Soru Xiaomi, bir senesi dolmadan Mi Note 3'ü mundar mı etti?

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Hevesle aldım. Yazılım güncellemeden kullandım bir süre. Şarj konusunda çok iyi değerler veriyordu. Fotoğraf çekim kalitesi de daha iyiydi, sanki. Güncelledikten sonra hayalkırıklığı yaşadım. Forumun usta isimleri olarak yorumlarınızı alabilir miyim sizlerden?

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Redmi 5 serisini küçük göremeyin bence Hindistan da ve tüm dünya da Xiaomi nin çok satılan telefonu

Mi5
Mi6
Mi Note 2
Mi Mix serisi vs gibi cihazlar amiral gemisi ilk gelen güncelleme bunlara oldu zaten Oreo ile

Ara modeller mi 5s mi 5x mi Note 3 vs biraz bekleyecek zaten bu tüm firmalar da böyle önce amiral gemisi ve çok satan sonra ara modeller
Hocam orta segmentin geri plana itilmesi için bir neden yok.
Ama amiral gemilerde o mecburiyet var. Yenisini satıp ön plana çıkarmak hem maddi kazanç hemde bu piyasada söz sahibi olmak demek. Bu yüzden orta segmentler hep belli seyirle devam ederler, ama amiral gemiler ilk gün zirvedeyken bir yol sonra orta segmentin bile altında değere sahip olabilirler :)
Mantık böyle işliyor aslında. Yani en azından benim anladığım kadarıyla Xiaomi'de böyle.
Bu yüzden orta segment alıp kafayı rahat tutmak lazım

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Redmi 5 serisini küçük göremeyin bence Hindistan da ve tüm dünya da Xiaomi nin çok satılan telefonu

Mi5
Mi6
Mi Note 2
Mi Mix serisi vs gibi cihazlar amiral gemisi ilk gelen güncelleme bunlara oldu zaten Oreo ile

Ara modeller mi 5s mi 5x mi Note 3 vs biraz bekleyecek zaten bu tüm firmalar da böyle önce amiral gemisi ve çok satan sonra ara modeller
Arada 200 lira fark vardı. Mi Note 3 ile Mi 6 arasında. Bir dükkandan aldım. Amiral gemisi ile orta segment arasında 200 lira fark nasıl oluyor? Mi 6 mı alsaydım? Hata mı etmişim?

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Arada 200 lira fark vardı. Mi Note 3 ile Mi 6 arasında. Bir dükkandan aldım. Amiral gemisi ile orta segment arasında 200 lira fark nasıl oluyor? Mi 6 mı alsaydım? Hata mı etmişim?
Mi note 3 orta segment ile amiral gemisi arasında bir model hocam :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36

Ara model

Oyla:

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7

Mi5
Mi6
Mi Note 2

Aynen aynen mi note 2, mi note 3 e gore amiral gemisidir (iyi guldum eyvallah )

Oyla:

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Aynen aynen mi note 2, mi note 3 e gore amiral gemisidir (iyi guldum eyvallah )

gülmeye gerek yok bence Snapdragon 8xx serisini kullanıyor Mi Note 2 tamam kamera olarak çok iyi değil note 3 göre ama oled ekranı bataryası içindeki grafik işlemcisi (Adreno 530) ve ana işlemci daha iyi ve amiral gemisi sınıfında

ve şunu da belirteyim miui 10 ile mi note 2 kamerası portre modu ve ufak geliştirmeler ile iyileşti

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Bende bunu mi mix için düşünüyordum çünkü 1 yıldan fazla süredir beta güncelleme hiç verilmedi stabil sürüme de çok uzun aralıklarla güncelleme vermişlerdi resmen tek roma mahkum edilmiş gibiydik ve düşünün mi mix özel bir telefondu. ama şimdi gerçekten ilgilenmeye başladılar öncelikle yeni çıkan özellikleri daha yeni telefonlarda deneyip diğer telefonlara verdiklerini düşünüyorum çok eski telefonlara bile destek verdiklerini de unutmamak gerek sizin telefonunuza da sıra gelecektir merak etmeyin bence.

Oyla:

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Bende bunu mi mix için düşünüyordum çünkü 1 yıldan fazla süredir beta güncelleme hiç verilmedi stabil sürüme de çok uzun aralıklarla güncelleme vermişlerdi resmen tek roma mahkum edilmiş gibiydik ve düşünün mi mix özel bir telefondu. ama şimdi gerçekten ilgilenmeye başladılar öncelikle yeni çıkan özellikleri daha yeni telefonlarda deneyip diğer telefonlara verdiklerini düşünüyorum çok eski telefonlara bile destek verdiklerini de unutmamak gerek sizin telefonunuza da sıra gelecektir merak etmeyin bence.

Mi Mix
Mi Note 2
Mi 5
bu üç cihaz bir müddet daha yolu var hatırlarsanız herkes için Miui 9 Global Beta durduruldu sadece bu üç model devam etti

Ayrıca oreo yu aldı sonra da miui 10 u (Mİ6 ve Mi Mİx 2 den hemen sonra miui 10 ve oreo)

yani bizim cihazlar daha son nefesini vermedi :)

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Mi Mix
Mi Note 2
Mi 5
bu üç cihaz bir müddet daha yolu var hatırlarsanız herkes için Miui 9 Global Beta durduruldu sadece bu üç model devam etti

Ayrıca oreo yu aldı sonra da miui 10 u (Mİ6 ve Mi Mİx 2 den hemen sonra miui 10 ve oreo)

yani bizim cihazlar daha son nefesini vermedi :)
Bir cihaz son nefesini son güncellemesini aldığında mı verir, daha sonra mı? :D

Oyla:
Üst Alt