Soru Xiaomi 14 Bootloader açık olmadan orijinal ROM kurulur mu?

TurkPro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
mi 11
Konular
5
Merhaba,

Yeni almış olduğum Xiaomi 14 cihazım var, Türkiye global ROM'u kurulu yanlış bilmiyorsam. Bootloader kilidi kapalı root vs. zaten yok. Acaba root atmadan veya Bootloader kilidi açmadan orjianal olan diğer ROM'ları kurabilir miyim? Mesela bu cihazlarda EU veya Rus ROM'ları hele birce çin romu daha kararlı ve performans açısından daha iyi diyorlar bayağı da araştırdım onlar daha iyi duruyor gerçekten. Bilgisi olan var mı bu konuda?

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Merhaba,

Yeni almış olduğum Xiaomi 14 cihazım var, Türkiye global ROM'u kurulu yanlış bilmiyorsam. Bootloader kilidi kapalı root vs. zaten yok. Acaba root atmadan veya Bootloader kilidi açmadan orjianal olan diğer ROM'ları kurabilir miyim? Mesela bu cihazlarda EU veya Rus ROM'ları hele birce çin romu daha kararlı ve performans açısından daha iyi diyorlar bayağı da araştırdım onlar daha iyi duruyor gerçekten. Bilgisi olan var mı bu konuda?
bence sadece heycan arıyorsunuz bootloader kilidini açmadan rom kursaniz dahi garanti kapsamından çıkabilir çünkü tr cihazında ya global rom olur yada tr romu ama %99 benzerlik var hepsinde o yüzden mantıklı bir işlem değil garantiyi boşver diyorsanız bootloaderi açıp istediginiz romu kurabilirsiniz çin romu kurmamaya çalışın ne olur ne olmaz

Üst Alt