Diğer Xiaomi 13 Ultradan Vivo X100 ultraya

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
8 aylık Xiaomi 13 Ultra serüvenim Vivo X100 ultra ile son buldu. Cihazı bu süre zarfında çok memnun kalarak kullandım. Genellikle mobil fotoğrafçılık ile uğraştığım için kamera ağırlıklı cihazları tercih ediyorum. Bu yüzden Vivo X100 ultraya geçtim. Cihazın kamera performansı kusursuz. İçeriği efsane özelliklerle dolu. Şimdilik Xiaomi maceramıza reklam arası girdi. Tekrar görüşünceye kadar herkese sevgiler saygılar.

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1720207795638.jpg
    FB_IMG_1720207795638.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 29
  • FB_IMG_1720207798863.jpg
    FB_IMG_1720207798863.jpg
    79,1 KB · Görüntüleme: 32

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
13 Ultra
Konular
155
Hayırlı olsun hocam, Vivo nun son cihazları benimde dikkatimi çekiyor, birkaç fotoğraf örneği alabilirsek sevinirim.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayırlı olsun hocam, Vivo nun son cihazları benimde dikkatimi çekiyor, birkaç fotoğraf örneği alabilirsek sevinirim.
Teşekkür ederim kardeşim. Kamerası muazzam çok ayar çok özellik var.

Ekli dosyalar

• IMG_20240705_223551.jpg
    IMG_20240705_223551.jpg
    3,8 MB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20240705_223459.jpg
    IMG_20240705_223459.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20240705_182826.jpg
    IMG_20240705_182826.jpg
    3,9 MB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20240705_133801.jpg
    IMG_20240705_133801.jpg
    5,4 MB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20240705_133757.jpg
    IMG_20240705_133757.jpg
    4,7 MB · Görüntüleme: 25

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
13 Ultra
Konular
155

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
Uzun süre Dxomark'ın en tepesinde yer alan (şu an 2.sırada bulunuyor) damadımın da kullandığı Honor magic 6 proyu test etme şansım oldu. Gece olsun gündüz olsun yada portre modu... Çektiğim fotoğrafları kendi kullandığım ve Dxomark'a göre 35.sıradan yukarı çıkamayan Xiaomi 13 pro ile çektiğim fotoğraflarla karşılaştırdım. Ve gördüm ki normal bir kullanıcı için her iki cihazın çektiği fotoğraflar arasında öyle zannedildiği gibi bariz bir fark yok. Hatta 75 mm portre modunda 13 pro çok daha iyi işler çıkarabiliyor. Honor ise 100x zoom özelliği sayesinde çok daha iyi ve kayıpsız çekimler yapıyor. Aynı şeyleri video çekimleri için de söyleyebilirim. Üç aşağı beş yukarı hemen hemen aynı.
Yani demem o ki, hangi firma olursa olsun ürettiği cihazlar galiba kamera konusunda belli bir seviyeye ulaştı. Hangi teknolojik yenilik getirilirse getirilsin, pahalı bir cep telefonu kamerasının onun yarı fiyatına alabileceğimiz bir DSLR kamera performansına ulaşması söz konusu bile olamıyor. Kaldı ki cihaz lansmanında gördüğümüz o muhteşem fotoğraf örneklerini normal bir kullanıcının çekebilmesi de asla mümkün değil. Bu yüzden firmaların piyasaya süreceği telefonların kamera performansları sadece algı ve tüketim odaklı olmaya aday gibi görünüyor.
Vivo X100 Ultra'ya gelince....Mobil fotoğrafçılık ile uğraşan biri için iyi bir tercih gibi görünüyor ve en azından yazılım konusunda Xiaomi' den iyiler. Tabi bu durumda bize de "sayın Yuzarsif41 yeni cihazınız hayırlı olsun." demek düşüyor.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
13 Ultra
Konular
155
Uzun süre Dxomark'ın en tepesinde yer alan (şu an 2.sırada bulunuyor) damadımın da kullandığı Honor magic 6 proyu test etme şansım oldu. Gece olsun gündüz olsun yada portre modu... Çektiğim fotoğrafları kendi kullandığım ve Dxomark'a göre 35.sıradan yukarı çıkamayan Xiaomi 13 pro ile çektiğim fotoğraflarla karşılaştırdım. Ve gördüm ki normal bir kullanıcı için her iki cihazın çektiği fotoğraflar arasında öyle zannedildiği gibi bariz bir fark yok. Hatta 75 mm portre modunda 13 pro çok daha iyi işler çıkarabiliyor. Honor ise 100x zoom özelliği sayesinde çok daha iyi ve kayıpsız çekimler yapıyor. Aynı şeyleri video çekimleri için de söyleyebilirim. Üç aşağı beş yukarı hemen hemen aynı.
Yani demem o ki, hangi firma olursa olsun ürettiği cihazlar galiba kamera konusunda belli bir seviyeye ulaştı. Hangi teknolojik yenilik getirilirse getirilsin, pahalı bir cep telefonu kamerasının onun yarı fiyatına alabileceğimiz bir DSLR kamera performansına ulaşması söz konusu bile olamıyor. Kaldı ki cihaz lansmanında gördüğümüz o muhteşem fotoğraf örneklerini normal bir kullanıcının çekebilmesi de asla mümkün değil. Bu yüzden firmaların piyasaya süreceği telefonların kamera performansları sadece algı ve tüketim odaklı olmaya aday gibi görünüyor.
Vivo X100 Ultra'ya gelince....Mobil fotoğrafçılık ile uğraşan biri için iyi bir tercih gibi görünüyor ve en azından yazılım konusunda Xiaomi' den iyiler. Tabi bu durumda bize de "sayın Yuzarsif41 yeni cihazınız hayırlı olsun." demek düşüyor.

