Rom Xiaomi Mi 5 Rom Öneri Lineage Os hakkındaki sorularım

wolver123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adın
Cihazım
M
Konular
18
Arkadaşlar 4 aydır felan kullanıyorum telefondan memnunum sırf şu google kamera portre modu için rom değiştiricem

Lineage çok hoş gözüküyor en sağlam , güvenilir ve stabil rom hangisidir
demek istediğim şey şu hızlı şarj , parmak izi gibi özelliklerin stabil romdaki gibi çalıştığı hiçbir sorunu olmayan rom varmıdır acaba Lineage önerirmisiniz

harunalkan123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
3
wolver123 Rom degistirmene gerek yok miui de çalışan Google kamera var. Boş bir zaman upload eder sana buradan link atarım . Ben kullanıyorum gayet güzel çalışıyor cihazım mi5 kullandığım rom epic rom.

EDİT: Buyur usta upload ettim APK dosyasını indir kur resim çekerken de lens bulanıklığı ayarına alıp çek tamamdır.

Son düzenleme:

wolver123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adın
Cihazım
M
Konular
18

bayram1468

Forever
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BAYRAM
Cihazım
Mİ 10T
Konular
7
Arkadaşlar 4 aydır felan kullanıyorum telefondan memnunum sırf şu google kamera portre modu için rom değiştiricem

demek istediğim şey şu hızlı şarj , parmak izi gibi özelliklerin stabil romdaki gibi çalıştığı hiçbir sorunu olmayan rom varmıdır acaba Lineage önerirmisiniz
AOSP roma geçmek istiyorsun sana tavsiyem pixel experince 8.1 kararlı sürüm.Lineage (15.1)henüz oturmadı hatalar mevcut.Bu romu 10 gündür kullanıyorum gayet stabil ve akıcı.Üzerine google kamerayı da kurunca müthiş oldu.İlgilenirsen konu linki aşağıda

Son düzenleme:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60

Lineageos 14.1 kullanıyorum herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Kamera kısmı da sorunsuz çalışıyor olması gerektiği gibi.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harunalkan123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
3
Verdiğim APK yıl yüklendikten sonra ayarlar uygulamadan yüklediğin uygulamayı bulup tüm izinleri onaylaman lazım bende çalışıyor .

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
AOSP roma geçmek istiyorsun sana tavsiyem pixel experince 8.1 kararlı sürüm.Lineage (15.1)henüz oturmadı hatalar mevcut.Bu romu 10 gündür kullanıyorum gayet stabil ve akıcı.Üzerine google kamerayı da kurunca müthiş oldu.İlgilenirsen konu linki aşağıda
Ekran sureniz ne kadar ortalama ? Ve yoğunlukla hangi programları kullanıyorsunuz ?

bayram1468

Forever
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BAYRAM
Cihazım
Mİ 10T
Konular
7
Ekran sureniz ne kadar ortalama ? Ve yoğunlukla hangi programları kullanıyorsunuz ?

Hocam ekran sürem hangi romu kullandıysam aynı 4-5 saat arası.Ama miui romlara bakarak telefon yağ gibi akıyor .Kullanmış olduğum standart uygulamalar(Facebook,instagram.whatsap vs) oyun oynamam.Bu romu kullanmamın birinci nedeni google camera çok iyi çalışıyor ve pixel canlı duvar kağıtları harika.Açıkcası en uzun süre kullandığım rom diyebilirim.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Hocam ekran sürem hangi romu kullandıysam aynı 4-5 saat arası.Ama miui romlara bakarak telefon yağ gibi akıyor .Kullanmış olduğum standart uygulamalar(Facebook,instagram.whatsap vs) oyun oynamam.Bu romu kullanmamın birinci nedeni google camera çok iyi çalışıyor ve pixel canlı duvar kağıtları harika.Açıkcası en uzun süre kullandığım rom diyebilirim.
Yoğun olarak WhatsApp telegram Viber ve YouTube vs kullanıyorum oyun çok oynamıyorum ben de 6-6.30 saat alıyorum. Lineageos 14.1 official denenebilir aklınızda olsun

bayram1468

Forever
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BAYRAM
Cihazım
Mİ 10T
Konular
7
Yoğun olarak WhatsApp telegram Viber ve YouTube vs kullanıyorum oyun çok oynamıyorum ben de 6-6.30 saat alıyorum. Lineageos 14.1 official denenebilir aklınızda olsun

Hocam bir önceki mesajımda bütün derken aosp romlarda dahil.Benim ekran süresinin az olmasını çok fazla rom değiştirmeme ve artık telefonun pilinin ömrünün azalmasına bağlıyorum(2 seneye yaklaştı alalı).Ekran süresine pek takıntım yok hocam.Telefon randımanlı çalışsın yeter.

Üst Alt