Yardım Xiaomi 13 Ultra ROOT nasıl atılır?

Seckinsahin34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seçkin
Cihazım
Redmi note 9s
Meslek
Yönetmen
Konular
4
Herkese merhaba

Cihazımda daha önce hyperos yüklemiştim. Kilit vs. Açık yani. Ancak kullandığım bir kamera uygulaması için root işlemi yapmam gerektiğini söyledi yazılımcısı.

Bana bir kod verecek, root işlemi sırasında o kodu yazmam gerekiyormuş. Kamera uygulaması motioncam. 60fps root işleminden sonra düzgün çalışıyor. Bu sebeple yapmam gerekiyor...

Nasıl yapabilirim? Herhangi bir şey silinir mi? Hangi yolu izlemem gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Root işlemi sırasında kod girme olayı yok. Apatch için superkey girme olayı var, kendisi yamalı boot.img dosyası verecekse kendiniz yapın daha iyi.

Çok kabaca Apatch kurulumu şöyle:
Kullandığınız romun fastboot hâlini indirin. Dosya içinden boot.img dosyasını alıp Apatch uygulaması ile flaşlayın (şifre oluşturmanızı isteyecek bu sırada). Sonra fastboottan yamalı dosyayı flaşlayın. Cihazı açıp Apatch'e girip oluşturduğunuz şifreyi yazın. Apatch aktif olacaktır.

Bu işlem için tüm adımları nette bulabilirsiniz. Forum'da da konular mevcut. Sizin araştırıp öğrenerek yapmanız sonrasında kullanım için daha çok işinize yarayacaktır.

Üst Alt