Yardım Xiaomi 13T hyperOS yapayımmı yd

talhasahin66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
19
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui Global 14.0.6
Telefon Modeli
Xiaomi13T
Bootloader Kilidi
Kapalı
Cihazım yurtdışı xiaomi13t direnç veya imei attırmadım bölgede filipinlere geçince hyperos geliyor telefonum global ve herkes yapma dedi kapanır dedi ama hiçbir işlem yaptırmadım nasıl kapanabilir bl kilit başvurusu yap dediler yaptım ne yapmaliyım bilmiyorum.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Kapanmadan kasıt neymiş acaba? Sıkıntı olmaz hocam, istiyorsanız güncelleyin. Birkaç hafta önce HyperOS'ta BL kilidi açma yöntemi geldi. BL kilidi sorununuz da olmaz. Ancak güncelledikten sonra bir defa sıfırlayın mutlaka.

Oyla:

talhasahin66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
19
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kapanmadan kasıt neymiş acaba? Sıkıntı olmaz hocam, istiyorsanız güncelleyin. Birkaç hafta önce HyperOS'ta BL kilidi açma yöntemi geldi. BL kilidi sorununuz da olmaz. Ancak güncelledikten sonra bir defa sıfırlayın mutlaka.
Herkes 15 şubatta gelecek diyorlar türkiyede çoğu cihaza pazar günü bl kilidi açılıcak büyük ihtimalle 168 saat vermişti geçen ki pazar günü bl kilidini açıp yapmayı düsünüyorum sizce ?

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Herkes 15 şubatta gelecek diyorlar türkiyede çoğu cihaza pazar günü bl kilidi açılıcak büyük ihtimalle 168 saat vermişti geçen ki pazar günü bl kilidini açıp yapmayı düsünüyorum sizce ?
Hocam Xiaomi dahi kesin tarih vermiyor hiçbir şeye, 15 Şubat diyenlerin kafasını anlamaya çalışmamak lazım. Ayrıca zaten güncellemeyi yayınladı zaten ki siz de almışsınız şu an. 15 Şubat'ta gelecek olsaydı şu an size görünen güncelleme nedir peki? :) Bölge değişmeden bekleyip güncellemeyi alsanız da aynı sürümü alacaksınız zaten.

BL kilidi açılınca HyperOS güncellemesini yapamazsınız, hata verir. Şu an süre aldığınız için güncellemeyi yapabilir ve HyperOS'tayken kilidi açabilirsiniz. Zaten BL açılınca cihaz sıfırlanacak. Aynı zamanda sıfırlama işini de halletmiş olursunuz. Kilit açmadan cihazı sıfırlamayın, süreyi uzatabilir.

Oyla:

talhasahin66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
19
Hocam Xiaomi dahi kesin tarih vermiyor hiçbir şeye, 15 Şubat diyenlerin kafasını anlamaya çalışmamak lazım. Ayrıca zaten güncellemeyi yayınladı zaten ki siz de almışsınız şu an. 15 Şubat'ta gelecek olsaydı şu an size görünen güncelleme nedir peki? :) Bölge değişmeden bekleyip güncellemeyi alsanız da aynı sürümü alacaksınız zaten.

BL kilidi açılınca HyperOS güncellemesini yapamazsınız, hata verir. Şu an süre aldığınız için güncellemeyi yapabilir ve HyperOS'tayken kilidi açabilirsiniz. Zaten BL açılınca cihaz sıfırlanacak. Aynı zamanda sıfırlama işini de halletmiş olursunuz. Kilit açmadan cihazı sıfırlamayın, süreyi uzatabilir.
Ozaman bugün hiçbirşey yapmadan direk hyperOS u kuruyorum bölge değiştirip hyperos a gecincede bl kilidini açarım açtıktan sonra illa rom falan yüklemek lazımmi ugrasmak istemiyorum

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Ozaman bugün hiçbirşey yapmadan direk hyperOS u kuruyorum bölge değiştirip hyperos a gecincede bl kilidini açarım açtıktan sonra illa rom falan yüklemek lazımmi ugrasmak istemiyorum
Gelen güncellemeleri tekrar cihaz üzerinden yapabilir duruma geliyor mu bilmiyorum HyperOS'ta BL açık diye. Ancak güncelleme olmazsa da gelen güncellemenin fastboot sürümünü Mi Flash ile kurarsınız en son ihtimalle. 13T için TWRP de var ama biraz sıkıntılı. Belki ilerleyen zamanlarda daha düzgün hali çıkarsa TWRP üzerinden güncellersiniz.

Oyla:

talhasahin66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
19

Birde bl kilidini hyperosa gecince açınca genemi 168 saat bekliyeceğim

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Birde bl kilidini hyperosa gecince açınca genemi 168 saat bekliyeceğim
Hayır, süreniz ilk işlemi yaptığınız zamandan başladı zaten. İster hemen güncelleyin ister kilit açılmadan 1 saat önce güncelleyin, 168 saat yenilenmez herhangi bir ekstra sıkıntı çıkmadığı sürece.

Oyla:

talhasahin66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
19
Gelen güncellemeleri tekrar cihaz üzerinden yapabilir duruma geliyor mu bilmiyorum HyperOS'ta BL açık diye. Ancak güncelleme olmazsa da gelen güncellemenin fastboot sürümünü Mi Flash ile kurarsınız en son ihtimalle. 13T için TWRP de var ama biraz sıkıntılı. Belki ilerleyen zamanlarda daha düzgün hali çıkarsa TWRP üzerinden güncellersiniz.
Kusura bakmayın anlayamadım bl kilidini açınca birdaha otomatikmen güncelleme yapmayacakmı telefon bir bilgim yok bu konu hakkında ve telefonum yurtdışı diye illa bl kilidini açmak mı lazım açmasam ne olur birde twrp nedir rahatsız ediyorum kusurma bakmayın.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Direnç imei kayıt işlemi yaptirmayacaksiniz eğer bootloader kilidi ile bir işiniz yok şuanlik
Ama yerinizde olsam miui 14 de önce bootloader kilidimi açardım global fastboot romu beklerdim hyperos için sonra temiz kurulum yapardım. Ben şahsen bir romu xiaomi resmi sitesinde fastboot olarak görmedikçe yüklemiyorum.

Oyla:
Üst Alt