Soru Xiaomi cihazlarda yetkili hesap atlama

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Gezinirken edl modunda yetkili hesap atlamanın anlatıldığı Bir konuya denk gelip kaynağına gittim.
İşin ustaları vardır bu konuda iş yapar mı bu işlem aşağıya Türkçe çevirisini ekliyorum.

Bildiğimiz gibi Xiaomi, resmi olmayan ürün yazılımlarına karşı koruma sağlamasının yanı sıra Mi Hesabını Bypass uyguladı. Herkes zaten korumanın bellekten sorumlu olan Firehose FHLoader ikili programında olduğunu biliyor. Ancak süreci başlatmak için, binarik, ana önyükleyiciden (PBL = Primary Bootloader) bellenimi ve akıllı telefonu yüklemeye başlayan Sahara adında bir protokol başlatmalıdır, bu da damperden sırayla ikinci önyükleyiciye (SBL) gider. = İkincil Önyükleyici), bu da aygıt yazılımının geçtiği tüneldir (kabaca konuşursak, aynı Fastboot). Daha fazlası ... Bir mucize gerçekleşiyor: iyileşme! Ama bu beceriksiz hesabı nasıl atlayacağımız sorusuyla eziyet çekiyoruz ?!

İşlem

İlk olarak, Mi Flash v.2018.5.28.0 ve Fastboot üretici yazılımını indirin.

Ardından, yardımcı programı kurun, ürün yazılımını paketinden çıkarın, Windows sürücü imza doğrulamasını kapatın ve Görüntüler klasöründen (bellenim klasörü) işlemcinizin "prog_emmc_firehose_sdm" (işlemci numarası) _ddr.elf veya .mbn binarikini seçin ve klasöre kopyalayın Mi Flash Tool'un kurulu olduğu yer. Mi Flash yardımcı program klasöründen komut satırını açın, tuğlayı

EDL'ye ve komut satırına girin, şu komutu girin: QSaharaServer.exe -p \\. \ COM $ (COM Port Numarası) -s 13: prog_emmc_firehose_Sdm ( işlemci modeli) _ddr.elf

Ve testin sonunu bekliyoruz (test protokol modu), "OKAY" yazısını görmelisiniz ...

Ardından akıllı telefonu EDL üzerinden yeniden bağlayın ve aygıt yazılımını başlatın. Aklında tutsadece 15-20 saniyeniz varken, bellenimin olabildiğince çabuk başlatılması gerektiğini. Sonra arka kapı kapanacak!

Üst Alt