Haber Xiaomi, Google Lens’i MIUI kamera uygulamasına entegre etti

Xiaomi, Google Lens’i MIUI kamera uygulamasına entegre etti
Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefonlarında yer alan MIUI kamera uygulamasına Google Lens özelliğini ekledi. Kamera uygulamasının yeni sürümü akıllı telefonlara kademeli olarak dağıtılıyor.

Google, yapay zekadan gücünü alan Lensteknolojisini 2017 yılındaki I/O konferansı sırasında tanıtmıştı. Arama devi geçtiğimiz yıl ise Lens'in doğrudan LG, Motorola, Xiaomi, HMD/Nokia ve OnePlus gibi önde gelen markaların telefonlarındaki stok kamera uygulaması üzerinden kullanılabileceğini duyurdu.

Kamera ile çekilen nesnelerle ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olunmasını sağlayan Lens, Google Play Store'da zaten bağımsız bir uygulama olarak mevcut. Aynı zamanda Google Fotoğraflar'dan da erişilebiliyor. Bunun dışında OnePlus, ASUS, Nokia, Motorola ve diğer üreticiler de Google Lens'i kamera uygulamalarına entegre etmiş durumdalar.

Kademeli olarak yayılacak
Şimdi ise Çinli dev Xiaomi, MIUI kamera uygulamasını Google Lens entegrasyonu ile güncelledi. Ancak şu an için bu özellik tüm Xiaomi akıllı telefonlara ulaşmamış olabilir. Google Lens entegrasyonu şu an MIUI kamera uygulamasının 3.0 numaralısürümünde mevcut. Xiaomi'nin bu özelliği kademeli olarak tüm cihazlara yayması bekleniyor.

Kaynak:

Tncy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tncy ☯️
Cihazım
Xiaomi
Konular
31
İyi de zaten google asistandan ulaşılıyodu.

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
resime tıklayınca neden donanım habere gidiyorum resim sadece DH demi mevcut
yoksa siz...

mhmtsyk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
11
Son düzenleme:

HollyHood

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Mi 6
Meslek
Muhasebeci
Konular
9
Google asistan'da Google lens kullanılıyor.

Üst Alt