Rom Xiaomi 13 Ultra Xiaomi HyperOs Eu Rom ( 24.5.27 ) İndirme Bağlantıları ve Kurulum

mekansiz611

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kral
Cihazım
Xiaomi 12t
Konular
0
Yeni güncelleme geldimi

suleyman_yunus32

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
2
Yeni güncelleme yayınlandı romda büyük hatalar var sistem çökmeleri meydana geliyor bu yüzden paylaşmadım yüklemenizi önermem
Ben yükledim sistem çöktü biraz daha beklemekte fayda var . Sürekli google servisleri başlatılamadı diye hata verdi ve ekran sürekli kendi kendine kapanıp açıldı bu arada da ısınma problemi oldu. Tekrar bir alt sürüme geri döndüm. Yüklemenizi önermem .

suleyman_yunus32

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
2
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Not: Eu romlar artık Hybrid olarak yayınlanıyor, Peki bu nedir ne işimize yarar diye soracak olursanız : İndirdiğiniz rom dosyasını ister fastboot üzerinden ister twrp üzerinden kurulum imkanı tanıyor size.
Android 14 ile beraber twrp ler kararlı çalışmadığından hybrid olarak kurulum yapın.

Kurulum işlemleri:
  • "Bootloader kilidiniz açık olmalıdır." İndirdiğiniz Fastboot dosyasını klasöre çıkart diyerek masaüstüne çıkarın
  • Cihazı fastboot moda alın (Ses kısma+power tuş kombinasyonu)
  • İlk defa Eu Rom kuruyorsanız klasörün içindeki windows_fastboot_first_install_with_data_format.cmd komut dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın
  • Kurulum işlemi otomatik olarak başlamıştır, kurulum bitene kadar cihazını ellemeyin
  • Eu rom kullanıyor ve güncelleme yapmak istiyorsanız klasör içindeki windows_fastboot_update_rom dosyasını çalıştırmanız yeterli.
Boot ekranında kalırsa:
  • Cihaz boot ekranı döngüsüne girerse cihazı ses açma ve güç tuşlarına basarak cihazı recovery moduna alın
  • Gelen kurtarma ekranında wipe data diyerek format atın ve cihazı yeniden başlatın

DEĞİŞİM GÜNLÜĞÜ

Sistem
Yeni - HyperOS ve Android 14 güncellemesi (Redmi K50 Ultra/Xiaomi 12T Pro, Redmi K50G/POCO F4 GT)

Kontrol Merkezi
Düzeltme - Belirli operatörler için büyük VoWiFi geçişleri

Galeri
Düzeltme - Video düzenleyicide Filtreler > Özel > İçe Aktar öğesine dokunduğunuzda uygulamanın çökmesi

Güvenlik
Düzeltme - Pil ayarlarında Sıralama "Ayrıntılar" olarak ayarlandığında uygulama çöküyor

Paket yükleyici
Düzeltme - "Kurulum hazırlanıyor..." beklenenden uzun sürüyor ve bazen bağlantının başarısız olduğunu gösteriyor

Güncellemeden sonra bazı uygulamalarınız çökecekse (bu rastgele bir sorundur, dolayısıyla OTA gönderilmez), bu adb komutlarını PC üzerinden çalıştırın

Ekran resimleri eklenecektir, İlerliyen saatlerde konu güncellenecek.

Kurulum sırası ve sonrasında oluşabilecek sorunlardan dolayı Forum ve Forum Yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz.

.

Yeni bir güncelleme daha gelmiş yükleyip deneyen var mı ?
xiaomi.eu_multi_ISHTAR_OS1.0.24.1.1.DEV_os1-14.zip

mekansiz611

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kral
Cihazım
Xiaomi 12t
Konular
0
Evet yükleme yapacak arkadaşlar , wipe format data yaparak temiz kurulum yapsınlar , bu şekilde ben bir hata almadım , galeri sorununu cozmusler , stabilite fena değil , batarya bı tık hızlı gidiyor , suanlik izlenimlerim bunlar

suleyman_yunus32

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
2
Ben yükleme yaptım ilkaçılışta google servisleri durduruldu hatası verdi. Google play stre dan Google servislerini güncelledim sorun kalmadı. Daha sonrada başka programlarda durduruldu hatası verdi. Bunun içinde Android Webviev güncellemelerini kaldırdım sorun geçti. Şuanda sağlıklı kullanıyorum. Galeri kapanma sorunu çözülmüş şimdlik bir sıkıntı yok.

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Hala neden stabil sunmadılar acaba....

teknoali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
p30 pro
Konular
0
merhaba , hyperos da blutooth kulaklık ile sorun yasayan varmı acaba . orjinal airpods pro kullanıyorum. daha once iphone , samsung ve en son oneplus da aktif kullanıyordum. 13 ultra gelince direk hyperos yüklerek başladım. konusutugun 2 kişiden biri sesin robot gibi geliyor yada seni duyamıyorum diyor. sanki telefondan uzaktayım da bağlantı kopuyor gibi . böyle sorun yaşayan varmı acaba

suleyman_yunus32

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
2
merhaba , hyperos da blutooth kulaklık ile sorun yasayan varmı acaba . orjinal airpods pro kullanıyorum. daha once iphone , samsung ve en son oneplus da aktif kullanıyordum. 13 ultra gelince direk hyperos yüklerek başladım. konusutugun 2 kişiden biri sesin robot gibi geliyor yada seni duyamıyorum diyor. sanki telefondan uzaktayım da bağlantı kopuyor gibi . böyle sorun yaşayan varmı acaba
Huawei Freebuds Pro kulaklık kullanıyorum her hangi bir sorun yaşamadım.

Seckinsahin34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seçkin
Cihazım
Redmi note 9s
Meslek
Yönetmen
Konular
2
Kulaklık ne ki?

Üst Alt