Çözüldü Xiaomi HW Bindirmeleri devre dışı bırakırsak nolur?

Mete0078

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete0078
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Ne gerek var
Telefon Modeli
Redmi 10 2022
Bootloader Kilidi
Açık
Bir video da bunu açarsanız telefonunuz hızlanır diyordu doğrumudur? Ve bu ne işe yarıyor?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çözüm
Telefon daha akıcı çalışır çünkü işlemci yükünü azaltacaktır fakat bu azaltılan yük için GPU kullanılacağı için bataryaya etkisi olumuz olacaktır. Eğer telefonunuzun şarjı çok uzun gidiyor ama cihaz kasıyorsa bu ayarı aktifleştirebilirsiniz ancak bu iki şartı da sağlamıyorsa götürüsü getirisinden fazla olacaktır, tavsiye etmem.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Telefon daha akıcı çalışır çünkü işlemci yükünü azaltacaktır fakat bu azaltılan yük için GPU kullanılacağı için bataryaya etkisi olumuz olacaktır. Eğer telefonunuzun şarjı çok uzun gidiyor ama cihaz kasıyorsa bu ayarı aktifleştirebilirsiniz ancak bu iki şartı da sağlamıyorsa götürüsü getirisinden fazla olacaktır, tavsiye etmem.

Oyla: Çözüm

enversahin0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enver
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
0
Merhaba, ben bu ayarı açmadığım zaman youtube vs. video izlerken videolar kontrastı çok yüksek ve kalitesiz gözüküyor. Bu ayarı açtığımda ise görüntü düzeliyor. Bu ayarı açtıktan sonra Blu TV, Disney Plus gibi platformlarda ise ses geliyor ama görüntü gelmiyor. Bunun için ne yapabilirim?

Oyla:

sukusutufi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note11p+5
Konular
1
Merhaba, ben bu ayarı açmadığım zaman youtube vs. video izlerken videolar kontrastı çok yüksek ve kalitesiz gözüküyor. Bu ayarı açtığımda ise görüntü düzeliyor. Bu ayarı açtıktan sonra Blu TV, Disney Plus gibi platformlarda ise ses geliyor ama görüntü gelmiyor. Bunun için ne yapabilirim?
Aynı sorunu yaşıyorum çözüm bulabildiniz mi acaba

Oyla:
Üst Alt