Mod Xiaomi Cihazlar Emoji Paketi Değiştirme

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Değerli forum üyeleri konuyu açmamdaki asıl sebep forumda çok sayıda emoji paketi değiştirme konusu açılması ve bu konulara çözüm sağlayan cevaplar verilmemesi. Bu rehberde artık emoji işini sonlandırmayı düşünüyorum. Gayet basit bir şekilde anlatacağım,yapacaklar için şimdiden kolay gelsin.

Öncelikle bu işlem için 2 durum var
1- Cihazı Rootlamak
2- Twrp den İnstall yapmak
3- Yazı Tipi ile değiştirildiğini duydum ama denemedim ve bir bilgim yok

Google Play Store den ''Emoji Switcher (root)'' uygulamasını indirmek ve ''Set emojis to'' yazısının yanındaki butona basıp İstediğiniz Emoji paketini seçmeniz ve ''Set'' butonuna basmanız. Sonrasında yüklenecektir , eski emoji paketinizi backup (Yedek) almak isteyebilir yedek alabilirsiniz . İşleminiz Burada tamamlandı. Cihazı Yeniden Başlatabilirsiniz .
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Link :

Öncelikle BL kilidini açmak gerekiyor açık ise konuya devam ediniz değil ise konuyu okumayı bırakıp Kilidi açmanızı öneririm.
Bu durumda cihaza TWRP yi yüklemeniz gerekiyor.
Öncelikle TWRP nedir ?
TWRP, Android terminolojisinde Recovery Mod, kurtarma konsolunu içeren yüklenebilir disk bölümü demek. Normal Android sisteminden tamamen ayrı, bağımsız bir sistem. Maksadı telefondaki ayarları bozduğunuzda kullanmanız için, Android’e dışarıdan müdahale edecek, sistemi fabrika ayarlarına döndürebilen basit araçları saklamak.
Nasıl Yüklenir ?
1- Yandaki linkte tıklayın, cihazınızı seçip ''Download Links'' başlığının altındaki herhangi bir mavi Primary yazısına tıklayıp indirin.
2- dosyalarını da indirip rardan çıkartın (sağ tık/ extract here) ve masaüstünde bekletin
3- Sonrasında indirdiğiniz TWRP dosyasının adını ''recovery'' olarak değiştirin ve adb platform klasörünün içine atın
4- Ardından adb klasörünüzün içinde klavyenizdeki Shift tuşuna basılı tutup sağ tık yapıp ''komut penceresini burada aç'' ya da ''PowerShell penceresini burada aç '' a basıyoruz , (eğer powershell açıldıysa ilk olarak cmd yazıp enter layın)

5- Sonrasında telefonunuzun Cihaz Hakkında bölümüne girin, MIUI sürümü yazısına 7 kere tıklayın ''Siz Artık bir geliştiricisiniz'' diye yazı çıktıktan sonra Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri /USB Hata Ayıklama açın ve telefonunuzu fastboot modunda başlatın (Cihazınız tamamen kapalı durumdayken Ses Kısma ve Power tuşunu basılı Tutun sonrasında Fastboot diye yazı gelecektir zaten)
6- Telefonunuzu Pc ye bağlayın ve Cmd (PowerShell) ekranına ''fastboot devices'' yazın eğer(örn) : 7826BDD1846 fastboot gibi yazarsa cihaz görünüyor demektir sonrasında verdiğim kodları sırasıyla uygulayın
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
Kod:
fastboot boot recovery.img
eğer kodları doğru yazdıysanız cihaz twrp modunda açılacak.

Burada 2 ye ayrılıyor olay Şifre Sorup Sormaması

Mantık şu cihaz kendini şifreliyor TWRP de şifreyi bulamıyor formatlarsak düzelecek. Twrp menüsünden ''wipe(temizle)'' ye basıp ''format data (veriyi temizle)'' basmak gerekiyor sonrasında TWRP yi yeniden başlatabilirsiniz NOT: Normal olarak cihaz hafızası silinecek ve sonrasında Telefonu açıp kurulumunu yapın
Şifre Sormuyor ve ''İnstall(yükle) menüsündeki dosya isimleri normal isimler ise (örn:Android,data,Download...) şifreyi çözmüş demektir format atmanıza gerek yok cihazı yeniden başlatın

7-Hangi Emoji dosyasını istiyorsanız aşağıda verdiğim linkten indirin. Ve sonra Telefonu TWRP modunda açın(Ses Yükseltme ve Power tuşuna basılı tutun) TWRp ana ekranı gelecektir sağa kaydırın ''install(yükle) basın indirdiğiniz zip dosyasını hangi klasördeyse bulup basın ve sağa kaydırın çubuk dolduktan sonra vipe ''cache/dalvik'' butonun basın ve ''reboot system'' deyin . Yeni emojileriniz hayırlı olsun.

ÖNEMLİ NOT: Eğer Cihazınız Mi 6 ise bazı cihazlarda kapanıp açmada TWRP siliniyor Mi 6 sahipleri TWRP cofface sürümünü indirmelidir google a mi 6 twrp cofface yazarsanız rahatlıkla bulursunuz

• +İOS 10 Emoji. ZİP

(YEDEK)
  • + Twitter Emoji. ZİP

(YEDEK)
  • + Samsung Emoji.ZİP

Foruma Dosya Olarak Eklendi
  • +Android Oreo Emoji.ZİP

• Google Emoji.ZİP

Ekli dosyalar

• IOS 10 emoji.zip
    18,1 MB · Görüntüleme: 648
  • Google Emoji.zip
    5 MB · Görüntüleme: 59
  • Twitter Emoji.zip
    15,8 MB · Görüntüleme: 43
  • Samsung Emoji.zip
    10,1 MB · Görüntüleme: 172
  • Android O Emoji_2.zip
    6,5 MB · Görüntüleme: 153
Son düzenleme:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
2,5 saatlik uğraş sonucu çıkan bir rehber ,İşe yarayacağını düşünüyorum. . Teşekkürler, İyi Forumlar

Son düzenleme:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
yada cihazınız rootlu ise adlı uygulamayı kurup istediğiniz emoji paketlerine geçebilir yada orjinal emoji paketine geri dönebilirsiniz ;)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
2,5 saatlik uğraş sonucu çıkan bir rehber ,İşe yarayacağını düşünüyorum. . Teşekkürler, İyi Forumlar

Hocam hazırladığınız rehber ve paylasiminiz için çok teşekkür ederiz. Acaba Stock Emoji dosyasi da varmiydi?
[doublepost=1512302682,1512302637][/doublepost]
yada cihazınız rootlu ise adlı uygulamayı kurup istediğiniz emoji paketlerine geçebilir yada orjinal emoji paketine geri dönebilirsiniz ;)

Evet hocam bende forumda paylaşıldığıni gördüğümden bu yana bu Emoji degistirme uygulamasini kullaniyorum, sizde belirtmissiniz tekrar, sağolun :)
[doublepost=1512302809][/doublepost]

Bu arada Mi6da Twrp silinmemesi icin de paylasimda bulunmussunuz konuda, tebrik ederim sizi; bir rehber de birçok konuya deginiyorsunuz :)

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Hocam hazırladığınız rehber ve paylasiminiz için çok teşekkür ederiz. Acaba Stock Emoji dosyasi da varmiydi?
[doublepost=1512302682,1512302637][/doublepost]

Evet hocam bende forumda paylaşıldığıni gördüğümden bu yana bu Emoji degistirme uygulamasini kullaniyorum, sizde belirtmissiniz tekrar, sağolun :)
[doublepost=1512302809][/doublepost]

Bu arada Mi6da Twrp silinmemesi icin de paylasimda bulunmussunuz konuda, tebrik ederim sizi; bir rehber de birçok konuya deginiyorsunuz :)

Çok teşekkür ediyorum . rehberi uygularken karşılaşabilinecek bütün sorunlardan bahsetmeye çalıştım böylece ek uğraşlara gerek kalmadan tek konuya bakarak sorun çözülecek biraz üzun sürdü ama deydi.
[doublepost=1512303354][/doublepost]

Yukarıda cihazınız rootlu ise diye spoiler ın içinde bahsettim bundan da

ismail78

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi max
Konular
50
Hocam konunuz hayırlı olsun, birşey soracağım samsung emojide birkaç emoji eksik onlarıda ekleyebilirmisiniz?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Çok teşekkür ediyorum . rehberi uygularken karşılaşabilinecek bütün sorunlardan bahsetmeye çalıştım böylece ek uğraşlara gerek kalmadan tek konuya bakarak sorun çözülecek biraz üzun sürdü ama deydi.
[doublepost=1512303354][/doublepost]

Yukarıda cihazınız rootlu ise diye spoiler ın içinde bahsettim bundan da

Değmezmi hocam emeğinize sağlık cok iyi bir rehber olmus. Bu arada Xiaomi nin Stock Emojileri hangisi oluyordu hocam?

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Hocam konunuz hayırlı olsun, birşey soracağım samsung emojide birkaç emoji eksik onlarıda ekleyebilirmisiniz?
Teşekkürler Hocam . Malesef emoji dosyaları hazır alınıyor eksikler için birşey yapamıyorum. Ama samsung için bir dosya daha var fakat denemedim isterseniz atıyorum buraya denersiniz
[doublepost=1512304451,1512304189][/doublepost]
Değmezmi hocam emeğinize sağlık cok iyi bir rehber olmus. Bu arada Xiaomi nin Stock Emojileri hangisi oluyordu hocam?
Tekrardan teşekkürler sorunuz gözümden kaçmıştı, özür dilerim
xiaomi nin stock emojileri aşşağıdaki foroğraftaki diye hatırlıyorum ama emin değilim gboard kullanıyordum . yanılmıyorsam google emoji ismi yukarıda dosyası olması lazım fotoğrafı da paylaşıyorum hemen

Ekli dosyalar

• Samsung+emoji.zip
    8,7 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20171203_154139.jpg
    IMG_20171203_154139.jpg
    292,2 KB · Görüntüleme: 178

ismail78

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi max
Konular
50
Teşekkürler Hocam . Malesef emoji dosyaları hazır alınıyor eksikler için birşey yapamıyorum. Ama samsung için bir dosya daha var fakat denemedim isterseniz atıyorum buraya denersiniz
[doublepost=1512304451,1512304189][/doublepost]
Atında bakayım hocam
-----
Tekrardan teşekkürler sorunuz gözümden kaçmıştı, özür dilerim
xiaomi nin stock emojileri aşşağıdaki foroğraftaki diye hatırlıyorum ama emin değilim gboard kullanıyordum . yanılmıyorsam google emoji ismi yukarıda dosyası olması lazım fotoğrafı da paylaşıyorum hemen

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Yukarıda ki postta samsung+emoji.zip adında paylaştım. hocam dediğim gibi ben denemedim ama isterseniz bir deneyin

Üst Alt