Soru Xiaomi 14 Ultra'da Telefonu Sallayınca Ses Gelmesi Normal mi?

Hattushil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Bilg. Müh.
Konular
19
Xiaomi 14 ultra cihazda telefonu çevirince ya da sallayınca ya da çevirince ses gelmesi normal mi?

Bazıları optik görüntü sabitleyiciden geliyor, normal bir durum demişte.

suleyman_yunus32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
4
Xiaomi 14 ultra cihazda telefonu çevirince ya da sallayınca ya da çevirince ses gelmesi normal mi?

Bu sesin gelmesi normal. Arka kamerada ki hareketli lens ten kaynaklı. Normalmbir durum. 13 Ultra da da aynı.

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27

hocam siz kusur arıyor gibi cihazı fazla kurcaladığınızı düşünüyorum evet kücük vida çıkmış da oynuyormuş gibi bir ses vardı bu ses ois den kaynaklanır bu sesin oisden kaynaklandığını nasıl anlarsınız cihazın kamerasını açın ve video moduna getirin ve telefonu sallayın ses gitmiş olacaktır bu ses ois i olan tüm cihazlarda vardır kiminde az kiminde çok çünkü lensin bulundugu kısım sallanıyor saga sola değiyo marka model hiç fark etmiyor

ibrother

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
25
Benim redmi note 10 pro da ois yok yine de o ses geliyor. Kameranın içindeki hareketli odaktan geliyor.

Hattushil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Bilg. Müh.
Konular
19
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok hocam kusur aradığımda değil de hediye olarak vereceğim için herhangi bir sorun olsun istemiyorum.

Cevabın için teşekkür ederim,
Bu arada kamerayı açıp sallayınca ses kesildi, dediğin gibi

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Hybrid ois normalden fazla ses çıkarıyor onla alakalı, dert etmeyin

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Benim redmi note 10 pro da ois yok yine de o ses geliyor. Kameranın içindeki hareketli odaktan geliyor.
illaki sallanan birşey vardır bu ois dir demek saçma olur ois olmadığı halde kamera lensi sallanmıyorsa ve ses varsa başka bir sorun olabilir ois olmadıgı halde lensin sabit degil de yay benzeri şekilde sallandıgı modül lensler oldugunu hatırlıyorum ama emin değilim belki bir ihtimal ondandır ses kamera tarafından geliyorsa bundandır başka biryerden geliyorsa sorun olabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hybrid ois normalden fazla ses çıkarıyor onla alakalı, dert etmeyin
hybrid ois cep telefonlarında varmı ? ben herhangi bir cep telefonu markasının herhangi bir kitapçığı veya lansmanında telefondaki ois hybrid dediğini hiç duymadım acaba yanlıyor olabilirmisiniz veya bakın buradaki sitede hybrid ois diye özellikli bir telefon var buyrun okuyun derseniz memnuniyetle okurum

ibrother

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
25
illaki sallanan birşey vardır bu ois dir demek saçma olur ois olmadığı halde kamera lensi sallanmıyorsa ve ses varsa başka bir sorun olabilir ois olmadıgı halde lensin sabit degil de yay benzeri şekilde sallandıgı modül lensler oldugunu hatırlıyorum ama emin değilim belki bir ihtimal ondandır ses kamera tarafından geliyorsa bundandır başka biryerden geliyorsa sorun olabilir

hybrid ois cep telefonlarında varmı ? ben herhangi bir cep telefonu markasının herhangi bir kitapçığı veya lansmanında telefondaki ois hybrid dediğini hiç duymadım acaba yanlıyor olabilirmisiniz veya bakın buradaki sitede hybrid ois diye özellikli bir telefon var buyrun okuyun derseniz memnuniyetle okurum
Eis ve ois birlikte kullanılınca hybrid ois oluyor. Samsung galaxy s22 ultra s23 ultra daki süper stabil modu hybrid ois kullanıyor normal ois üstüne yazılım eis düzeltme yapınca hybrid ois ile çok güzel stabilite sağlanıyor. İphone da hareket modu var örnek olarak. Daha eskilerde s10+ da bile var hybrid ois.

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Eis ve ois birlikte kullanılınca hybrid ois oluyor. Samsung galaxy s22 ultra s23 ultra daki süper stabil modu hybrid ois kullanıyor normal ois üstüne yazılım eis düzeltme yapınca hybrid ois ile çok güzel stabilite sağlanıyor. İphone da hareket modu var örnek olarak. Daha eskilerde s10+ da bile var hybrid ois.
anladım hocam bende yeni bir teknoloji sandım halbuki bilinen birşeye isim koymakmış bilgilendirme için teşekkürler

Hakan Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan Murat
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
0
Xiaomi 14 Ultra'yı yukarı ve aşağı hareket ettirince bir ses geliyor, sanki bir mekanizma hareket ediyor gibi. Sallanmayı da hissediyorsunuz. Normal bir durum olmamalı. Müşteri hizmetleriyle görüştüm, değişim talebiyle gönderiyorum.

Bu sesin gelmesi normal. Arka kamerada ki hareketli lens ten kaynaklı. Normalmbir durum. 13 Ultra da da aynı.
Merhaba, siz normal demişsiniz, ancak müşteri hizmetleri normal olmadığını söylüyor.

Üst Alt