Sohbet Xiaomi kameralarında karanlık problemi

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
9
Değerli arkadaşlar dikkatinizi çekmiştir, akşam ve düşük ışık çekimlerinde xiaomi kameralar bazen çok aydınlık oluyor, bazen de çok karanlık oluyor. Bu durum google camera yada sirayet ediyor. Nedeni ve çözüm önerisi hakkında bilgisi olan var mı?
Not: Kendi yazılımından kaynaklanıyorsa eğer tabiki çözümü yok ama umarım öyle değildir

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Hocam etraftaki ışığa göre kamera ışık alma süresini yanlış alıyor olabilir. Zaten otomatik mod kadar çöp bir mod yok. Manuele geçin. Ben denedim zifir karanlıkta 32 saniyeye kurdum. Sanki güneş ışığında çekiyormuş gibi duruyor. Aydınlık ortamlarda kısa pozlama karanlık ortamalarda uzun pozlama alın çözülür iş.

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
9
Hımmm, zaten öyle bir hata olduğunu tahmin etmiştim, sanırım bunun sonucu yazılıma çıkıyor ve yapacak bir şey yok, inşallah yeni modellerde bunu çözmüşlerdir, kısmetse max 4 çıkınca almayı düşünüyorum. Peki düşük ışıkta takribi bir ayarınız varmı İSO ve pozlama süresi vs.de.
Hocam etraftaki ışığa göre kamera ışık alma süresini yanlış alıyor olabilir. Zaten otomatik mod kadar çöp bir mod yok. Manuele geçin. Ben denedim zifir karanlıkta 32 saniyeye kurdum. Sanki güneş ışığında çekiyormuş gibi duruyor. Aydınlık ortamlarda kısa pozlama karanlık ortamalarda uzun pozlama alın çözülür iş.

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
gece çekiminde meizu pro6 kadar iyi bir telefon daha görmedim (oto modda)

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Hımmm, zaten öyle bir hata olduğunu tahmin etmiştim, sanırım bunun sonucu yazılıma çıkıyor ve yapacak bir şey yok, inşallah yeni modellerde bunu çözmüşlerdir, kısmetse max 4 çıkınca almayı düşünüyorum. Peki düşük ışıkta takribi bir ayarınız varmı İSO ve pozlama süresi vs.de.

Karanlıkda iso yükseek aydınlıkta düşük olmalı.

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
9
Ben xiaomi kameralarında şunu çözemiyorum, gündüz mükemmel çekiyor ama akşam ve düşük ışıkta bir o kadar kötü çekiyor, özellikle videoyu. Google camera ile karşılaştırınca inanılmaz soluk duruyor. Google cameralarda malesef stock cameralara göre birazcık karanlık çekiyor.

Üst Alt