İnceleme Xiaomi mi 5 uzun kullanım sonuçları

k6adir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
27
Öncelikle merhabalar.Xiaomi'ye ilk önce ön yargı ile yaklaşmıştım.Bu kadar ucuza bu kadar özellik fazla gelmişti. Dayanamayıp 1 ay sonra cihazı aldım (mi 5 prime). Cihazı 7 aydır kullanıyorum.Sizlere bu 7aydaki olumsuz ve olumlu yönlerini aktarmaya karar verdim bunun sebebi ise hiçbir yerse toplu bi şekilde artı ve eksi yönleri yazmıyor.
Artı yönleri;
1-Telefonun hafifliği ve tasarımı çok lüks bir his veriyor.
2-Telefonun parmak izi diğer amiral gemilerine göre çok daha kaliteli ve çok daha hızlı.
3-Cihazın sürekli güncelleme alması hataların düzelmesi için çok güzel bir olanak.
4-İlgili forum üyeleri.
5-Az paraya fazla kalite.
Eksi yönleri;
1-Telefonun arkasından dolayı kılıfsız kullanım oldukça zor.
2-Eğer benim gibi ingilizceniz iyi değil ve güncelleme notlarını çeviremiyorsanız ana sayfanızdan uygulamaların nerelere kaybolduğunu bulmak biraz zaman alabilir.
3-Telefonun inceliğinden dolayı kılıf kullanımı şart.
4-Güncellemeden sonra bazı buglar ortaya çıkabiliyor (ama hemen güncellemeler ile düzeltiliyor).

Artı yönlerinin daha sayamadığım bir sürü maddeleri var lakin eksi yönlerini çok düşündüm de cihazda neredeyse eksi yön bulunmamakta.Ben bu foruma geldiğimde sadece soru sormak için gelmiştim ama burda kocaman bir AİLE olduğunu gördüm bu ailenin parçası olmak beni mutlu ediyor.
Teşekkürler...

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Eksi yön olarak arka kapak ve kılıf üzerinde durmuşsunuz ki bence bu da eksi bir yön değil gibi. Çünkü artık hemen hemen herkes telefonunu kılıfla kullanıyor. Ve iphone samsung gibi markalarda bile arka kapak kayganlığı camdan yapılmış olması gibi dezavantajlar haliyle kılıfla kullanım mecburiyeti oluşturan durumlar olduğunu varsayarsak hemen hemen tüm markalarda bu durumun olduğunu görüyoruz. Xiaomi'ye özel bir şey degil aslında :)
Xiaomi'ye geçip memnun kaldığını gördüğümüz sayısız arkadaştan birisisiniz ve tabi ki MİUİ TÜRKİYE ailesine katıldığınız için de bizler memnunuz :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Cihazınızı güle güle kullanmaya devam edin....ben eksi yönlerde bir şey göremedim....
Sürekli güncelleme alıyor demenize istinaden BL kilidinin açık ve TWRP yüklü olduğunu varsayabilirmiyiz yoksa bahsettiğiniz kararlı global güncellemeler mi?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

k6adir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
27
Cihazınızı güle güle kullanmaya devam edin....ben eksi yönlerde bir şey göremedim....
Sürekli güncelleme alıyor demenize istinaden BL kilidinin açık ve TWRP yüklü olduğunu varsayabilirmiyiz yoksa bahsettiğiniz kararlı global güncellemeler mi?

Orjinalci biri olarak tabiki global romdan bahsediyorum

Tedor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Caner
Cihazım
iPhone 7
Konular
3
Xiaomi kullanmaya başlayıpta pişman olan görmedim valla herkes memnun inşallah bende memnun kalırım geçince. Burada ki arkadaşlıkta gerçekten kayda değer.

