İnceleme Xiaomi Mi 10 Ultra ile ilgili deneyimlerim

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
yazınızı özenle okudum.. ve detaylandırmanız için teşekkür ederim
ülkemiz maalesef bu konuda çok büyük sorunlu
yani toprak hattı ve linyedeki güç dağılımı konusunda.. herşeyin ucuzuna kaçılıyor ve 1 defada zengin olmak için herkes çaba harcıyor.
geçen 12 gün bir fabrikada çalıştım. güç panosunu incelerken kapasitörler gözüme çarptı.. birinci olarak yuvarlak ve çapı 10cm bile olmayan bir 400A lik kapsitör görmemiş idim.. teknik olarak 40A bile zor ihtimal. topraklamayı ölçdün mü diye sordum tesisatı çeken arkadaşa ? binada (işyeri yaklaşık 5.000m2 den fazladır) topraklama varmı ki ölçeyim dedi.. gülüştük... daha önceki binada toprak hattında 12 volt görmüştüm çünki.

benim unuttğum şeyi hatırlatman iyi oldu.. linye de güç tüketimi çok ise, doğal olarak o prize gelen re-aktif güç sorununu düşünemedim.
şahsınız adına çok üzüldüğümü ve detaylı anlatımınızın herkese faydalı olması dileği ile

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
konuya vakıf olmanız ve konuya hakim olmanız çok güzel birşey teknık detayınıda bilmek ayrı bidurum tabi.teşekürler iyi forumlar

Tedu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tedu
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
1
imeil işlemi yapan arkadaşal kusurlu iş yapmış sorun telefonun donanımsalında değil QCN de
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

herhangi bir sıvı temasa mazur kalmış olabilirmi?
Sanmiorm dikkatli kullaniorm yuksek sesten olablr parcasini bulamior hicbiryerde acaba mi 10 la ayni mi hoperloru

Kardeşim şimdi mesela dediklerinin haricinde şebeke sorunu ben aradığımda yok veya beni biri aradığında genelde sorun yok ama bir iki kere oldu beni aradılar ve sana ulaşılamıyor uyarısı aldım. cihaz ımei kayıtlı. yukarıda yazdıklarının hepsi doğru. miui 12.5 geldiğinde nasıl olur telefon
Abim global rom u gelmedi mi hala bende bekliorm çince yazilar görünce telden soğuyorum

feritim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
18
Sanmiorm dikkatli kullaniorm yuksek sesten olablr parcasini bulamior hicbiryerde acaba mi 10 la ayni mi hoperloru

Abim global rom u gelmedi mi hala bende bekliorm çince yazilar görünce telden soğuyorum
paşam mi 10 ulturanın stock fabrakasyon global romunu bekliyorsan hiç bekleme cihaz sadece çine özel çıktı tek şansın bootloder unlock edip eu rom yüklemen.başka altarnatif yok malesef

Omer3310

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi10 ultra
Konular
1
Mı 10 ultra 1020$ seviyelerinde elime gecti. 12/256 sürümü gercekten çok başarılı bir cihaz.

Kamera performansı olsun ses performansı olsun hele ki 120w şarj şaka gibi.

1. kusuru fazla ağır ve biraz da kalın. Ne yalan söyleyeyim dolu dolu bir cihazda o kadar kalınlık da normaldir yani diyor insan

2. kusuru malesef ki maalesef stock global rom olmaması eu romda insan ne hikmetse güvende hisetmiyor kendini.

3. Şarj konusundaki deneyiminde durum şöyle oldu oturma odasında %1 de iken şarja taktigimda 5 dakikada %32 yaptı. Lakin çocuk odasında şarja taktigimda 5 dakikada %52 yaptı. Sanırım pirize gelen akımla alakalı bir durum. %1 den %30 a kadar 4 saniyede 1 attı %30dan sonra 14 saniyede 1 arttı %75 den sonra biraz daha yavaşladı ama maksimum 25 dakika

4.kamera konusunda tuhaf bir stabilite sorunu var sanırım yazılımsal. mi 11 ile kıyaslandığında yüzler biraz daha pastelimsi bir hal alıyor. Ama gayet başarılı işler çıkartıyor.

5.miui 12.5 sürümü ile test ettiğimde ise performansta ciddi kayıplar söz konusuydu akıcılık bayağı düşmüştü MIUI 12 eu stabil android 10 geri döndüm.

Sormak istediğiniz merak ettiğiniz ne varsa yardımcı olurum. Herkese iyi forumlar.

Bende 3 gün önce aldım bu tel3fonu fakata sistem güncellemesini yapamadım bi arkadaş yaptı ama magisk falan silindi gitti şimdi stabil düzgün ne yapabilirim bu aşamada bana yardım eder misiniz

xxdermanxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abuzer
Cihazım
mi10 ultra
Konular
1

Bu surumu indirin twrp yukleyin ve indirdiginiz surumu twrpden flaslayin en stabil ve hatasiz sürümüdür
Merhaba bu sürümü attım yüyük oyunlarda sanki sıkıntı yok küçük oyunlarda donma yapıyor YouTube de 1080 de donma yapıyor arasıra aryüzde donma yapıyor sürümdenmidir telefondanmıdır aynı sorunları başka sürümlerdede aldım sadece çin room da sıkıntı yok gibiydi

kokarca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
N7100
Konular
0
merhaba
iyi ve güzel günlerde kullanın

bende almayı düşünüyorum ultra serisinden ama... ısınma konusunda yorumunuz ile.. kavis kenar kullanım ve koruma konusunda da yorumlarınızı alabilir miyim ?

bu arada... evin her bölgesine gelen akım.. o güçde bir cihaz için değişiklik arz etmez.. büyük ihtimal type c nin temas sorunudur.. o cihaz 250 watt bile çekse... o prize siz süpürge filan taktığınızda güç sorunu olmadığına göre... şunu açıkca yazayım.. bir çok arkadaşımın benim gibi yedek kablo kullandığını biliyorum.. piyasada orjinal ismi ile satılan kabloların çoğunu usb akım ve güç ölçen 30 lira gibi bir paraya satılan aparatım var.. aynı adaptör aynı tlf sadece kablo değiştirerek denediğimde 100 lira bile olan adı orjinal kendisi feyk kabloların akım ve voltaj değerleri maalesef hızlı dolumu desteklemiyor. max 2 amper ve 5v şeklinde oluyor.. yedek kablo alacak kişiler buna özellikle dikkat etsinler

aparat için örnek resim paylaşmak isterim... bu tür çok fazla model ve marka var... alırken akım ve voltaj aralıklarını inceleyiniz...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

daha iyi bir model ise

farklı model marke ve destekledikleri voltaj-akım güç aralıklarına göre de fiyatları değişiyor... basit bir seri özellikle kablo satın alırken tlf unuzu çok uzun süre sorunsuz kullanabilmeniz için faydalıdır

ülke şartlarımız için bu tlf lar çokda ucuz değil ; ucuz bile olsa herşeyimiz oldular.. onları korumak için yedek kılıf fiyatına bu tür aparatları mutlaka almanızı öneriyorum
Bu cihazlar 120w çıkışı ölçemiyor :)

Üst Alt