Yardım Xiaomi 13 T geç şarj oluyor

waffensoul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Xiaomi mi 13T
Konular
4
arkadaşlar merhaba. xiaomi mi 13 t cihazımı sarj ederken hızlı sarj yazısı çıkıyor ama 1 saat 20 dakika civarlarında tam sarj oluyor kullandığım adaptör ve kabloyu link olarak bırakıyorum. farklı bir adaptör veya kablo mu almam gerekiyor ?

B T B

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir Talay
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
21
Güvenlik>Pil>Ek Özellikler>Şarj Hızını Arttır bu yolu izle ve şarj hızını artır yap max hızda şarj eder. Lakin bu açık ve yine olmuyorsa şarj cihazı gidip mi storeden alın hepsiburada trendyol falan oralara güvenmeyin. Telefonun orjinal bir aksesuar ve parçasını alacaksan her zaman markanın kendi sitesinden al

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Orijinal adaptörde 67w yazısı çıkar ve kilit ekranında seri şarj oluyor yazar. Eğer bunlar yoksa ya düşük hızlı adaptördür ya da sahtedir.

waffensoul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Xiaomi mi 13T
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güvenlik>Pil>Ek Özellikler>Şarj Hızını Arttır bu yolu izle ve şarj hızını artır yap max hızda şarj eder. Lakin bu açık ve yine olmuyorsa şarj cihazı gidip mi storeden alın hepsiburada trendyol falan oralara güvenmeyin. Telefonun orjinal bir aksesuar ve parçasını alacaksan her zaman markanın kendi sitesinden al
hocam o dediğiniz ayarlar miui da mı var ben hyper os kullanıyorum bulamadım da
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu arada adaptör spigen marka çakma değil

xRaven

Return My Queen ♱
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
15 Pro Max
Konular
16

bu arada adaptör spigen marka çakma değil
spigen marka olunca ne oluyor 67W güç verebiliyor mu adaptörün verebiliyorsa da alabileceğinin garantisi yok çünkü orijinal Xiaomi değil gidip orijinal 67w adaptör almadığın sürece bu sorun devam eder ayrıca 67w destekleyen bi kablo da alman gerek.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
27
Adaptör de kablo da gayet kaliteli. Bilinen sağlam markalar. Xiaomi eğer samsung gibi adaptör seçmiyorsa (Samsungda örneğin PPS destekli harici etmiyor kendi cihazimdan biliyorum) spigen hızlı şarj etmeli. Varsa elinizde önce farklı kablo ile deneyin durum aynıysa adaptör arızalı olabilir. Evde 3 xiaomi cihaz var adaptörler Anker kablolar Ugreen bi sorun yaşamadım orjinaller pahalı ise boşa yüksek meblağ ödemeye gerek yok.

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
Orjinal 67w şarj almalısınız ancak onalrin bile sahtesi var deneyerek alın hizli şarj yazıyorsa Max 35w şarj oluyordur 67w yazması lazım 40 dakkada sarj olması icin

waffensoul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Xiaomi mi 13T
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
spigen marka olunca ne oluyor 67W güç verebiliyor mu adaptörün verebiliyorsa da alabileceğinin garantisi yok çünkü orijinal Xiaomi değil gidip orijinal 67w adaptör almadığın sürece bu sorun devam eder ayrıca 67w destekleyen bi kablo da alman gerek.
Hocam spigenı bilmiyorsunuz sanırım. Evofone ve mi store a baktım xiaominin 67 w stoğu yok mi Türkiye diye bi site buldum 699 TL ye satılıyor ama site güvenilir değil diyorlar. Bende mecbur bu markayı aldım Samsung ve iPhone kullandığım zamanlar bu marka hiç üzmemişti.

Adaptör de kablo da gayet kaliteli. Bilinen sağlam markalar. Xiaomi eğer samsung gibi adaptör seçmiyorsa (Samsungda örneğin PPS destekli harici etmiyor kendi cihazimdan biliyorum) spigen hızlı şarj etmeli. Varsa elinizde önce farklı kablo ile deneyin durum aynıysa adaptör arızalı olabilir. Evde 3 xiaomi cihaz var adaptörler Anker kablolar Ugreen bi sorun yaşamadım orjinaller pahalı ise boşa yüksek meblağ ödemeye gerek yok.
Hocam dediğiniz gibi sanırım Xiaomi marka telefonlar sarj aletini seçiyor. Mi.com a ve evofone a baktım hiçbir şekilde stok yok. Mi Türkiye de bir sitede 699 TL ye satılıyor 67 w ama orasıda güvenilir değil çakma ürün diyorlar. Elimdeki 27 w spigen ile şimdiki aldığım 67 w spigenda aynı hızlarda sarj ediyor telefonu

Hocam varsa bildiğiniz sağlam bir yer elimdekileri iade edicem onların parası ile gidip Xiaomi marka alayım ben bulamadım çünkü

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
27
Hocam dediğiniz gibi sanırım Xiaomi marka telefonlar sarj aletini seçiyor. Mi.com a ve evofone a baktım hiçbir şekilde stok yok. Mi Türkiye de bir sitede 699 TL ye satılıyor 67 w ama orasıda güvenilir değil çakma ürün diyorlar. Elimdeki 27 w spigen ile şimdiki aldığım 67 w spigenda aynı hızlarda sarj ediyor telefonu
Biraz bakındım Amazon.tr de bunu buldum. Sahte olduğunu düşünmüyorum tabi yinede satıcıya sormak lazım. Trend ve Hepsi de satılanlar zaten 300 400 tl sahteyim diye bağırıyor. Bu adaptör Xiaomi nin sitesinde de mecvut linkleri bıraktım. Cihazınız 67W ancak buda 65W hissedilir bir fark olmaz sanırım. Kutu içinden kablo da çıktığı yazıyor yorumlarda.

Adaptör linkinde ki ürünler aynı model satıcı farklı :

Xiaomi site sayfası :

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
21
Hocam spigenı bilmiyorsunuz sanırım. Evofone ve mi store a baktım xiaominin 67 w stoğu yok mi Türkiye diye bi site buldum 699 TL ye satılıyor ama site güvenilir değil diyorlar. Bende mecbur bu markayı aldım Samsung ve iPhone kullandığım zamanlar bu marka hiç üzmemişti.

Hocam varsa bildiğiniz sağlam bir yer elimdekileri iade edicem onların parası ile gidip Xiaomi marka alayım ben bulamadım çünkü
Merhabalar xRaven 'nin de belirtmiş olduğu üzere Xiaomi cihazlar da Xiaomi'nin orjinal şarj aletinden başka bir şarj cihazı kullanır isen ya yavaş doldurur ya da zamanla bataryayı çabuk öldürür.
Dahası kolay kolay 67w şarj etmez, başlık orjinal olup kablosu farklı olunca dahi 67 Watt Max ibaresi gelmeyebilir.

Orjinal Kutu çıkması satanlar var çin başlıklı , sarı, pembe, kırmızı, mavi siteler den bakabilirsiniz.

Yakın konumunuzdan bulmaya dikkat edin ki, sahte, dolandırma gibi durumlarla karşı karşıya kalmayın.

Harici olarak diğer e ticaret sitelerinde de var, fakat ne kadar orjinal orası sorgulanır.
Yorumları inceleyerek alabilirsiniz.

Üst Alt