Soru Xiaomi.Eu Rom Yükleme Yöntemi?

wigganz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adım
Cihazım
Cihazım
Konular
11
Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle şunu söyleyeyim forumda arama yaptım ama soruma cevap bulamadım.
Mi 8 telefonumun BL kilidini bugün açtım. Şu an MIUI 10 8.6.23 Çin Romu kurulu. Global rom çıkana kadar telefonu Türkçe kullanmak için başlıkta yazan Xiaomi.Eu rom'u kurmak istiyorum. Rom dosyalarını şu konudan indirdim >> Rom - Mi 8 MIUI 10 v8.6.23 Global Beta İndirme Bağlantısı

Sorularım ;
- Miui 10 olması önemli değil bu cihazı Türkçe yapmak için Xiaomi.Eu rom haricinde herhangi bir rom kurma şansım var mı ? Misal Miui 9 Global Rom vs tabi böyle bir Rom varsa. Benim isteğim cihazı Türkçe kullanma ve mümkünse Miui 10 global rom çıktığında güncellemeyi otomatik alması.
- Bu Xiaomi.Eu Rom'u hangi yöntem ile kurmam gerekiyor. Bi TWRP diye bir şey gördüm bi de Fastboot diye bir şeye denk geldim. Hatta bir de telefonun ayarlar kısmından Choose Update Package kısmı var. hangisiyle kurulum yapacağım. Nasıl yapacağımı anlatmışlar ama hangi yöntemi kullanacağımdan emin olamadım.
Şimdiden teşekkürler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Fastboot ve güncelleyici ile sadece orijinal romlar yüklenebilir. Mi8 için ise henüz orijinal global rom yayınlanmadığı için cihazınızı Türkçe kullanabilmek için TWRP ile xiaomi.eu veya benzeri bir custom rom kurmanız gerekmektedir.

Oyla:

wigganz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adım
Cihazım
Cihazım
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fastboot ve güncelleyici ile sadece orijinal romlar yüklenebilir. Mi8 için ise henüz orijinal global rom yayınlanmadığı için cihazınızı Türkçe kullanabilmek için TWRP ile xiaomi.eu veya benzeri bir custom rom kurmanız gerekmektedir.
Tamamdır teşekkür ederim.

Oyla:

nemesis5566

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
melih
Cihazım
xiaomi A1
Konular
0
Tamamdır teşekkür ederim.
arkadaslar yanlıslıkla rom u sildim ne yapmalıyım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

arkadaşlar bende yanlışlıkla romu sildim ne yapmalıyım

Son düzenleme:
Oyla:

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
arkadaslar yanlıslıkla rom u sildim ne yapmalıyım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

arkadaşlar bende yanlışlıkla romu sildim ne yapmalıyım
Twrp'ye girebiliyorsanız romu yeniden yükleyebilirsiniz. Cihazda rom dosyası yok ise twrp modunda iken cihazı bilgisayara bağlayıp romu cihaza aktarabilirsiniz.
Twrp'ye giremiyorsanız fastboot twrp yükleyip ardından rom yükleme işlemini yapabilirsiniz ya da direkt fastboot ile stock rom yükleyebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt