Yardım xiaomi a3 orjinal yazılıma dönme ve bootloader kilitleme yardım.

eskalibur_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
şakir alaca
Cihazım
xiaomi a3
Konular
2
selamlar. şu an Allaha şükür bir sorun yokta; oldu ki cihazı garantiye göndermemiz gerekti. fakat telefonumuzun bootloader kilidini unlock yaptık ve custom rom yükledik. geri orjinal roma dönüp bootloader kilidini kapatmak orjinal recoveriyi geri yüklemek nasıl yapılır bilmiyorum. direk fastboot romu yükleyip bootloaderi kilitlersek düşük- yüksek sürüm nedeniyle cihazın brick olma riski var. bu sebeple bilen birisi bir rehber hazırlasada rahat rahat custom rom deneyebilsek :) ben şuan miui11 custom romu kullanıyorum. ama aklım hep orjinal roma geri dönüşte takılı kaldı.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Hocam TWRP den hangi fastboot sürümünü kuracaksanız recovery romunu indirip önce önce onu kurun. Ardında mi flash tan fastboot rom ile bootloader kilidiniz kilitleyebilirsiniz bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Oyla:

yusuf8587

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi a3
Konular
0
S.a bende custom rom kurdum fazla kiraladığımdan fastboot da kaldı logo bile gelmiyordu mi flash tool dan Clear and lock seçili şekilde son sürüm Stock rom kurdum ve tekrar boot lock Stock rom kurulu bir şekilde açıldı.

Oyla:

4JustMania

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yok
Cihazım
xiaomi 9
Konular
19
telefona custom rom kurdum orjınal garantili cihaz twrpden herseyi sectim cihazdan hersey silindi fasbotta cihaz simdi mi flashtan orjinal rom atmaya calısıyorum 350 saniyelerde felan cihaz acılıyor unlock yazısı cıkıyor bi kac defa acılıp kapanmayı tekrarlıyor sonra fasbota donuyor hiçbirşekilde cihazı acamıyorum botloaderi kodla açmıştım nasıl acıcam cihazı yardımcı olun

Oyla:

4JustMania

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yok
Cihazım
xiaomi 9
Konular
19
24 saatlik uğraştan sonra orjinal recoverye donup botloaderi kapattım cihazı acamayan olursa ki olucaktır bu cihaz baska cihazlara benzemiyor naptıysam acılmadı sonunda actım ulassın donerim tek takıntım acaba garanti bozulmuşmudur şimdi

Oyla:

4JustMania

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yok
Cihazım
xiaomi 9
Konular
19
cihaza mi flash uzerinden hicbi sekilde rom atamıyorum twrp varken rom atıp twrpyi kaldırım botloaderi kapattım buseferde güncellemeler yüklenmior cihaza mi flash ile nasıl rom atacagız

Oyla:

4JustMania

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yok
Cihazım
xiaomi 9
Konular
19
selamlar. şu an Allaha şükür bir sorun yokta; oldu ki cihazı garantiye göndermemiz gerekti. fakat telefonumuzun bootloader kilidini unlock yaptık ve custom rom yükledik. geri orjinal roma dönüp bootloader kilidini kapatmak orjinal recoveriyi geri yüklemek nasıl yapılır bilmiyorum. direk fastboot romu yükleyip bootloaderi kilitlersek düşük- yüksek sürüm nedeniyle cihazın brick olma riski var. bu sebeple bilen birisi bir rehber hazırlasada rahat rahat custom rom deneyebilsek :) ben şuan miui11 custom romu kullanıyorum. ama aklım hep orjinal roma geri dönüşte takılı kaldı.

Sorunu çözdüm

Telefon fasboot modundayken

fastboot getvar current-slot

fastboot flashing unlock

fastboot --set-active=a

kodlarını giriyoruz sorun tamam botloder kapatıp mi flashtan rom atıp garantinizi devam ettirebilirsiniz

birde her adb fasboot ile olmuyor bunu indirin

Son düzenleme:
Oyla:

deluciaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
XİAOMİ Mİ A3
Konular
13
Sorunu çözdüm

fastboot flashing unlock

fastboot --set-active=a

kodlarını giriyoruz sorun tamam botloder kapatıp mi flashtan rom atıp garantinizi devam ettirebilirsiniz

Botloder kapatma kodu ne acaba

Oyla:

dogas225

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğa Savaş D
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Sorunu çözdüm

fastboot flashing unlock

fastboot --set-active=a

Mi flash üzerinden clean and lock seçeneğini kullanmıştım ve telefon hardbrick olmuştu sayenizde çok aramadan sorunu çozdüm çok teşekkürler.
Bu kodları girdikten sonra sadece clean seçip devam edebilirler arkadaşlar,2 dakika sonra telefon açılıyor.

Oyla:

kadirmania

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Mi A3
Konular
1
24 saatlik uğraştan sonra orjinal recoverye donup botloaderi kapattım cihazı acamayan olursa ki olucaktır bu cihaz baska cihazlara benzemiyor naptıysam acılmadı sonunda actım ulassın donerim tek takıntım acaba garanti bozulmuşmudur şimdi
mi a3 bootloader kapatmak için yardımcı olabilirmisin

Oyla:
Üst Alt