Haber Xiaomi 5. Sırada

kuddusü

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuddusü66
Cihazım
Mi4
Konular
5
Yenişafak gazetesinin haberine göre pazar araştırma ve analiz firmalarından IDC'nin raporuna göre Xiaomi dünya akıllı telefon pazarinda-resmen Türkiye'de olmamasına rağmen- 5. sırada...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-01-29-20-33-34_yenisafak.com.png
    Screenshot_2016-01-29-20-33-34_yenisafak.com.png
    106,2 KB · Görüntüleme: 87
  • Screenshot_2016-01-29-20-33-26_yenisafak.com.png
    Screenshot_2016-01-29-20-33-26_yenisafak.com.png
    112,9 KB · Görüntüleme: 68

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Türkiye'ye gelirse ilk 3'ü zorlar

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Çok saçma bir tablo. Gerçekle alakası olduğunu sanmıyorum.
1. Hadi 2015'i geçtim, 2014'te Xiaomi 57 bin 700 (ordaki rakamlar MİLYON olamaz, BİN diye düşünüyorum) cihaz mı satmış?
2. Satış rakamlarını nerden almışlar? Resmi olarak sadece Mi4 ithal ediliyor ve onun da başlangıcı Ekim miydi, Kasım mıydı neydi. Vahiy falan mı gelmiş?

Sent from my MI PAD using Tapatalk

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
"Türkiye'ye gelirse" demeyin getirin artık şu Xiaomi cihazlarını biz de yararlanalım.
Resmi olarak şirketin girmesi gerek. Paralel olarak mi4 mağazamızda var zaten. Bizim elimizde olan bir durum değil bu

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Çok saçma bir tablo. Gerçekle alakası olduğunu sanmıyorum.
1. Hadi 2015'i geçtim, 2014'te Xiaomi 57 bin 700 (ordaki rakamlar MİLYON olamaz, BİN diye düşünüyorum) cihaz mı satmış?
2. Satış rakamlarını nerden almışlar? Resmi olarak sadece Mi4 ithal ediliyor ve onun da başlangıcı Ekim miydi, Kasım mıydı neydi. Vahiy falan mı gelmiş?

Hocam Türkiye denmemiş ki? Mi4 ithalatı ne alaka? :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam Türkiye denmemiş ki? Mi4 ithalatı ne alaka? :)
Türkiye'de resmi olarak bulunmamasına rağmen denmiş. Böyle bir cümle niye kurulur? Sadece birkaç ülkede satılmasına rağmen dense eyvallah diyeceğim. Türkiye ile alakası olmayan bir konu içerisinde Türkiye kelimesi niçin kullanılsın?
Haberin kaynağı da verilmediği için tam olarak bilgi de alamayınca bunun Türkiye raporu olduğunu düşündüm.
İşin içine girecek olursanız bu rakamların milyonları ifade ettiğini de düşünebiliriz. Xiaomi'nin 70 milyon gibi bir rakamlarda kaldığını hatırlıyoruz. Bu dünya listesi olması olasılığını daha da arttırıyor. Ama dediğim gibi resmen Türkiye'de olmamasının ne alakası var o zaman?

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Türkiye'de resmi olarak bulunmamasına rağmen denmiş. Böyle bir cümle niye kurulur? Sadece birkaç ülkede satılmasına rağmen dense eyvallah diyeceğim. Türkiye ile alakası olmayan bir konu içerisinde Türkiye kelimesi niçin kullanılsın?
Haberin kaynağı da verilmediği için tam olarak bilgi de alamayınca bunun Türkiye raporu olduğunu düşündüm.
İşin içine girecek olursanız bu rakamların milyonları ifade ettiğini de düşünebiliriz. Xiaomi'nin 70 milyon gibi bir rakamlarda kaldığını hatırlıyoruz. Bu dünya listesi olması olasılığını daha da arttırıyor. Ama dediğim gibi resmen Türkiye'de olmamasının ne alakası var o zaman?

Hocam Mi4 tamam resmi ama kendisi getirmediği için mesela reklam konusu hiç olmadı neredeyse. Hani Xiaomi Türkiye gelmedi diye kastedilmiş diye anladım ben. Xiaomi gelse, TV kanallarında, bilbordlarda, telefoncularda da görmeye başlar insanlar. Asıl satışı bu sağlar diye düşünüyorum.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Biraz gerçekçi olmakta yarar var. Yukarıdaki haberin Türkiye ile ilgili abes olarak yazılan kısmını dışlayacak olursak herşey yerine oturuyor. Adetleri de milyon olarak telaffuz edebiliriz.
Mesela Huawei ile Xiaomi arasında 35 milyon gibi bir fark var. Sizler Türkiye'de Xiaomi'nin 35 milyon gibi bir rakama ulaşmasını nasıl bekliyorsunuz ki ilk üç konuşuluyor?
Hadi 4.ye gelelim. Fark 3,2 milyon. Ben milyonlardan vazgeçtim, acaba Xiaomi ilk birkaç sene boyunca acaba yıllık olarak yüzbinli rakamları görebilmesi mümkün müdür?
Xiaomi şu düşüncesiyle dünya markası falan olamaz. Evet belki sadece Çin ve Hindistan'da satış yaptığı halde dünya markalarına kafa tuttuğunu söyleyebiliriz ama hepsi bu. Çünkü maalesef dünyaya açılmayı beceremiyorlar. Geçen ay yeğenimin arkadaşı Uzakdoğuya çıkmış, Malezya, Singapur, Hong Kong falan gezmiş. 1 tane Xiaomi mağazası bulamamış. Buldukları yerlere de güvenememiş. İnternetten alsa belli bir adresi yok. Gerçi internette de ürün bulamamış ya orası da ayrı.
Böyle dünyaya açılma olmaz. İstediğim ürün olmadıktan sonra 24 saat tüm TV'lerde reklam yapılsa ne olacak? Xiaomi resmen buraya gelmiş olsaydı şimdi belki Mi4'ü de görememiş olacaktık. Mi4i'ye talim edecektik. Banane Mi4i'den.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hele de şu son stratejiler öldürüyor beni. Politikalar değişiyor, tasarımsal anlamda gerileme var kanımca. Mi5'in sızıntılarını gösteriyorum. "O ne öyle! Altı Samsung, üstü iPhone olmuş." diyorlar. Üstü yine iyi de altı neyse.. :) Fiyat konusu Mi Note ve Pro'daki gibi olursa keza o. Hocam Dünya'ya açılmıyorlar ama açıldıkları, gittikleri ülkelerde de mi rahat temin edilemiyor?

Üst Alt