İpucu Xiaomi Çin romları için kolay Pay Store yükleme (yeni yöntem)

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Merhaba arkadaşlar sizlerinde bildiği gibi xiaomi nin çin romlarında Google servisleri yüklü olarak gelmiyor. Özellikle global rom a sahip olmayan yeni çıkan telefon kullanıcıları için kolay bir şekilde harici bir uygulama olmadan nasıl yükleneceğini göstereceğim.

Öncelikle telefonda bulunan 'APP STORE' uygulamasını açıp arama yerine 'DRİVE' yazıyoruz ve en aşağıya inerek yeşil ikonlu peapod search ile aratıyoruz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Daha sonra Google drive uygulaması çıkıyor yanından install butonuna basarak yüklüyoruz yükledikten sonra uygulamanın normal çalışabilmesi için Google servislerinin yüklenmesini istiyor ve OK diyerek Google play store ve servislerin otomatik kurulmasını bekliyoruz bu kadar.

Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba arkadaşlar sizlerinde bildiği gibi xiaomi nin çin romlarında Google servisleri yüklü olarak gelmiyor. Özellikle global rom a sahip olmayan yeni çıkan telefon kullanıcıları için kolay bir şekilde harici bir uygulama olmadan nasıl yükleneceğini göstereceğim.

Öncelikle telefonda bulunan 'APP STORE' uygulamasını açıp arama yerine 'DRİVE' yazıyoruz ve en aşağıya inerek yeşil ikonlu peapod search ile aratıyoruz.

Daha sonra Google drive uygulaması çıkıyor yanından install butonuna basarak yüklüyoruz yükledikten sonra uygulamanın normal çalışabilmesi için Google servislerinin yüklenmesini istiyor ve OK diyerek Google play store ve servislerin otomatik kurulmasını bekliyoruz bu kadar.

Burada ters mantıkla, bir Google uygulaması yükleniyor ve ihtiyaç duyulan servisler Google tarafından yükleniyor. Ancak Play'in yükleneceğine pek ihtimal vermiyorum. Siz gördünüz mü yüklendiğini?

Drive yerine Google Installer adlı uygulamayı yükleyip, tüm servis ve Play dahil uygulamalar otomatik yüklensin. Yeniden bir macera aramanın pek manası yok bence.

Şu rehber yardımcı olacaktır.

Rehber - Çin Romlu Xiaomi Telefonlara Google Play Yükleme

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Burada ters mantıkla, bir Google uygulaması yükleniyor ve ihtiyaç duyulan servisler Google tarafından yükleniyor. Ancak Play'in yükleneceğine pek ihtimal vermiyorum. Siz gördünüz mü yüklendiğini?

Drive yerine Google Installer adlı uygulamayı yükleyip, tüm servis ve Play dahil uygulamalar otomatik yüklensin. Yeniden bir macera aramanın pek manası yok bence.

Şu rehber yardımcı olacaktır.

Rehber - Çin Romlu Xiaomi Telefonlara Google Play Yükleme

evet yanında play store da yüklüyor az önce de denedim. Ben bu yöntemi macera için değil kolaylık olsun insanlar web de installer aramadan kolayca yüklesinler diye paylaştım ve bunun gibi daha bir çok kendi bulmuş olduğum bug ve ipuçları var ama siz forumun yöneticisi olarak bu şekilde yorum yaparsa insanlara yararlı olmanın hiç bir anlamı yok. Teşvik edici yorum yapmakta sizden bir şey almaz buda naçizane benim size yorumum. Umarım yanlış anlamazsınız.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Eğer konunun gereksiz olduğuna kanaat etseydim konuyu kapatırdım.
Sizin yöntemi denemedim. Mantık olarak düşündüm ve aklıma yatmayan yerde sizden bilgi istedim. Eğer Google Play yüklenmemiş olsaydı evet bu gereksiz bir macera olurdu. Ama cevap verip yüklendiğini söylediğinize göre, madem ki yükleniyor bu da bir alternatif olur. Niçin bu kadar alındığınızı anlamadım. Yanlış anlamanıza sebep olduğum için özür dilerim.

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Teşekkürler... Bu şekilde yüklenen sürüm ve sertifikasyon durumu nedir?

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Teşekkürler... Bu şekilde yüklenen sürüm ve sertifikasyon durumu nedir?
ilk önce 8.x.x sürümünü yüklüyo daha sonra son sürüme otomatik güncelliyor. sertifika bu şekilde gelmiyor.

S

Silinen üye 171209

Guest
kurmaya kuruyor fakat hesap ekleme sırasında google sunucuları ile iletişim kurulamama hatası veriyor ve çoğunlukla cihaz kitleniyor anlamış değilim.

Üst Alt