Soru Xiaomi.EU vs Global Stable

dorukceli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Doruk
Cihazım
redmi note 6pro
Konular
5
Dün gece Xiaomi.eu 10.3.5 stable sürümüne geçtim Redmi note 6 pro telefonumda, önceden de glabal stable 10.3.5 kullanıyordum. Telefonumda hız olsun farklılık olsun çok bir şey sezemedim açıkçası. Gönül ister eu beta olsun yükliyelim ama benim cihazımda eu beta yok maalesef. Sizlere sorum, global stable ve eu global stable arasında geçmeye değer değişiklik var mı. Biz yaptık artık diğer arkadaşlar faydalanır belki. Neden eu rom ya da neden global stable rom ?

..ben

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
0
Mi 8 Lite kullanıcısıyım. EU romlar Global sürüme göre daha çok özellik sunuyor. Yeni özellikler önce Eu roma geliyor, aylar sonra global için çıkıyor. Daha detaylı ayarlar ve menüler mevcut eu romlarda. Ayrıca Globalde gereksiz birsürü google servisi var. Reklamlar var. Eu romda bunlar yok. Temiz bir sistem. Global sürümde cihazımda bildirim simgesi gelmiyor, eu beta sürüm kullanıyorum. Bildirimleri sorunsuz alıyorum. Simgeler sol üst köşede görünüyor. Eu beta romların özelliği her cuma yeni sürüm çıkması fakat ben her çıkan sürümü de yükleme taraftarı değilim açıkcası. Xiaomi.eu kendi sitesinden takip ediyorum. Her sürüm için anket açıyorlar. Deneyen kullanıcılar oylama yapıyor. Enaz %91-92 ve üzeri olumlu oylanan sürümleri kuruyorum. Batarya ile ilgili olumsuz yorum var mı diye bakıyorum. Eğer çok olumsuz bir görüş ile karşılaşmazsam kuruyorum. Şuan %92 olumlu oy alan EU Beta 9.6.27 sürümünü kullanıyorum. Global ile Eu rom arasında kalanlara kesinlikle Eu romu, Eu sürümlerinden de beta 9.6.27 sürümünü tavsiye ederim. Adının beta olmasına bakmayın stabil ile aynı, sadece bazı özellikler ekliyorlar ve test aşamasında oluyor.
Zaten bu özellikler daha sonra stabil rom adı altında tekrar kullanıcıya sunuluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

9.8.22 kullanıyorum mi8 lite daha önceki sürümde sanki daha fazla sarj gidiyordu sizin kullandınız sürümde.

Son düzenleme:
Oyla:

metin55k

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
mi 8
Konular
42
Zaten bu özellikler daha sonra stabil rom adı altında tekrar kullanıcıya sunuluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

9.8.22 kullanıyorum mi8 lite daha önceki sürümde sanki daha fazla sarj gidiyordu sizin kullandınız sürümde.
9.8.22 berbat sarjda son 4 sürümdür berbattı eu rom

Oyla:

edi1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdinc Seray
Cihazım
Mi 8
Konular
1