Soru Xiaomi Mi 5S - 4G Hakkında

mubu95

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Redmi4
Konular
4
Merhaba Arkadaşlar.

Ben daha bugün Xiaomi Mi 5S satın aldım. (Hepsiburadadan, Global versiyon değil.) Hattım Turkcell 4.5G olmasına rağmen, telefonda 4G göremiyorum ve Turkcell Hesabım uygulamasına girdiğimde "Hattınız uyumlu fakat cihazınız uyumlu değil" mesajını alıyorum. (2222'ye mesaj attığımda da aynı uyarıyı alıyorum.)

4.5G uyumlu olan başka bir telefona hattımı takıp tekrar Mi 5S'e taktığımda da sorunu çözemedim. Taktığım telefonda 4.5G başarılı bir şekilde çalışıyordu benim hattım üzerinde.

Mi 5S'de 4G nasıl kullanabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

[Samsun'un Havza ilçesinde deniyorum telefonumu ilk defa. Nüfusu az olan küçük bir ilçe. Dolayısıyla kullanılan bantın 800 MHz olduğunu tahmin ediyorum. Acaba diyorum yoğun nüfuslu, yüksek frekanslı bantların kullanıldığı yerlerde çalışır mı 4G, ama bir yandan da Turkcell Hesabım'da cihazınız uyumlu değil diyor. Belki bu ilçede sadece 800 MHzlik bant kullanılıyordur bilmiyorum. Bunu da dikkate almanızı talep ediyorum.]

İlginiz için çok teşekkür ederim.
Hayırlı günler.

iaydin20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Muhasebe
Konular
0
Öncelikle hayırlı olsun hocam bosuna ugrasmayin bendede ayni sorun var ama cozum yok turkcelle alakali bir durum eger 4 g yi actiysaniz baglanip kullanabiliyorsunuz o konuda bir sıkıntı yok

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Daha önce forumda pek çok konu açıldı bunun için, aytıntılı bilgi istiyorsanız eski konuları araştırın.

Operatörlerin elindeki uyumluluk listesinde xiaomi telefonlar bulunmadığından uyumsuz diyor. Hattınızı başka telefona taktığınızda 4G görüyor sizin cihaza taktığınızda görmüyorsa 800mhz den yayın yapıyordur bulunduğunuz bölgede.

Oyla:

iaydin20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Muhasebe
Konular
0
Herkese merhabalar turkcell sonunda xiaomi mi5s i 4.5g li olarak tanidi herkezde durum aynı mı merak ettim

Oyla:

daysoy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Taner
Cihazım
Mi5s
Konular
0
Belli bi sure sonra taniyormus. Bekliyoruz