Soru Xiaomi mi 6 cihazıma root ve rom atmalımıyım?

rahatkafasii

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Konular
45
Merhaba arkadaşlar, cihazım mi 6. Önceki telefonlarıma root ve rom atmıştım fakat mi 6 cihazıma atmaktan çekiniyorum. Bir çok bilgili arkadaş var herhangi bir problem yaşadığımda yardımcı olacak fakat root ve rom atmama değer mi? Stock roma dönerken, root kaldırırken problem yaşarmıyım? Önceden azda olsa bir deneyimim var az çok anlıyorum fakat yardımınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Merhaba arkadaşlar, cihazım mi 6. Önceki telefonlarıma root ve rom atmıştım fakat mi 6 cihazıma atmaktan çekiniyorum. Bir çok bilgili arkadaş var herhangi bir problem yaşadığımda yardımcı olacak fakat root ve rom atmama değer mi? Stock roma dönerken, root kaldırırken problem yaşarmıyım? Önceden azda olsa bir deneyimim var az çok anlıyorum fakat yardımınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim.

Xiaomi cihazlarda genelde root olmadan kullanan birisi olarak root'a fazla ihtiyaç duyan birisi değilim (imei işlemleri ve sistem değişikliği dışında gibi konularda) yazdıklarından anlaşıldığı kadar cihazda costum rom kullanıyorsunuz galiba, bootloader kilidiniz açıksa mi flash programı ile MIUI resmi romlara geçebilirsiniz. Full rom kurduğunuzda root gider, Herhangi bir sorun olduğunda elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz root atıp atmamak size kalmış bir şey. :)

rahatkafasii

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Konular
45
Xiaomi cihazlarda genelde root olmadan kullanan birisi olarak root'a fazla ihtiyaç duyan birisi değilim (imei işlemleri ve sistem değişikliği dışında gibi konularda) yazdıklarından anlaşıldığı kadar cihazda costum rom kullanıyorsunuz galiba, bootloader kilidiniz açıksa mi flash programı ile MIUI resmi romlara geçebilirsiniz. Full rom kurduğunuzda root gider, Herhangi bir sorun olduğunda elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz root atıp atmamak size kalmış bir şey. :)
farklı farklı romlar var okudum fakat karar veremedim, batarya ve performans açısından üzmeyecek özelleştirmesi olan bir rom istiyorum. Miui 9da 8.30 saat ekran süresi alıyorum bunun altında olmayacak şekilde öneriniz var mı?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
farklı farklı romlar var okudum fakat karar veremedim, batarya ve performans açısından üzmeyecek özelleştirmesi olan bir rom istiyorum. Miui 9da 8.30 saat ekran süresi alıyorum bunun altında olmayacak şekilde öneriniz var mı?

Romlar cihazdan cihaza farklılık gösterebiliyor Mi6 kullanan arkadaşlar daha net bir cevap verirler.

levo5656

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
levent
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
19
Xiaomi cihazlarda genelde root olmadan kullanan birisi olarak root'a fazla ihtiyaç duyan birisi değilim (imei işlemleri ve sistem değişikliği dışında gibi konularda) yazdıklarından anlaşıldığı kadar cihazda stock rom kullanıyorsunuz galiba, bootloader kilidiniz açıksa mi flash programı ile MIUI resmi romlara geçebilirsiniz. Full rom kurduğunuzda root gider, Herhangi bir sorun olduğunda elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz root atıp atmamak size kalmış bir şey. :)
hocam mi flash ile custom rom yükleyebilirmiyiz bl kilidi açılınca cihaz ne gibi durumlarda savunmasız kalıyor

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
levo5656 mi flash ile sadece orijinal miui romlar yüklenebilir sadece. custom romlar için twrp şart. BL kilidinin açık kalmasının hiçbir zararı yok aksine faydası var çok rahat rom geçişi yaparsınız, android desen şifre unutursanız da daha kolay verilere erişilebilir.

Root olsa dahi güvenmediğiniz uygulamaya izin vermediğiniz sürece sıkıntı olmaz. Ekran süresi çok iyi değerler.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Şöyle söyleyeyim romdan memnunsan bence atma rom root işine . Düzgün çalışan birşeyle oynarsan daha sonra o performansı alamıyorsun hız oluyor pil olmuyor, pil oluyor gereksiz Fps kaybı oluyor can sıkıcı birşey olur canın sıkılır. O sebeple beni dinle derim eğer memnunsanız girmeyin..
En basit bir örnek vereyim şebeke çekimi hiçbir zaman stock rom kadar iyi değil Bu tüm romlarda geçerli.Varsayılan kamera inanılmaz kötü Allahtan Google Camera çıktı o sorun bir şekilde aşıldı. Çağrı sırasında nerdeyse denemediğim tüm cihazlarda custom romda hopörlere aldığımda karşı taraf beni duymakta zorlanıyordu. Tüm cihazlarda (tek bir cihazda test etmedim) yaşadım bu sorunu şuana kadar en az 500+ rom atmışımdır. Stock'tan şaşma bana güven :)

rahatkafasii

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Konular
45
Şöyle söyleyeyim romdan memnunsan bence atma rom root işine . Düzgün çalışan birşeyle oynarsan daha sonra o performansı alamıyorsun hız oluyor pil olmuyor, pil oluyor gereksiz Fps kaybı oluyor can sıkıcı birşey olur canın sıkılır. O sebeple beni dinle derim eğer memnunsanız girmeyin..
En basit bir örnek vereyim şebeke çekimi hiçbir zaman stock rom kadar iyi değil Bu tüm romlarda geçerli.Varsayılan kamera inanılmaz kötü Allahtan Google Camera çıktı o sorun bir şekilde aşıldı. Çağrı sırasında nerdeyse denemediğim tüm cihazlarda custom romda hopörlere aldığımda karşı taraf beni duymakta zorlanıyordu. Tüm cihazlarda (tek bir cihazda test etmedim) yaşadım bu sorunu şuana kadar en az 500+ rom atmışımdır. Stock'tan şaşma bana güven :)
şuan için ertelemiştim fakat sizin yorumunuzla tamamen vazgeçtim, ne zaman mi 6 yavaşlamaya başlar ben o zaman rom atarım. Oreo sürümünün tamamen gelmesini bekliyorum hard reset atacağım, sağlam ve performanslı bir cihaz alınca ve hafızası 128 gb olunca birsürü gerekli gereksiz uygulama yükledim :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Hocam Mi6'da Miui Tabanlı Epic romda, Şebeke Çekimi ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım, herhangi bir düşüş de yaşamadım.

Hoparlöre alınca, karşı taraftan duyma ile ilgili bir sıkıntı geldiğini görmedim; fakat Stock Romda bu konuda deneme yapmadığım için, herhangi bir değişiklik olup olmadığını bilemeyeceğim.

Zaten Neden farklı bir rom kurulur; ya Zevk ve Hobi Meselesidir; ya da Cihazla ilgili yaşanan kısıtlama veya yazılımsal bir sorundan ötürü Cihazdan memnun değilseniz kurarsınız. Benimde Mi6'da İlk Global Rom deneyimim sonrasında, Bekleme durumundaki Şarj tüketiminin ne denli fazla olduğunu gördükten sonra hemen Xiaomi.Eu romlarına geçmiştim. 8 Aydır da Global Romlara geçmedim, geçmemde kolay kolay.

Üst Alt