Rom Xiaomi 13 Ultra Xiaomi HyperOs Eu Rom ( 24.5.27 ) İndirme Bağlantıları ve Kurulum

reos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Noter
Konular
5
Evet hocam öyle yapıyorum şebeke geliyor, imei ile mi alakalı diye düşünüyorum şimdi, neden olduğuna dair bir fikriniz var mı?
Evet imei ile alakalı HyperOS dan kaynaklanıyor sanırım

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
GÜNCELLEME : 24.5.27

DEĞİŞİM GÜNLÜĞÜ Sistem Optimize Edilmiş - Sistem kararlılığı ve performansı

Pro34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
pro34
Cihazım
Redmi Note12 pr
Konular
0
Ultra yakınlaştırma ve ana portre özelliği China HyperOS 1.0.9.0. UMACNXM veya Europe HyperOS 1.0.8.0. UMAEUXM romlarında mevcut mu?

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Ultra yakınlaştırma ve ana portre özelliği China HyperOS 1.0.9.0. UMACNXM veya Europe HyperOS 1.0.8.0. UMAEUXM romlarında mevcut mu?
son eu stabil güncellemesinde mevcut.

THEpi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
iphone 7
Konular
0
Merhabalar. Yaklaşık 10 yıldır twrp, root, rom vs. gibi şeylerle uğraşmadım fakat bu konulara yabancı degilim. 6 ay önce dirençli 13 ultra aldım. Telefondan memlunum fakat güvenlik güncellemesi 2023.10 da kaldı. Telefonun bootloader kilidi açık ve twrp yüklü değil. Twrp yükleyerek Europe HyperOS 1.0.9.0 romu yüklemek istiyorum. Mevcut yük rom miui global 14.0.5 (TMAMIXM).

1. Eski romdan yeni rom a geçerken sıfırdan mı kurulum yapmalıyım yoksa mevcut romun üzerine kurulum yapabilir miyim?

2. Twrp üzerinden sıfırlama yaparsam IMEI silinir mi?

3. Yeni romu yüklendikten sonra root vs. Yapmam gerekiyor mu, bankacılık uygulamalarında sorun yaşanır mı?

Belki de birçok kişinin aklında olduğu sorulardır. Cevaplarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-06-12-08-59-23-401_com.android.settings-edit.jpg
    Screenshot_2024-06-12-08-59-23-401_com.android.settings-edit.jpg
    111,4 KB · Görüntüleme: 4

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Merhabalar. Yaklaşık 10 yıldır twrp, root, rom vs. gibi şeylerle uğraşmadım fakat bu konulara yabancı degilim. 6 ay önce dirençli 13 ultra aldım. Telefondan memlunum fakat güvenlik güncellemesi 2023.10 da kaldı. Telefonun bootloader kilidi açık ve twrp yüklü değil. Twrp yükleyerek Europe HyperOS 1.0.9.0 romu yüklemek istiyorum. Mevcut yük rom miui global 14.0.5 (TMAMIXM).

1. Eski romdan yeni rom a geçerken sıfırdan mı kurulum yapmalıyım yoksa mevcut romun üzerine kurulum yapabilir miyim?

2. Twrp üzerinden sıfırlama yaparsam IMEI silinir mi?

3. Yeni romu yüklendikten sonra root vs. Yapmam gerekiyor mu, bankacılık uygulamalarında sorun yaşanır mı?

Belki de birçok kişinin aklında olduğu sorulardır. Cevaplarsanız sevinirim.
Hocam öncelikle merhaba;

1- farklı romlar arasından geçiş yaparken temiz kurulum şart.

2- twrp üzerinden doğru işlem ile sıfırlama yaparsanız imei gitmez

3- root atsanızda olur atmasanızda bu size kalmış
Bunların dışında rom önerisi yapabilirim mi 4 serisinden beri Xiaomi kullanıyorum ne kadar ara sıra farklı marka telefon kullansamda günün sonunda Xiaomi ile devam ettim eskiden global romlar hata ile dolu olur stabil olmazlardı bende hemen eu rom yükler hem globalde saçmaca kısıtlanmış özellikleri eu sayesinde kullanır hemde pil ve stabillik olarak daha iyi romlar kullanırdım taki hyper OS a kadar belki Xiaomi 13 ultra özelinde bu durum var bilemem ama tek bildiğim ve tecrübe ettiğim şey eea romunun eu Roma göre çok farklı oluşu ilk defa Xiaomi bir cihazda global eea rom kullanıyorum 1,5 ayın ardından c tesi günü son yayınlanan güncellemeyi yükledim sadece 24 saat katlanabildim. Eskiden gelen bir hastalık buda arada belki düzelmiştir diye yüklüyorum 🙂 yani sonuç olarak ben sizin yerinizde olsam mi flaş ile ( bl kitlemeyin yanlışlık ile yardımcı olabilirim ) 1.0.8.0 eea yı yükleyin kafanız rahat olsun. Güncellemeler de ota üzerinden geliyor

THEpi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
iphone 7
Konular
0
Hocam öncelikle merhaba;

1- farklı romlar arasından geçiş yaparken temiz kurulum şart.

2- twrp üzerinden doğru işlem ile sıfırlama yaparsanız imei gitmez

3- root atsanızda olur atmasanızda bu size kalmış
Bunların dışında rom önerisi yapabilirim mi 4 serisinden beri Xiaomi kullanıyorum ne kadar ara sıra farklı marka telefon kullansamda günün sonunda Xiaomi ile devam ettim eskiden global romlar hata ile dolu olur stabil olmazlardı bende hemen eu rom yükler hem globalde saçmaca kısıtlanmış özellikleri eu sayesinde kullanır hemde pil ve stabillik olarak daha iyi romlar kullanırdım taki hyper OS a kadar belki Xiaomi 13 ultra özelinde bu durum var bilemem ama tek bildiğim ve tecrübe ettiğim şey eea romunun eu Roma göre çok farklı oluşu ilk defa Xiaomi bir cihazda global eea rom kullanıyorum 1,5 ayın ardından c tesi günü son yayınlanan güncellemeyi yükledim sadece 24 saat katlanabildim. Eskiden gelen bir hastalık buda arada belki düzelmiştir diye yüklüyorum 🙂 yani sonuç olarak ben sizin yerinizde olsam mi flaş ile ( bl kitlemeyin yanlışlık ile yardımcı olabilirim ) 1.0.8.0 eea yı yükleyin kafanız rahat olsun. Güncellemeler de ota üzerinden geliyor
Cevap için çok teşekkürler. Yeni rom mu yüklemek için sıfırlama yapmak gerekiyor. twrp de sıfırlama yaparken IMEI silinmemesi için hangi seçenekleri işaretlemeliyiz

Ekli dosyalar

• images-2.jpeg
    images-2.jpeg
    12 KB · Görüntüleme: 3
Üst Alt