İnceleme Xiaomi Aksiyon Kamera İnceleme Yazısı - Öneri Ek Parçalar

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.171
Arkadaşlar sizlere elimden geldiğince Aksiyon kamera hakkında ki görüşlerimi ve incelmemi içeren bir yazı sunmaya çalışacağım. Şimdiden okuyan herkese teşekkür ediyorum. Umarım bu yazıdan sonra Aksiyon kamera hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaksınız.

Bu yazıda teknik bilgilerden ziyade daha çok şahsi görüşlerim ve bir kullanıcı olarak deneyimim yer alacaktır.

Ürün her zaman ki gibi çok şık bir kutu ile geliyor. İçinden Aksiyon kamera, Batarya ve USB kablo bulunuyor.

Aksiyon kameranın tasarımından bahsedecek olursam gerçekten çok şık hatta fazlası ile şık diyebilirim. Boyutları için bir kibrit kutusu yakıştırması sanırım hiçte yanlış olmaz. Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 78gr bir ağırlığa hatta ağırlık demek doğru olmayacak sanırım, hafifliğe sahip diyebilirim.

Ürünün video ve kamera modları mevcut bunlara değineceğim ama eğer detaylı bilgi merak eden varsa alttaki resimden çözünürlük ve fps oranlarını inceleyebilir.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ürünün üzerinde buluna tuşlar, kapaklar ve ışıklardan bahsedeyim size;

• Kamera bölümünün hemen yanında açma kapama tuşu ve aynı zamanda video ve fotoğraf modları arasında geçiş yapmaya yarayan tuşumuz mevcut. Çevresinde mavi renkli bir ışığı mevcut. Şarj belli bir miktarın altına düşünce kırmızı yanmaya başlıyor.
  • Kameranın üst bölümünde video çekimi başlatmak yada fotoğraf çekmek için çekim tuşumuz adını verdiğim tuşumuz mevcut.
  • Kameranın sol tarafında Wifi açma kapama tuşumuz mevcut. Bağlantı durumuna göre sürekli yanan yada yanıp sönen mavi bir ışığımız mevcut.
  • Kameranın üst, arka ve alt bölümlerinde kırmızı bir ışık mevcut bu ışıkların hepsi yandığında kamera modunda hiçbiri yanmadığında ise fotoğraf modunda olduğumuzu anlıyoruz.
  • Kameramızın alt kısmında ise bir adet bağlantı bölümü mevcut farklı bölümlere örneğin selfie çubuğu gibi ürünlere takmak için kullanılmakta
  • Ürünün arka bölümünde iki adet kapak bulunmakta sağda kalan bölüm de batarya, solda kalan bölümde hafıza kartı, şarj ve HDMI girişi bulunmakta

Aksiyon kameranın kullanımı oldukça kolay bir çok Xiaomi ürününde de olduğu gibi telefonunuza kuracağınız bir uygulama ile kamerayı uzaktan kontrol edebiliyor anlık olarak çekiminizi telefon üzerinden takip edebiliyorsunuz. Video ve kamera modları arasında hızlıca geçiş yapmak için kameranın ön tarafında bulunan açma kapama tuşuna bir kez basmanız yetiyor.

Aksiyon kamera 1010mAh değerinde bir bataryaya sahip daha önce chatin_62 hocamın yapmış olduğu kesintisiz bir çekimde ortalama 65-75 dk arası kesintisiz çekim yaptığını gördük.

Çekimler ile ilgili örnek videolar için chatin_62 hocamın daha önce yapmış olduğu çekimleri örnek olarak 2.mesaja ekleyeceğim. Video çekimlerinde ilk dikkatimi çeken şu olmuştu telefon ekranından çekim esnasında izlediğimde görüntü çok kalitesiz gelmişti küçük bir hayal kırıklığı yaşadım diyebilirim fakat videoları bilgisayarda izlediğimde görüntü gerçekten çok net ve pürüzsüzdü. Ayrıca yürüme ve koşma esnasında çektiğim videolarda ki odağı kaybetmemesi gerçekten hoşuma gitti.

Evet, arkadaşlar buraya kadar kamera hakkında genel tanıtım ve bilgileri yazdım şimdi gelelim kamerada benim gördüğüm eksik kısımlar ve ihtiyacınız olacak malzemelere.
  • Öncelikle ürünü ilk aldığınızda ihtiyacınız olacak ile ürün bir hafıza kartı olmaz olmaz çünkü çekim yapamazsınız hafıza kartı olmadan.
  • Bir adet bağlama aparatı seti (örnek resim : )
  • Eğer su altında çekim yapacam diyorsanız bir adet su geçirmez kılıfa ihtiyacınız var. Eğer bu ürüne sahip iseniz almanız gereken en önemli ek parçalardan birisi diyebilirim. Piyasada orijinal Xiaomi için olan ya da muadilleri olan ortalama 40-60 metre arasında su geçirmez kılıflar mevcut.
  • Eğer uzun süreli tatillere çıkıyor ya da uzun süreli çekimleri aralıksız yapmak istiyorum derseniz bir adet harici batarya ve harici şarj etme aparatı işinize çok yarayacaktır.
  • Kol bandı (bu ürünü henüz satın almadım) kolunuza takacağınız bir bandın içine (su geçirmez) aksiyon kamerayı yerleştirerek özellikle dalışlarda kullanabilirsiniz.
  • Selfie çubuğu, artık sanırım herkesin elinde bir adet mevcut bu ürünlerden J tabi ki önemli olan başlık kısmının üstte verdiğim maddelerdeki aparatlardan takılabiliyor olması gerek.
  • Lens koruyucu kapak, lens tabi ki en önemli kısımlardan birisi çizilmesini kimse istemez sanırım.

Evet gerekli olan yada işinize yarayacak tüm ürünlere saydım sizlere sanırım J

Şimdi gelelim ürünün benim gözüme çarpan eksik kısımlarına;

• Aksiyon kameranın bataryası aslından eksik bir kısım değil ama keşke biraz daha iyi olsa diyor insan.
  • Ürünün telefon ile bağlantı yaptığında uygulama üzerinden telefona kayıt yapabilme özelliği olsaymış tadından yenmezmiş diyebilirim.
  • Ürünün batarya ve diğer koruyucu kapağı yerinden çıkıyor. Batarya kapağı çok büyük sorun değil fakat şarj bölümünde bulunan küçük kapağı ürünü şarj etmek için çıkarıp bir köşeye bıraktığınızda büyük bir kaybolma riski bulunuyor hani o kısma güzel bir çözüm bulunsa yada daha kullanışlı bir şey yapılsa ayrı bir güzel olurmuş.

Bunlar dışında ürünün harika olduğunu söyleyebilirim.

İlerleyen günlerde edindiğim yeni bilgi ve deneyimleri de elimden geldiğince bu yazı altında paylaşmaya çalışacağım.

Eğer sizde Xiaomi Action kamera sahibi olmak isterseniz alışveriş sitesiniz ziyaret ederek bu ürünü orijinal olarak sahip olabilirsiniz.

Tiny Deal Alışveriş platformundan bu ürünü satın almak için aşağıda ki linki kullanabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.171
Kutu açılış videoları

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Xiaomi Yi Camera Temel Kullanımı

Xiaomi Yi Camera Ağır Çekim / Slow Motion Örnek Videolar

Xiaomi Yi Camera 720p Örnek Videolar

Xiaomi Yi Camera 1080p Örnek Videolar

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.171
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Eline, emeğine sağlık hocam

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Elinize sağlık hocam.
Bu arada küçük eklemeler yapayım.

Son yapılan güncellemeler ile 2K 25fps video çekme özelliği geldi.

Eksik yönler arasına bana göre önemli bir hususu eklemem lazım. Micro hdmi üzerinden direkt televizyona bağladığımızda içindeki videoları izleyemiyoruz. Sadece canlı görüntü izlenebiliyor. İnşallah ileriki güncellemeler ile bu özellik te gelir.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Üst Alt