler var. Burada kesinlikle "clean all and lock" ibaresinin seçili olmamasına dikkat edin. Çünkü bu "lock" dediği şey cihazınızın bootloaderını tekrar kapatır ve cihazınız "brick" olur. Onun seçili olmamasına dikkat edin bu seçim özellikle MiFlash'ın yeni sürümlerinde varmış. Dikkat etmez veya unutursanız telefonunuzu çöpe atarsınız.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

burada olduğu gibi lock seçili olursa cihaz belediye çöplüğüne yolcu olur.
Mi 8 de nasıl bilmiyorum ama bende mi 5s te unutmuştum yeniden mi onlock ile actim brick falan olmadı

Oyla:

YSFŞHN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ8
Konular
6
forumda üstatlardan destek alabilirsiniz, bende lopus hocamdan destek aldım ve tavsiye ederim.bilmek ayrı uygulamak ayrı bir konu ve tecrübe istiyor, sabırlı ve sakin bir şekilde ilerlemeye çalışın...

ayrıca cihazınızda hangi rom ve sürümü yüklü, ekran görüntüsünü koyarsanız daha yardımcı olunur...

Son düzenleme:
Oyla:

Vexy S

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
Mi 8
Konular
4
ben de merakla bekliyorum bu konuyu. Cihazımın unlock kilidi 13ünde açılıyor. Bir dünya terim konuşuluyo hepsine fransızım ne zahmetli bir cihazmış diyorum şimdiden.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi 8 de nasıl bilmiyorum ama bende mi 5s te unutmuştum yeniden mi onlock ile actim brick falan olmadı

Eski cihazlarda sorun olmuyordu hocam fakat yeni serilerin hemen hemen tamamında bootloader kilitlendiğinde cihaz brick oluyor. EDL de yetki istediği için cihaz kullanılamıyor...

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Eski cihazlarda sorun olmuyordu hocam fakat yeni serilerin hemen hemen tamamında bootloader kilitlendiğinde cihaz brick oluyor. EDL de yetki istediği için cihaz kullanılamıyor...
O zaman ellemiyelim yeni telefonlarimizi

Oyla:

Verygood17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
9
Rehber - MI Flash Tool İle FastBoot ROM Kurulumu
Burada detaylı şekilde anlatmışlar hocam

2015den kalma forum yeni cihazlar için gçerli mi yada bu şekilde yapsam olucak mı kesin eminmisin ?

forumda üstatlardan destek alabilirsiniz, bende lopus hocamdan destek aldım ve tavsiye ederim.bilmek ayrı uygulamak ayrı bir konu ve tecrübe istiyor, sabırlı ve sakin bir şekilde ilerlemeye çalışın...

ayrıca cihazınızda hangi rom ve sürümü yüklü, ekran görüntüsünü koyarsanız daha yardımcı olunur...

cihazda çin romu yüklü chazı açtım başvuru yaptım ve bitti o kadar başka hiç kullanmadım

Oyla:
Üst Alt