Yardım Xiaomi Mi 6 Yavaş Şarj Sorunu

Walker Boh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer S.
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
2
Forumda daha önce mi 6 ve ya farklı modellerde açılmış fakat bir sonuca ulaşmamış. Telefonumda herhangi bir room yüklü değil. aldığım gibi kullandım. fakat son bir haftadır 4 saatte %60 oluyor sonrasında neredeyse gitmiyor. örnek olarak gece saat 1:30 da %5 iken şarja taktım sabah 9:30 da % 73tü. Kablo değişikliği başlık değişikliği yaptım sonuç aynı. forumda fabrika ayarlarına dönülmesiyle ilgili yazılar vardı. onu da denedim sonuç yine aynı. merak ettiğim durum yazılımsal bir sorun mu yoksa cihazdan kaynaklı mı?

eğer sonuçlanmış başlık varsa kusura bakmayın.

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Hocam sorun kullandığınız sürümden kaynaklanıyor muhtemelen 9.5.8.0 dır 9.2.2.0 sürümüne dönerseniz eskisi gibi 90 dakikada %100 şarj edebilirsiniz
Forumda daha önce mi 6 ve ya farklı modellerde açılmış fakat bir sonuca ulaşmamış. Telefonumda herhangi bir room yüklü değil. aldığım gibi kullandım. fakat son bir haftadır 4 saatte %60 oluyor sonrasında neredeyse gitmiyor. örnek olarak gece saat 1:30 da %5 iken şarja taktım sabah 9:30 da % 73tü. Kablo değişikliği başlık değişikliği yaptım sonuç aynı. forumda fabrika ayarlarına dönülmesiyle ilgili yazılar vardı. onu da denedim sonuç yine aynı. merak ettiğim durum yazılımsal bir sorun mu yoksa cihazdan kaynaklı mı?

eğer sonuçlanmış başlık varsa kusura bakmayın.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Şarj aleti ve kablo değiştirmeyi denemişsiniz zaten.
1-Şarj girişini dikkatlice zarar vermeden temizlemeyi deneyin.
2-Telefon kapalı şekilde şarj etmeyi deneyin.
3-Şarjı 0 olup kapanana kadar bekleyin. Kapandıktan 1-2 dakika sonra tekrar açın ki tamamen bitsin. Sonra kapalı şekilde 8 saat şarjda bırakın. Batarya optimizasyonu için bu madde.
Bunları yaptıktan sonra da %100 şarj olmuyorsa bataryanızda sıkıntı var demektir.
Telefon şarjdayken kullanmak, şarjı sürekli %20'nin altına düşürerek kullanmak batarya ömrünü azaltır.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Toz kaçmıştır şarj soketine,toz kaçınca yavaş şarja düşüyor iğne ucuyla şarj soketinin kenarlarını dikkatlice temizlemek gerek.romdan da kaynaklı olabilir.donanımsal bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ben

Oyla:

aziztezcan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz Tezcan
Cihazım
Xiomi mi 6
Konular
29
Bu sorunu yasıyorum yavaş şarjdan da yavaş şarj ediyor 1 saatte max 15 falan dolduruyodue

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Mi 6 kullanırken benim başıma gelmişti. Tip C kablonun bir tarafı yavaş şarj ediyordu, oraya denk gelince çıkarıp ters tarafını takıyorum hızlı şarj ediyordu :) ilginç bir durumdu.

Oyla:

yalcink

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yalçın
Cihazım
Mİ 5 PLUS
Konular
1
Mi 6 kullanırken benim başıma gelmişti. Tip C kablonun bir tarafı yavaş şarj ediyordu, oraya denk gelince çıkarıp ters tarafını takıyorum hızlı şarj ediyordu :) ilginç bir durumdu.
nasıl ya :D biraz daha detaylı anlatabilir misiniz

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Bir gün hızlı şarj olup bir gün olmuyordu, kafayı yedirtti bana, kaç tane rom değiştirdim hatta. Sonra öyle şarja tak çıkar yaparken farkettim, kablonun bir tarafı hızlı ediyor bir tarafı etmiyor. Malumunuz tip C kabloların her iki tarafı da aynı, muhtemelen bir tarafında ufak bir temassızlık oluyordu sokete takınca, diğer tarafında olmuyordu. Çözümü kalemle ufak bir işaret koyarak bulmuştum, kablonun o işaretli kısmı ön tarafta olunca hızlı şarj ediyordu :) çok garip bir sıkıntıydı

Oyla:

yalcink

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yalçın
Cihazım
Mİ 5 PLUS
Konular
1
Bir gün hızlı şarj olup bir gün olmuyordu, kafayı yedirtti bana, kaç tane rom değiştirdim hatta. Sonra öyle şarja tak çıkar yaparken farkettim, kablonun bir tarafı hızlı ediyor bir tarafı etmiyor. Malumunuz tip C kabloların her iki tarafı da aynı, muhtemelen bir tarafında ufak bir temassızlık oluyordu sokete takınca, diğer tarafında olmuyordu. Çözümü kalemle ufak bir işaret koyarak bulmuştum, kablonun o işaretli kısmı ön tarafta olunca hızlı şarj ediyordu :) çok garip bir sıkıntıydı
anladım, mikro usb için de çözüm bulursanız bekliyorum :)

Oyla:
Üst Alt