Tapatalk Kullanılarak Gönderildi - iPhone 7

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Orjinalci biri olarak tabiki global romdan bahsediyorum

Eskiden bende orijinalciydim ama şimdi çok şükür, dandik bir Çin malı kullanıyorum ve aylardır tek bir rom dayım.... Epic

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Eskiden bende orijinalciydim ama şimdi çok şükür, dandik bir Çin malı kullanıyorum ve aylardır tek bir rom dayım.... Epic

aylardır tek cihazda değilsiniz ama hocam :) o yüzden hastalığınızdan kurtulmadınız daha.

xiaomi ailesine mi5 ile katıldım, sornasında değerli forum yöneticileri sayesinde 5x denedim, kullandığım süre boyunca parasının hakkını verdiğini düşündüm.

ekran paneli arızalı mi5i geçen gün yaptırdım ve inanın mate 10 pro gibi bir amiral gemisinden mi5e geçmemek için direndim..
mi5 bana g2'yi hatırlatıyor. zamanının en efsane telefonuydu.

gönül isterdiki mi6, mi mix2, mix2s, note3... hepsini kullanmak, şuan başka bir çin malı cihaz kullanıyorum ne yalan söylüyüm oldukça memnunum, ama mi7yi sabırsızlıkla bekliyorum.

+yönlerindeki 4.maddeye kesinlikle katılıyorum KALP KALP KALP

artık telefonlar inceliyor ve her tarafı cam oluyor her tarafı ekran oluyor... dolar kuru yüzünden de yedek parçada pahalı..
ben çok zengin olsam midnight blue mate 10 promu veya atıyorum mix2'yi yine kılıfsız kullanmazdım :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Ben anlatılanlarda eksi yön göremedim,eksi yön diye kıyakları saymışsın hocam :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hani devamlı yazılıyor ya, "Xiaomi çok sorunlu bir marka, her yerde bir sürü sorununa çareler aranıyor" diye, biz de diyoruz ki, "her markada bu böyledir, insanlar sorunlarına çare aramak için forumlara geliyorlar ve sorunlarını yazıyorlar. Kimse memnuniyetlerini yazmak için forumlara girmiyor". İşte karşımızda güzel bir örnek. Demek yavaş yavaş memnuniyet belirtmek için de forumlara girilmeye başlanmış. Tebrik ederim.

Ben Xiaomi'nin birçok cihazını, eşyasını kullandım. Sadece telefon değil, ayakkabısından Router'ına, Powerbank'inden kulaklığına, Led'inden fanına, havlusundan çeşitli çantalarına, çeşitli kameralarından diş fırçasına. Memnun kalmadığım tek bir ürünü bile yok.
Telefonlarda ise Mi4 ile başladım ben. Bilenler bilir ülkemize ilk olarak Mi4 telefonlar ithal edilmişti ve Semers getirmişti. Enes hocamdan almıştım. Mi4'ü Mi5, Mi Note 2 ve Mi Mix 2 takip etti. Bunun dışında aile bireylerine almış olduğum Redmi Note 3 Pro, Redmi Note 4X var. En önemlisi de bunların hepsi yurtdışı cihaz. Yani garantisiz. Bunca senedir sadece Redmi Note 3 Pro'nun şarj soketinin bulunduğu kart arızalandı,15TL'ye temin edip değiştirdim ve Mi4'ün ekranı kırıldı, 150TL'ye değiştirttim. Bir de Mi5 için pil aldım ama henüz değiştirmedim. Şu anda hepsi faal olarak kullanılıyor. Evden ayrılan ya da emekli olan bir telefon yok henüz.
Ayrıca akraba-arkadaş çevreme aldırdığım kimi yurtdışı, kimi garantili sayısız telefon. Kimseden tek bir şikayet gelmedi. Aksine onlar da kendi arkadaşlarına tavsiye ediyorlar. İçlerinde biri Mi4C kullanıyor ve hala değiştirmeye niyeti yok.

Aslında bunları zaman zaman yazmak gerekiyor. Ancak yanlış anlamaya da müsait olup görmemişlik, hava atma gibi algılanabilir diye işin açıkçası bir çekince de var. Hazır herkes yazıyorken ben de yazmak istedim.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Tugrulxioami

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuğrul
Cihazım
Mi 5
Konular
13
Xioami yi miui ile tanımayanlar zaten hep ön yargı ile yaklaşır hocam angel~~ bende de aynı model prime mi5 var bende çok memnunum gerçekten sağlamlık açısından da ilk aldığım zaman kılıfla kullandım yeni olunca çok kıymetli olur ya :D bi kere düşünce kozmetik çizikler oluştu ondan sonrada kılıf kullanmadım kılıfsız telefonun kullanımı daha şahane ve sağlam da yan alüminyum çerçeve dayanıksız ama arkası plastik cam karışımı bişey heralde üzmedi beni hiç :))

Üst Alt