Haber Xiaomi Mi 5 Ön İnceleme - Türkçe

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
Videoda incelemeyi yapan arkadaşın durumu: ufo gören masum köylü :) bir teknoloji sitesinde çalışan kişinin xiaomi den haberinin olmaması hatta okunuşunu bile bilmemesi ilginç geldi açıkçası

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

excalance

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
4
Videoda incelemeyi yapan arkadaşın durumu: ufo gören masum köylü :) bir teknoloji sitesinde çalışan kişinin xiaomi den haberinin olmaması hatta okunuşunu bile bilmemesi ilginç geldi açıkçası

Adam sanki ilk defa bu markayi duymus

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Maalesef ülkemizdeki teknoloji editörü diye geçinen kişilerin durumları içler acısı. Gerçi ülkemizde yüzbinlerce gazeteciyim diye ortalıklarda dolanan kişilerin ne kadar gazeteci oldukları bilinince, bu durum da yadırganmıyor. İçlerinde elbette bu işi hakkıyla yapanlar da var. Kimileri de bu işe yeni başlamıştır, yavaş yavaş öğreniyordur. Bilmemek elbetteki ayıp birşey değil. Önemli olan, yazdığı yada söylediği birşeyin yanlış olduğu belirtilip, doğrusu söylendiğindeki tavrıdır. Ancak bir teknoloji editörünün, bir dünya liderinin ismini ilk defa duyması kabul edilebilir birşey olmasa gerek. Bir futbol spikerinin Messi yada Ronaldo'yu ilk defa duymasından ne farkı var? Umarım bu arkadaş sadece oraya gezmeye gitmiş, hazır oradayken de gezdiği yerleri videoya çekmiş bir arkadaştır.
Tüm bunların yanında şunu söyleyebiliriz. Herkes bildiği işi yapacak. Yaptığı işi de hakkıyla yapacak. İşinin gereklerini yerine getirmeden o işi yapmayacak. Yoksa duvara toslanır.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hazır yeri gelmişken dün tanıtım sonrasında Hugo Barra'nın Hindistanlı gazetecilerle beraber yemek yediğini, akşam da yine başka gazeticilerle beraber olduğunu da söyleyelim. Bırakın cam arkasında incelemeyi, başka ülkelerin gazetecileri bu durumda... Galiba bizim teknoloji sitelerimizin organizasyon eksiğinden kaynaklanıyor. MWC'de hangi gün hangi cihaz tanıtılacak, kim tanıtacak uzun zaman öncesinden belli zaten. Uygun bir şekilde ajanda hazırlanıp gerekli yerlerden randevu alınsa böylesine komik durumlara düşülmez gibi geliyor.

İnceleme yapan kişinin bir gazeteci veya bir medya mensubu olduğunu açıkçası zannetmiyorum. Ne olursa olsun tamamen yanlış bilgilerle dolu bir video. Bir gazeteci olsa en azından Google amcaya xiaomi yazar ve hem ülkemizin satışı olduğunu, hem bürosunun olduğunu hem de dilediklerinde rahatça iletişime geçebileceklerini öğrenebilirlerdi. Dolayısıyla bence teknoloji editörlerinden birinin arkadaşının tesadüfen orada bulunması ile çekilmiş bir video gibi görünüyor.

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Hazır yeri gelmişken dün tanıtım sonrasında Hugo Barra'nın Hindistanlı gazetecilerle beraber yemek yediğini, akşam da yine başka gazeticilerle beraber olduğunu da söyleyelim. Bırakın cam arkasında incelemeyi, başka ülkelerin gazetecileri bu durumda... Galiba bizim teknoloji sitelerimizin organizasyon eksiğinden kaynaklanıyor. MWC'de hangi gün hangi cihaz tanıtılacak, kim tanıtacak uzun zaman öncesinden belli zaten. Uygun bir şekilde ajanda hazırlanıp gerekli yerlerden randevu alınsa böylesine komik durumlara düşülmez gibi geliyor.

İnceleme yapan kişinin bir gazeteci veya bir medya mensubu olduğunu açıkçası zannetmiyorum. Ne olursa olsun tamamen yanlış bilgilerle dolu bir video. Bir gazeteci olsa en azından Google amcaya xiaomi yazar ve hem ülkemizin satışı olduğunu, hem bürosunun olduğunu hem de dilediklerinde rahatça iletişime geçebileceklerini öğrenebilirlerdi. Dolayısıyla bence teknoloji editörlerinden birinin arkadaşının tesadüfen orada bulunması ile çekilmiş bir video gibi görünüyor.
Hocam bu dedikleriniz için gazeteci olmaya bile gerek yok, işine saygı duyan insan yapar zaten bunları.
Özensizlik...

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam bu dedikleriniz için gazeteci olmaya bile gerek yok, işine saygı duyan insan yapar zaten bunları.
Özensizlik...

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen hocam tam da bu nedenle videoyu çeken kişinin iş amacıyla değil de öylesine bir çekim yaptığını düşünyorum :)

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Teknoloji sitelerinde ki editör dediğiniz şahısların bu tür organizasyonlara sevgilileri ile gidip şehri gezip laf olsun diye yaptığı incelemeleri de gördük ellerinde iphone telefon ile çekim yapıp sonra orası olmamış burası olmamış tavırları yaptıkları işe hitap ettikleri kesime ne kadar önem verdikleri de ortada..

raizo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Mi5
Konular
4
Malesef bu videoyu çeken Hakkı Alkan. Shiftdelete.com'un kurucusu kendisi. Site türkiyenin önde gelen teknoloji sitelerinden hergün girip bakıyorum ben şahsen. Ama videodaki tavrı dediğiniz gibi içler acısı. Videoyu ilk gördüğümde heyecanlanmıştım bende dün ama izleyince hayal kırıklığına uğradım..

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hakkı Alkan olduğuna ihtimal veremiyorum. Xiaomi ismini onun gibi ilk defa duyması mümkün değil.

Edit: Alttaki videoda da 8:35'ten itibaren Xiaomi hakkında söyledikleri bu tezimi kanıtlıyor.

Son düzenleme:
Üst Alt