Haber Xiaomi katlanabilir telefon iddialı fiyatla geliyor!

Xiaomi katlanabilir telefon iddialı fiyatla geliyor!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arka arkaya katlanabilir telefonlarını tanıtan Samsung ve Huawei’nin ardından Çinli Xiaomi de kolları sıvadı. Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X farklı tasarım özelliklerine sahip olsa da ikisinin bir ortak noktası var: Yüksek fiyat. Buna karşılık Xiaomi katlanabilir telefon daha uygun fiyatlarla satışa sunulacak.

Samsung Galaxy Fold 1.980 dolardan Huawei Mate X ise 2.600 dolardan alıcı bulacak. Premium sınıfa giren telefonlara karşılık Xiaomi katlanabilir telefon yaklaşık 999 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak.

Rakiplerinin neredeyse yarı fiyatına sahip olacak olan Xiaomi katlanabilir telefonunda Visionox Techology tarafından üretilen OLED ekran kullanılacak. Bu ekranın Galaxy Fold ve Mate X’teki OLED ekrandan daha iyi olmayacağı tahmin ediliyor. Mi Fold ya da Mi Flex ismine sahip olması beklenen telefonda 10 GB RAM olması bekleniyor. Ayrıca tahminlere göre telefon Snapdragon 855 işlemci ile gelecek.

Xiaomi katlanabilir telefon 2019 yılının ikinci yarısında görücüye çıkacak.

İşte Katlanabilir Xiaomi telefon için çekilen bir video ocak ayında yayınlanmış. İşte o video:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Kaynak:

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Aynı fiyata telefınlar için en iyi donanım. Katlanarak telefonlar kitap gibi olmadığı süreceyle iyi değil. Örneğin Mate X. Beyler ne kadar bir kapak gibi birşey olmadığı sürece bu cihazlar uzun öm0rlü olmaz ne kadar güzel görünürse görünürse görünsün. Eğer bir masaya falan falan koysanız ya da en kötü çakıl taşlı bir yere düşürseniz? Ekran olur gönen yoğurdu. Onun için ben galaxy foldu sevdim. Bir kapağı var nede olsa ve ana ekranın küçük olması dayanıklılığından geliyor bence. Huawei mate 20 x 7.2 inç iken galaxy foldun sürekli açık şekilde kullanılmasında bir sıkıntı yok bence.
Evet en iyi ön kamera mate x'de diyebilirsiniz. Anck diğer 2. Ekran olarak göreceğimiz kısım ne işe yarıyacak? Kamera yok bir şey yok. Üstelik kamera değiştirmek için ekranı çevirmek kullanışlı mı?
Galaxy Fold 1 ekranken de 1 ön kamera 3 arka kamerası var açılırken de 3 ön 3 arka kamerası var.
Birde mate X size ne kadar 4 mmye 8mm desteği sunsa da bu telefın dosya gibi ufak çıkıntısı var açıkken rahatsızkık illa ki vericek size.
Xiaomiye gelirsek. Katlanınca bir kamera olmayacak. Arka ekranları kullanamayacaksanız bile ve camlar hassas olduğunda kırıldığında menteşeler de tamir olunması gerekicek. Ülkemizde bu tür yeni nesil tamirler yok nerdeyse.

KISACASI BUNLARA KFA YORMAYA GEREK YOK. ÇÜNKÜ BİR XİAOMİ KULLANICISININ 999 DOLAR ÖDEYECEK HALİ YOK DURUMU YOK.

BahadirHan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
19
Katlanabilir telefonları pek sevmiyorum. Ama almak isteyenler için fiyatı uygun tutulmuş.

tarik2506

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
tarık
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
4
Gerçekten merak ediyorum. Bu telefonlar bir ihtiyaca binaen mi üretildiler? Yoksa hepsini yaptık, bir de bunu yapalım diye mi yaptılar?

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
bunlar daha ilk parti olduğu için aceleyle yapıldı hepsi
ilk ben duyurayım diye
benim gelecekteki beklentim
3/4 ü ekran olacak
açılınca tüm yüzü ekran olan yüzey içeride kalacak şekilde katlanacak
dışarıda kalan yerin de bir yüzü ekran
öbür yüzü arka kapak gibi olacak
bu da masaya vb koyarken daha rahat olmamızı sağlayacak
teknoloji çok hızlı şekilleniyor
geri dönüşler ciddiye alınıyor
neden yapılmasın ki

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Gerçekten merak ediyorum. Bu telefonlar bir ihtiyaca binaen mi üretildiler? Yoksa hepsini yaptık, bir de bunu yapalım diye mi yaptılar?
ihtiyaç olabilir hocam
belki oyun video için ihtiyaç
belki de proje çizme, görme için ihtiyaç
ama tüketim toplumu için kesinlikle bir ihtiyaç vardı

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt