Yardım Xiaomi Mi 5S şarj sıkıntısı

omersakman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Xiaomi Mi 5S kullanmaktayım, ben telefonumda bir sıkıntı yaşamaktayım, telefon bundan 4-5 gün öncesinde kapandı ve açılmadı bende bataryayı çıkart tak yapıp kullanmaya devam ettim ta ki düne kadar. Dün şöyle bir sorunla karşılaştım:
Telefon powerbankla ve kendi şarj aletiyle şarj olmuyor fakat samsungun şarj aletiyle şarj oluyor hiçbir sorun yok bunu da geçiyorum mi 6nın şarj aletiyle bile şarj olmuyor telefonu kapatıp takıyorum powerbanki şarj alıyor ama resmen içine çekiyor şarjı, telefon açıkken 15-20 kez çıkartıp taktıktan sonrada şarj alıyor ama hızlı şarj olmuyor bunun sebebini öğrenebilir miyim ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Cihaz kapalıyken hızlı şarj oluyor mu? Kullandığınız Samsung şarj cihazının değerleri nedir?

Oyla:

omersakman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5

Ekli dosyalar

• 666befc2-7541-4108-b4a5-eeac0706e25d.jpg
    666befc2-7541-4108-b4a5-eeac0706e25d.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 14
  • c2eb9489-5437-4f7e-93f8-62db2337e703.jpg
    c2eb9489-5437-4f7e-93f8-62db2337e703.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 13
Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Powerbank'in güç tuşuna iki defa tıklayarak düşük akım koduna alıp bir dener misiniz?

Sıkıntı cihazınızın şarj girişi ile alakalı gibi görünüyor. Öncelikle Type-C girişinin içini güzelce bir temizlemenizi taviye ederim. Kürdan benzeri ince yalıtkan bir şeyle içerisinde biriken tozu kiri bir çıkartın. Eğer düzelmezse güvendiğiniz bir telefoncuya gösterebilirsiniz.

Oyla:

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
Hocam bu cihazın pilinin kalınlığını milimetre cinsinden söyleyebilir misiniz
Xiaomi Mi 5S kullanmaktayım, ben telefonumda bir sıkıntı yaşamaktayım, telefon bundan 4-5 gün öncesinde kapandı ve açılmadı bende bataryayı çıkart tak yapıp kullanmaya devam ettim ta ki düne kadar. Dün şöyle bir sorunla karşılaştım:
Telefon powerbankla ve kendi şarj aletiyle şarj olmuyor fakat samsungun şarj aletiyle şarj oluyor hiçbir sorun yok bunu da geçiyorum mi 6nın şarj aletiyle bile şarj olmuyor telefonu kapatıp takıyorum powerbanki şarj alıyor ama resmen içine çekiyor şarjı, telefon açıkken 15-20 kez çıkartıp taktıktan sonrada şarj alıyor ama hızlı şarj olmuyor bunun sebebini öğrenebilir miyim ?

Oyla:

omersakman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Powerbank'in güç tuşuna iki defa tıklayarak düşük akım koduna alıp bir dener misiniz?

Sıkıntı cihazınızın şarj girişi ile alakalı gibi görünüyor. Öncelikle Type-C girişinin içini güzelce bir temizlemenizi taviye ederim. Kürdan benzeri ince yalıtkan bir şeyle içerisinde biriken tozu kiri bir çıkartın. Eğer düzelmezse güvendiğiniz bir telefoncuya gösterebilirsiniz.
İnanın ki dediğiniz her şeyi denedim sadece samsung şarj aletiyle şarj oluyor bana saçma gelende bu...

Hocam bu cihazın pilinin kalınlığını milimetre cinsinden söyleyebilir misiniz
BM36 olarak geçiyor mi5S' in bataryası nasıl bulucam ki ben milimetre cinsinden hocam...

Oyla:

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
İnanın ki dediğiniz her şeyi denedim sadece samsung şarj aletiyle şarj oluyor bana saçma gelende bu...

BM36 olarak geçiyor mi5S' in bataryası nasıl bulucam ki ben milimetre cinsinden hocam...
Hocam elinizdeki pilin kalınlığını cetvelle ölçebilirsiniz size zahmet olmazsa

Oyla:
Üst Alt