Xiaomi Mi 4i'yi, Hugo Barra Parçaladı

[font='Helvetica Neue', Helvetica, Roboto, Arial, sans-serif]
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

[font='Helvetica Neue', Helvetica, Roboto, Arial, sans-serif]Xiaomi kısa bir süre önce Mi 4i adındaki yeni akıllı telefonunu duyurmuştu. Şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Hugo Barra'nın akıllı telefonu parçaladığı bir video paylaşıldı.

[font='PT Sans', sans-serif]Xiaomi, kısa bir süre önce Mi 4i adında yeni bir akıllı telefonunu tanıtmıştı. Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de ortaya çıkan telefon, herhangi bir YouTuber tarafından değil de şirket için çok önemli bir isim tarafından parçalarına ayrıldı.

Google’ın eski Android Ürün Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Hugo Barra, 2013 yılında Google’dan ayrılarak Xiaomi’nin Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevine gelmişti. Hugo Barra, şirketin kısa bir süre önce tanıttığı Mi 4i’yi parçalarına ayırdı.

Cihazın sistem özelliklerine kısaca bir bakacak olursak 5 inçlik 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Qualcomm Snapdraon 615 yonga seti bulunan telefonda, 13 MP arka ve 5 MP önkamera bulunuyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza alanı bulunan Mi 4i’nin işletim sistemi ise Android 5.0.2 Lollipop olacak.

Hugo Barra’nın Mi 4i’yi parçalarına ayırdığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. 

[font='PT Sans', sans-serif][video=youtube]https://youtu.be/NZKmnMxmIB4[/video] 

[font='PT Sans', sans-serif]Kaynak:http://www.webtekno.com/xiaomi/xiaomi-mi-4i-video-h7034.html

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
tabiki parçaladı sözü ilk planda çok hoş olmayan bir düşünce belirtse de kişi burda cihazın iç tasarım ve toplamda ürünü oluşturan birimlerin hem kalite hemde şuan ki teknolojik sorunlarını dile getiriyor

1. Akıllı telefon diye adlandırdığımız bilgisayar larımız da en büyük alanı batarya oluşturuyor. şuan dünya genelindeki en büyük enerji sorunlarından birisi
2. büyük alanı ise sim kart dediğimiz modem alanı ile tabiki sd kart diye adlandırdığımız değiştirilebilir ek bellek okuyucu kısmı alıyor

teknolojinin değişmesi veya gelişmesi ile bu cihazlarımız da yüzeysel bir ufalma pek olmayacak ama incelme olacağı ve hafifleyeceği bir kesin. benim ençok beklediğim ise taşınabilir enerji ünitelerinin daha ufak boyut ve daha hafif olmaları yönünde. bu aşılabildiği zaman piyasada termik motorları sadece nostalji veya diğerlerine hava atmak maksadı ile yüksek cezalar ödemeye razı olacak zenginler kullanacaktır.

nerdeyse tüm özellikleri ile hazır elektrik ile çalışan araçlar ve ulaşım yolları. bunu hayata geçirmeye yetecek veya değecek taşınabilir batarya sistemleri hazır olduğunda...

düşünsenize 1-2 kg boyutunda bir bataryanız olacak ve siz bunla binlerce km mesafe gidebilecek ve bu arada tüm elektrikli ve elektronik cihazlarınız ile sorunsuz çalışma imkanı olacak. hatta otobüslerde ufacık bir portable verici ile kendi medya yayınlarınızı bile yapabileceksiniz ve kovalamaca alanı dışında kaldım.. internetim çok yavaş gibi bahaneler olmadan kendi networklerinizi bile kurabileceksiniz

tabiki bu bilim kurgu ödevi gibi olan olaylar ancak taşınabilir yüksek kapasiteli enerji sorununu çözümünden sonra gerçekleşebilecek olaylar

nice parçalanan ve parçalandıkça daha minik anakartlara ve devasa işlemci güçlerine sahip bilgisayarları görmek dileği ile

Üst Alt