Yardım Xiaomi mi 10 lite clone cihaz ve güncelleme sorunu

Umutmiu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Arkadaşlar hepinize merhaba, teknoloji ye ve akıllık telefon dünyasında, uzak biriyim. Dün kendimden yaşça küçük kuzenime aldırdığım Xİaomi mi note 10 lite telefonun bugün itibari ile klon imei olduğunu öğrendim. Araştırmalarım sonunda imei nin bir şekilde, başka bir klonlama da, tekrar kullanılması riski olduğunu öğrendim ve ayrıca çift hat ile kullanamayacağımı da biliyorum. Yurtiçi garantisi zaten yok. Bunların haricinde klon cihazın herhangi bir eksisi var mı ? 128 gb ı 2.600 tl gibi bir rakama aldım, sıfır olanlar sanırım 4.300 tl, sizce cihazı geri vermeli miyim?

Diğer bir sorum da; cihazda güncelleme yapamadım, klon olması ile ilgisi olabilir mi ? Cihazda şu an MIUI Global 12.0.3 kararlı sürüm yüklü. Güncellemede i MIUI V12.1.4.0.RFNMIXM kararlı sürümü görüyorum, indiriyorum, yeniden başlatıyorum ancak kurulumu yapmıyor ve güncelleme dosyalarını sıfırdan tekrar indirmeye çalışıyor. Eğer bu sorun, genel değil mde cihazım klon olduğu için bana özel ise ne yapmalıyım? güç düğmesi ve ses kısma düğmelerine basılı tuttum ve fastboot diye bir ekran geldi ancak oradaki menu adımlarından bir şey yapamadım. Acaba pc ye mi bağlamam gerekiyor?

Sorular fazlasıyla giriş seviyesi farkındayım ama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Umut

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hocam;
Klon IMEI ise cihaz belli bir süreden sonra şebekeden bloke yiyecek yeniden IMEI attırın ama kendiniz ayarladiginiz bir IMEI attırın veya kendiniz araştırıp atın kullandığınız IMEi hangi cihaza ait ise o cihaza Bir daha sim kart takılmasın.
Sonrası için cihaza IMEI atmak için twrp recovery kurulur eğer twrp varsa indirdiğiniz update dosyasının içinde Bir xml dosyasını editleyip kurulumu yine aynı twrp üzerinden yapabilirsiniz.
Eğer twrp gitse bile IMEI düşmüyor ise (bazı cihazlarda twrp gidince IMEI silinir sizin cihazda düşüyor mu imei bilmiyorum) MIUI flash tool ile stock rom kurun otomatik olarak twrp gider stock recovery kalır sonrasında her güncellemeyi direk kurar indirince ancak Bazı cihazlarda twrp gidince ve hard reset atınca IMEI düşüyor bunu öğrenip ona göre hareket etmenizde fayda var

Umutmiu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam yazdıklarınızı ancak bir telefoncuya yaptırabilirim, bunları benim yapmam çok zor. E devlete girince, imei1 i boş, imei 2 yi ise imalat yoluyla kayıtlı cihaz olarak görüyorum. Sanırım bu da klonlu olduğu anlamına geliyor. Eğer dediğiniz gibi bir süre sonra şebekeden bloke yiyecekse , şu an geri vermem daha doğru olmaz mı ? Çünki açıkçası anlattığınız şeyleri yapmaya çok uzağım bilgi olarak.

Umutmiu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Bu arada yanlış anlaşılma olmasın, benim klon imei den kastım, yurtdışından alınan bir cihaza başka ölü bir cihazın imei nin cihaza atılmış olması. Yoksa ortada bir şikayet filan yok, yani ekranda klonlanmış vs.. bir ibare görmüyorum. Yine de şebekeden bloke yeme durumu olur mu ?

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Olmaz, olursa tekrar imei atılır. Ancak bu tarz durumlar için muhakkak Bootloader kilidinizin açık olması gerekiyor. Olur da müdahale etmek gerekirse BL kapalı olursa sizin için biraz masraflı olur. Şebekeden bloke yemek diye bir şey yok, imei numaranız kaçağa düşerse size sms ile bilgi gelir zaten *#06# yaparak gelen mesajda ki imei numarası ile kontrol edersiniz kafanız da rahat olur. Kilit açma işlemi için forumda detaylı anlatım mevcut

Umutmiu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Çok teşekkürler, şu halde telefonu kullanmamda bir mahsur yok diye düşünüyorum. Peki güncelleme hatası ile ilgili bir öneriniz var mı ? bir de xiaomi mi official programını masaüstüne indirip kullanmamda bir mahsur var mı? bloke filan yer miyim ?

Üst Alt