Honor magic 6 pro yu ve pura 70 ultra yı deneme şansım oldu hocam tanıdığın dükkanında. İki cihazda iyi ama Pura 70 ultranın doğal çekimi bariz daha bi iyiydi. Lakin ben pura 70 ultranın o arkadaki kamera tasarımını hiç mi hiç beğenmedim. Honor magic 6 pro seçimim olurdu.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Öncelikle değerlendirmelerine katıldığımı belirteyim. Ben mobil fotoğrafçılıkta gece uzun menzilli çekimlerdeki detaylara çok takılıyorum. 13 ultrada çok iyiydi ama gece uzaktaki detayları verme noktasında biraz zayıf kalıyordu. daha sonra Arkadaşımda gördüğüm x100 ultranın (Türkiyede ilk kullanan kişi olabilir cihaz çinde tanıtıldıktan 18 gün sonra elindeydi) bahsettiğim uzun menzilli gece çekimleri örneklerini görünce işte aradığım cihaz bu dedim. örnek çekimleri fırsat bulunca buraya ekleyebilirim. Buna ister LYT900 sensör etkisi diyelim, ister yazılım diyelim akşam denizin diğer yakasındaki (yaklaşık 3 km) bina detaylarını iyi vermesi beni cezbetti. gündüz zaten çoğu amiral gemisi cihazlar birbirine yakın sonuçlar veriyor. farklar gecede ortaya çıkıyor ve vivonun kamera yazılımı olsun, kameradaki modları olsun, galerideki extra extra özellikleri olsun gerçekten beklentimin ötesinde. Ben fırsat bulurda cihazı inceleme şansı yakalarsanız bir bakın derim. Farkı farkedeceksiniz. makro, zoom, portre, gece çekimleri, stabil video, konser modu fotoğraf, konser modu video (30x zoom) gibi özellikleri gerçekten çok güzel. ilk vivo cihazım oldu ama firma gerçekten beni şaşırttı. Umarım inceleme şansınız olur ne demek istediğimi anlayacaksınız. Son olarak DxOmark incelemelerine bakarak asla bir cihazı tercih etmem onların test normları çok farklı, normal bir kullanıcıya göre çok farklı değerlendiriyorlar cihazı. iyi geceler diliyorum :)

Üst Alt