Ana Başlık Xiaomi Mi 10 Pro - Root Anlatımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu rehber, custom recovery bulunmayan cihazlar içindir. Cihazı root yapmanızı sağlar.

Not; Cihazınızın başınıza gelecek sorunlardan şahsım ve miuitürkiye yöneticileri sorumlu değil. MI9'da tarafımca denenmiştir. Diğer cihazlarda denenmemiştir.
İşlemlere başlamadan önce mutlaka verilerinizi (fotoğraf , video , belge vs.) yedekleyin.

==================================================

Gerekenler
  1. Mevcut cihaz
  2. Çalışan PC
  3. Cihazınızın stok önyükleme görüntüsü (boot.img) ;
  4. Cihaz V11.0.4.0.QJACNXM sürümüne sahip olmalıdır.
  5. Magisk Manager uygulaması ;
  6. Boot dosyasını yükleyeceğimiz adb/fastboot yükleyici,
  7. Aktif zihin ve sabır.

==================================================

1. Adım: Stock boot.img dosyasını yamalama

1. MagiskManager uygulamasını cihazınıza yükleyin
  2. Stock boot.img (üstte indirdiğimiz) dosyasını dahili hafızanın ana dizinine kopyalayın (zipten çıkartın).
  3. Magisk Manager uygulamasını çalıştırın. Uyarı gelirse hayır teşekkürler'e dokunun.
  4. Magisk yüklü değil yazınının yanındaki "YÜKLE" yazısına dokunun, Magisk v20.3xxxx yüklensin mi? sorusuna "YÜKLE" yazısına dokunup onaylayın.
  5. Yöntem seçin menüsünden alttaki seçenekten "Dosya seçin ve yamalayın" yazısına dokunun
  6. Şimdi stock fastboot romumuzdan alıp kopyaladığımız stock boot dosyamızı seçelim. (boot.img dosyasını seçin)
  7. Siyah ekranda çıkacak olan yamalama işleminin bitmesini bekleyin.
  8. Başarıyla sonuçlandığında /Download klasörünün içinde magisk_patched.img dosyasını kopyalayacaktır.

2. Adım: Yamalı boot.img dosyasını yükleme
  1. Minimal_ADB_and_Fastboot_By.TRabZonLu.zip dosyasını masaüstünde bir klasöre kopyalayın.
  2. USB kablosunu cihaza bağlayın, bildirim çubuğunu aşağı çekip 3 seçenekten dosyaları aktar yazısına dokunun.
  3. Cihazın /Download klasöründen magisk_patched.img dosyasını az önce masaüstünde oluşturduğumuz klasörün içine kopyalayın.
  4. Aynı klasördeki "cmd-here" uygulamasını çalıştırın.
  5. Cihazı kapatın, ses kısma ve power tuşlarına basılı tutarak cihazı fastboot moduna alın.
  6. Komut ekranına aşağıdaki komutları verin.

Kod:
fastboot devices
fastboot flash boot magisk_patched.img
fastboot reboot

Bu aşamadan sonra cihazınız yeniden başlayacak. Magisk manager uygulamasını açın cihaz root olmuş olacaktır.
Kolay gelsin.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt