Rehber Xiaomi Akıllı Tartı 2 "ol" Hata Kodu Sorunu Çözümü

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Arkadaşlar eğer ekranda "ol" yazan bir kod görürseniz ve cihazınız hemen kapanırsa bunun anlamı "Overload" yani aşırı yüklenme demektir. Normalde bu hatanın çıkması için tartının kapasitesinden daha fazla bir ağırlık üzerine koymanız gerekir fakat eğer tartının tartım bölgesi olan ayaklarında bir sorun varsa bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Örnekte görüldüğü gibi resimde 3 adet kablo bu ayağı tutturulmuş olması gerekiyor fakat bu kablolar kopar yada yerinden çıkarsa "ol" hatası ile karşılaşmaktasınız. Çözüm ise bu üç kabloyu sırası ile demir plaka üzerindeki yerlerine lehimlemek olacaktır.

Dikkat: Merak edip açmamaya çalışın çünkü kablolar çok kısa ve aşırı bir zorlamanızda yerinden kolayca çıkabilmektedir.

swadik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sadik
Cihazım
Tarti
Konular
0
Arkadaşlar eğer ekranda "ol" yazan bir kod görürseniz ve cihazınız hemen kapanırsa bunun anlamı "Overload" yani aşırı yüklenme demektir. Normalde bu hatanın çıkması için tartının kapasitesinden daha fazla bir ağırlık üzerine koymanız gerekir fakat eğer tartının tartım bölgesi olan ayaklarında bir sorun varsa bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

Örnekte görüldüğü gibi resimde 3 adet kablo bu ayağı tutturulmuş olması gerekiyor fakat bu kablolar kopar yada yerinden çıkarsa "ol" hatası ile karşılaşmaktasınız. Çözüm ise bu üç kabloyu sırası ile demir plaka üzerindeki yerlerine lehimlemek olacaktır.

Dikkat: Merak edip açmamaya çalışın çünkü kablolar çok kısa ve aşırı bir zorlamanızda yerinden kolayca çıkabilmektedir.
Bunu nasıl açtınız bizde de ol yazıyor ama açmak zor gibi

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Bunu nasıl açtınız bizde de ol yazıyor ama açmak zor gibi

Hiç açmadıysanız kablolar yüzünden değildir. Garanti varsa önce garantiye gönderin. Pil değiştirmeyi deneyin.

Metal plaka farklı bir malzemeden lehim tutmuyor kabloyu koparırsanız yedek parça bulmanız çok zor..

DovahKrivaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yiğit Emre
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
1
Hocam benim tartıda bu hatayı veriyor fatura yok ama garanti belgesi var yeterli olur mu garantiye vermek için ?

Furkan640

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatma
Cihazım
Oppo
Konular
0

Bizim tartımızdada aynı sorun var garantisi olmasına ragmen satıcı kutusunu attığım için yardimcı olamayacaklarını söyledi sizce ne yapmalıyım

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Bizim tartımızdada aynı sorun var garantisi olmasına ragmen satıcı kutusunu attığım için yardimcı olamayacaklarını söyledi sizce ne yapmalıyım
Direk thh ye şikayet edin. Faturanız varsa yardımcı olmak zorunda

Üst Alt