Soru Xiaomi GPS-,H+,Telefon Çekmeme Sorunu!

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Arkadaşlar merhaba. Ben Xiaomi Mi A1 kullancısıyım.

9.0 a geçtikten sonra ve şubat ayı güncellemesini yaptıktan sonra

telefonda navigasyonlar çalışmıyor. GPS aranıyor hatası veriyor sürekli. Yandex vs vs hepsini indirdim olmadı.

telefonla konuşurken internet ya kesiliyor ya da H+ oluyor :/ 4G ayarlarım vs tam.

Çok nadirde olsa arada hat tamamen gidiyor geliyor.

Bu sorunları çözmek için 8.1 i geri mi yüklemem lazım? Yükleyince açılmama ihtimali var mı?

Çok canımı sıkıyor bu sorunlar. Navigasyon hele sürekli kullanmam gereken özellik ucuz bir samsung aldım sırf navigasyon için.

Tavsiyeleriniz nedir arkadaşlar? Telefon zulüm oldu resmen. Şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Aynı sorun bende de var. Ben Mart güncellemesini bekliyorum düzelmezse Oreo'ya geri döneceğim.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Android sürümü değiştiğinde hard reset attınız mı?

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Arkadaşlar merhaba. Ben Xiaomi Mi A1 kullancısıyım.

9.0 a geçtikten sonra ve şubat ayı güncellemesini yaptıktan sonra

telefonda navigasyonlar çalışmıyor. GPS aranıyor hatası veriyor sürekli. Yandex vs vs hepsini indirdim olmadı.

telefonla konuşurken internet ya kesiliyor ya da H+ oluyor :/ 4G ayarlarım vs tam.

Çok nadirde olsa arada hat tamamen gidiyor geliyor.

Bu sorunları çözmek için 8.1 i geri mi yüklemem lazım? Yükleyince açılmama ihtimali var mı?

Çok canımı sıkıyor bu sorunlar. Navigasyon hele sürekli kullanmam gereken özellik ucuz bir samsung aldım sırf navigasyon için.

Tavsiyeleriniz nedir arkadaşlar? Telefon zulüm oldu resmen. Şimdiden teşekkürler.
Öncelikle açtığınız konu başlıklarında Acil, yardım, lütfen gibi ibareler kullanmanıza gerek yok. Forum kurallarında da bu tür başlıkları kullanmamanız belirtilmiş zaten.
Ayrıca konu içi mesajlarda metnin tamamını kalın harflerle, büyük harflerle veya italik yazı fontuyla yazmanız hem yersiz hem de görüntü kirliliği oluşturur. Kalın metin fontunu vurgu yapmak istediğiniz sözcükler için kullanabilirsiniz.
Bu kadar ayrıntıya girmemin sebebi ise daha önce açtığınız konuda aynı durumu görüp sizi uyarmamış olmamdır.

Gelelim sorunlara;
• Konum ayarlarına girip "yüksek doğruluk" seçeneğini aktif edin. Ayrıca Google haritalar uygulamasını açıp kalibrasyon yapmanız Gps sorununu çözmenize yardımcı olabilir. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız google üzerinde kısa bir araştırma yaparak bulabilirsiniz.

• Telefon çağrıları başladığı zaman, aktif hat 4G ise arama yaptığınızda/geldiğinde internet kesilir ve 3G aktif hale gelir. Yani çağrılar ve internet aynı anda 3G üzerinden devam eder. Telefonların hemen hepsinde bu durum aynıdır. Ama telefonunuzda VoLTE teknolojisini aktif hale getirdiğiniz zaman çağrı sırasında internet kesilmez ve 3G'ye de düşmez. VoLTE için şu konuya göz atabilirsiniz: Rehber - Mi A1 VoLTE Etkinleştirme

• Şebeke sorunları ise firmware denen yazılım kümesi tarafından kontrol edilen baz istasyonu-telefon iletişimini sağlayan yazılımdan kaynaklanmaktadır. Bu yazılımlar her güncellemede yeniden derlenir, hatalar giderilir ve iyi hale getirilir. Bu sorunları az yaşamak için güncellemeleri takip etmeniz gerekir. Bunun dışında yapabileceğiniz şey custom rom kullanmak ve firmware sürümünü manuel olarak güncellemektir.
Telegram: @mia1turkiye
Facebook:

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt