Soru Xiaomi Mi 6 - Memnun Olmadığınız Özellikler Neler?

pozitronn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pozitron
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Xiaomi Mi 6 ile ilgili memnun olmadığınız özellikler nelerdir? Ayrıntı olarak altta belirtirseniz daha bilgilendirici olur. Teşekkürler :):)

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Pil performansı (gece (%8 ile %12 arasında pil azalıyor), düşük ışıkta çekim kalitesi yeterince iyi değil, ön kamera da kaliteli çekmiyor diyebilirim. Ucuzu bulunca daha fazlasını istiyor insan. :D

Oyla:

pozitronn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pozitron
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Pil performansı (gece (%8 ile %12 arasında pil azalıyor), düşük ışıkta çekim kalitesi yeterince iyi değil, ön kamera da kaliteli çekmiyor diyebilirim. Ucuzu bulunca daha fazlasını istiyor insan. :D
haha--haha--
[doublepost=1516913625,1516913067][/doublepost]
peki ya pil azalması için bi çözüm bulabildin mi?

Oyla:

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
haha--haha--
[doublepost=1516913625,1516913067][/doublepost]
peki ya pil azalması için bi çözüm bulabildin mi?
Global beta rom kullanıyorum yaklaşık bir haftadır. Pil kullanımı ayarları bölümünde önerilen bütün uygulamaların pil kullanımını azalttım. Yapacak başka bir şey kalmadı. Bu telefonda Doz modu falan diye bir şey olduğunu zannetmiyorum. Olsa bile Xiaomi onu kapatmıştır.

Önceden LG G2 kullanıyordum LineageOS ile. Telefonu kullanmazken pil tüketimi onda çok daha iyiydi.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
5x Optik Zoom olmaması, SD 845 olmaması, 4000 Mah Batarya olmaması, 2x Zoom ve Bokeh efekti için 2. bir Ön Kamera olmaması, Xenon Flash olmaması, 4K 60 FPS Video Çekimi olmaması, Miui 10'un halen çıkmamış olması...

Daha saymama gerek var mı :)

Şaka bir yana Fazlasıyla memnunum telefondan. Ois Daha iyi Çalışşa, Video Çekimi ve Özellikle Düşük Işıkta Kamera performansı biraz daha iyi olsa tadından yenmez bir cihaz olacakmış. Bu haliyle de çok memnunun orası ayrı tabi :)
[doublepost=1516985126,1516985018][/doublepost]

Sizin batarya tüketiminiz gerçekten fazla. Bende %2-%4 arası gece tüketimi oluyor beklemede. Wifi - Mobil Veri - Senkronizasyon - Oto Yedekleme - Ağ tabanlı GPS sürekli açık durumda. Şuanda Bluetooth ile Mi Band 2'ye bağlı sürekli; bu halde bile %4-%6 arası gece bekleme durumu tüketimi var. Bence gayet iyi.

Cihaza Magisk Root kurup, GMS Doze V5 modülünü kurmayı deneyin birde. Bekleme durumundaki tüketimi azaltıyor.

Oyla:

Lagionaire

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ibrahim
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Bildirimden yanıtlama sıkıntılıydı onu son güncellme ile düzelttiler

Ağır çekim video performansı kötü değil rezalet iphone 5s ten kaç sene sonra çıkan bir telefonda 5s in yarısı kadar performans yok ağır çekim kaydında rezalet
[doublepost=1517031470,1517031448][/doublepost]Bildirimden yanıtlama sıkıntılıydı onu son güncellme ile düzelttiler

Ağır çekim video performansı kötü değil rezalet iphone 5s ten kaç sene sonra çıkan bir telefonda 5s in yarısı kadar performans yok ağır çekim kaydında rezalet

Oyla:

Atila

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atila
Cihazım
Mi 6 seramik
Konular
2
Xiaomi Mi 6 ile ilgili memnun olmadığınız özellikler nelerdir? Ayrıntı olarak altta belirtirseniz daha bilgilendirici olur. Teşekkürler :):)
Mı 6 aldım, twetter ve miui forum ingilizce, Türkçe ye çevirme seçeneği de gelmiyor, nasıl düzenleyebilirim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt