Rehber Xiaomi Mi 5S Plus Twrp Ve Root Yükleme Resimli Anlatım

SusqUnN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ata
Cihazım
Mi 5S Plus
Konular
7
Merhaba arkadaşlar elimden geldiğince klavyem döndüğünce twrp ve root yüklemeyi adım adım anlatmaya çalışacağım.

1.Telefonumuzda Ayarlar-Telefon hakkında-MIUI Sürümü üzerine geliyoruz 5-6 kere üzerine tıklıyoruz ve geliştirici oluyoruz.

2.Şimdi burada telefonumuzun Usb hata ayıklama modunu açıyoruz Ayarlar-Ek ayarlar-Geliştirici seçenekleri-Usb hata ayıklaması bunu aktif hale getiriyoruz.

3.Verdiğim linkten dosyasını indiriyoruz, klasöre çıkartıyoruz çıkardığımız klasörü Yerel Disk C'nin içine atıyoruz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

4. Yerel Disk C'nin içine attığımız adb klasörünün içine girip boş bir alanda shift + mouse ile sağ tik yapıyoruz, komut penceresini burada aç diyoruz.

5.Karşımıza çıkan pencereye tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz.
Kod:
"adb reboot bootloader"

6. Cmd ekranında tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıp enter tuşuna basıyoruz.
Kod:
"fastboot devices"

7.Tekrar cmd ekranındayken tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıyoruz ardından enter tuşuna basıyoruz ve twrp yüklenmiş olacak
Kod:
"fastboot flash recovery ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5SPlus-Natrium-16.10.23.img"
.

7. Cmd ekranındayken son olarak tırnak işareti içinde ki kodu yazıp enter tuşuna basıyoruz telefonumuz kendini yeniden başlatıp fastboot moddan çıkıp twrp recovery modunda açılacak
Kod:
"fastboot boot ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5SPlus-Natrium-16.10.23.img"

8.Açılan ekranda karşımıza twrp recovery çince geliyor aşağıda ki resimlere bakarak ingilizceye çevirebilirsiniz. Not aşağıda ki twrp ile ilgili resimler zeki gönül arkadaşımızın konusundan alıntı yapılmıştır.

9. Ota güncellemelerini alabilmek için aşağıda ki ayarları yapmanızı tavsiye ederim .

10.Son olarak root için verdiğim linkten dosyasını indirip twrp'den flashlayabilirsiniz.

Umarım anlatımla twrp ve root yüklemek isteyenlere yardımcı olabilmişimdir. iyi forumlar dilerim herkese.

zeki gönül

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
15
Guzel anlatim olmuş emeğine sağlık

SusqUnN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ata
Cihazım
Mi 5S Plus
Konular
7
Elinize sağlık hocam, çok güzel anlatım olmuş. Konu sabit :)
Sağolun hocam zorluk çekenler için faydalı olur inşallah

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OTTOMAN_

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Konular
0
Emeğiniz icin teşekkür ederim. Aygıt tanımada böyle bir hata alıyorum. Sebebi nedir acaba. Başka bilgisayarda denemedim.

OTTOMAN_

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Konular
0
Aygıt yükleme hatalari alıyorum. Telefonun parmak izi ve tuş kilidi kaldırdım. Gene ayni

Ekli dosyalar

• IMG_20170521_152029.jpg
    IMG_20170521_152029.jpg
    7,8 MB · Görüntüleme: 97

dervisates

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dervis
Cihazım
5s plus 128
Konular
5
mi note 2 için yapsam olur mu ?

tarum_guncu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Mi4
Konular
0
Merhaba arkadaşlar elimden geldiğince klavyem döndüğünce twrp ve root yüklemeyi adım adım anlatmaya çalışacağım.

1.Telefonumuzda Ayarlar-Telefon hakkında-MIUI Sürümü üzerine geliyoruz 5-6 kere üzerine tıklıyoruz ve geliştirici oluyoruz.

2.Şimdi burada telefonumuzun Usb hata ayıklama modunu açıyoruz Ayarlar-Ek ayarlar-Geliştirici seçenekleri-Usb hata ayıklaması bunu aktif hale getiriyoruz.

3.Verdiğim linkten dosyasını indiriyoruz, klasöre çıkartıyoruz çıkardığımız klasörü Yerel Disk C'nin içine atıyoruz.

4. Yerel Disk C'nin içine attığımız adb klasörünün içine girip boş bir alanda shift + mouse ile sağ tik yapıyoruz, komut penceresini burada aç diyoruz.

5.Karşımıza çıkan pencereye tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz.
Kod:
"adb reboot bootloader"

6. Cmd ekranında tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıp enter tuşuna basıyoruz.
Kod:
"fastboot devices"

7.Tekrar cmd ekranındayken tırnak işareti içinde belirtilen kodu yazıyoruz ardından enter tuşuna basıyoruz ve twrp yüklenmiş olacak
Kod:
"fastboot flash recovery ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5SPlus-Natrium-16.10.23.img"
.

7. Cmd ekranındayken son olarak tırnak işareti içinde ki kodu yazıp enter tuşuna basıyoruz telefonumuz kendini yeniden başlatıp fastboot moddan çıkıp twrp recovery modunda açılacak
Kod:
"fastboot boot ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5SPlus-Natrium-16.10.23.img"

8.Açılan ekranda karşımıza twrp recovery çince geliyor aşağıda ki resimlere bakarak ingilizceye çevirebilirsiniz. Not aşağıda ki twrp ile ilgili resimler zeki gönül arkadaşımızın konusundan alıntı yapılmıştır.

9. Ota güncellemelerini alabilmek için aşağıda ki ayarları yapmanızı tavsiye ederim .

10.Son olarak root için verdiğim linkten dosyasını indirip twrp'den flashlayabilirsiniz.

Umarım anlatımla twrp ve root yüklemek isteyenlere yardımcı olabilmişimdir. iyi forumlar dilerim herkese.
Bunları uygulayabilmek için telefonun bootloader kilidini n kaldırılması mi gerekiyor. Bununla ilgili bir konu önerir misin. Sadece şu bootloader kilidi meselesini çözemiyorum

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alican4ks0y

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali can
Cihazım
mi5s plus
Konular
8
C:\adb>fastboot flash recovery ZC:@TWR-3.0.2-:@MI5SPlus-Natrium-16.10.23.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (28060 KB)...
OKAY [ 0.621s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)
finished. total time: 0.642s

hocam bu hatayı alıyorum sebebi nedir?

Üst Alt