Soru Xiaomi downgrade nasıl yapılır

napolyonparasi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
Xiaomi mi6
Meslek
Ögrenci
Konular
20
Merhaba kolay gelsin iyi forumlar. Redmi note 8 pro cihazımda miui12 yüklü miui 11.0.6 ya geçmek istiyorum. Bl kilidi kapalı ama. Nasıl halledebilirim bunu şimdiden teşekkür ederim

EMPYRİUM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ufuk As
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
10
Bl kilidinin açık olması gerekiyor. Mi Flash ile bir önceki rom'u fastboot olarak indirip Mi Flash ile kurarsanız downgrade yapmış olursunuz. Bildiğim recovery rom ile downgrade olmuyor yani kilidin açık olması gerekiyordu ancak Xiaomitool yazılımını kullanarak kilidi açmaya gerek olmadan romlar arası geçiş yapabiliyorsunuz diyorlardı ben kullanmadığım için net birşey diyemiyorum.

Konu linkini bırakayım bir göz atın isterseniz hocam bu yazılım hakkındaki daha detaylı bilgiyi gene yazılımı kullanan bilen arkadaşlar verirler.

Oyla:

napolyonparasi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
Xiaomi mi6
Meslek
Ögrenci
Konular
20
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bl kilidinin açık olması gerekiyor. Mi Flash ile bir önceki rom'u fastboot olarak indirip Mi Flash ile kurarsanız downgrade yapmış olursunuz. Bildiğim recovery rom ile downgrade olmuyor yani kilidin açık olması gerekiyordu ancak Xiaomitool yazılımını kullanarak kilidi açmaya gerek olmadan romlar arası geçiş yapabiliyorsunuz diyorlardı ben kullanmadığım için net birşey diyemiyorum.

Konu linkini bırakayım bir göz atın isterseniz hocam bu yazılım hakkındaki daha detaylı bilgiyi gene yazılımı kullanan bilen arkadaşlar verirler.

teşekkürler inceleyeceğim

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Merhaba, konudaki yöntem ile sürüm düşürme yapabilirsiniz. Note 8 Pro da TWRP üzerinden Android sürüm düşürme yaparsanız cihazınız brick olacaktır.

Oyla:

napolyonparasi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
Xiaomi mi6
Meslek
Ögrenci
Konular
20
Merhaba, konudaki yöntem ile sürüm düşürme yapabilirsiniz. Note 8 Pro da TWRP üzerinden Android sürüm düşürme yaparsanız cihazınız brick olacaktır.
Bl kilidi kapalı hocam bl kilidini açmam gerekecek sanırım

Oyla:

Fatih33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
1
Downgrade yapmadan önce anti rollback kontrolü yapmakta fayda var. Bazı telefonlarda rollback kapalı olabilir sürüm düşürülmez. Yapmadan önce onu kontrol edin forumda konusu var

Oyla:

napolyonparasi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
Xiaomi mi6
Meslek
Ögrenci
Konular
20
Downgrade yapmadan önce anti rollback kontrolü yapmakta fayda var. Bazı telefonlarda rollback kapalı olabilir sürüm düşürülmez. Yapmadan önce onu kontrol edin forumda konusu var
Bl kilidini açtıktan sonra rollback olsa bile downgrade yapamaz miyim

Oyla:

Fatih33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
1
Malesef downgrade yapılmaması için zaten rollback. Fakat rollback çok rastlanan bir durum değil son varyasyonlarda var sanırım bende ve çevremde xioami kullanan kişilerde rastlamadım hiç. Fakat yine de kontrol etmekte fayda var

Oyla:

ozanoguz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozan
Cihazım
Redmi Note8pro
Konular
0
MİUİ12'den şarj sorunları nedeniyle şu konudaki Rom - Redmi Note 8 Pro - MIUI v10 V10.4.1.0 PGGMIXM - Global Kararlı Rom roma geçmek istiyordum. Downgrade için XiaoMiTool aracını kullandım. MIUI 11 - Redmi Note 8 Pro - MIUI v11 V11.0.2.0 PGGEUXM - EEA (Avrupa) Kararlı Rom bu konudaki romu görüyordu ama neyaparsa yapayım benim kurmak istediğimi görmüyordu. Belki 2 sürüm birden düşmüyordur diye önce 11.0.2y, kurdum sonra tekrar denedim, yine olmadı. En son aklıma uzantıyı kontrol etmek geldi. Baktım ki linkten indirdiğim dosyanın uzantısı .gz şeklinde. Gördüğü romların uzantısı ise .tgz 10.4 .1sürümünün dosya uzantısını değiştirdim ve sorunsuz şekilde kurulumu yaptım. Şu an sorunsuz şekilde kullanıyorum. Sorun yaşayan arkadaşlar için faydası olacağını düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt