Çözüldü Xiaomi 13 MiFlashTool ile Rom Atsak IMEI gider mi? - Xiaomi 13 Çökme Sorunu

jerichowashere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu Rom V14.0.31.0.TMCCNXM
Telefon Modeli
Xiaomi 13
Bootloader Kilidi
Açık
Xiaomi 13 cihazım var yaklaşık 3 ay önce aldım direnç işlemi yapıldı sonrasında 2 tane imei attırdım eu rom yüklettim ve twrp attırıp magisk yüklettim. Şuan çok saçma yazılımsal olarak düşündüğüm sorunlar yaşıyorum alt tarafa onu da açıklayacağım okuyup fikir paylaşırsanız çok memnun olurum ama öncesinde ilk sorum bu cihaza MiFlashTool ile eu rom atsam imei gider mi?

Yaşadığım problem: Telefonu güç menüsünden yeniden başlat yapınca açıldıktan sonra neredeyse kullanılmaz hale geliyor bildirim panelinde Flaş ışığı deaktif yanmıyor kamera uygulamasına girilmiyor uygulama çöküyor Instagram vs birçok uygulama girilmiyor çöküyor bazen klavye bile açılmıyor, defalarca yeniden başlattım komple kapadım açtım düzelmedi Twrp'den veya pcden roma atınca düzeliyor ama 1 gün sonra falan yine telefonu yeniden başlattığımda aynı kalıcı çökmeleri yaşıyorum

Bu kalıcı çökme durumunu yaşattığına ihtimal verdiğim durumlar: Magisk kaldırıp twrp üzerinden KernelSU'ya geçiş yapmıştım + Revanced Manager ile Youtube'u modlayıp root izni ile yüklüyorum. Bu ikisi dışında sisteme müdahale edecek bir şey yapmadım

Çözüm
Şu konuda anlatılanları bir dener misiniz hocam?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Oyla: Çözüm

jerichowashere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Note 4x
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Hocam çok teşekkürler bende yabancı bir kaynaktan aynı yöntemi buldum buraya atmaya gelmiştim. Kendim deneme fırsatım olmadı miflash ile yazılım attığım için sorun çözüldü ama arkadaşımda da aynı cihaz aynı rom'da sorun çıktı ve bu yöntemle çözdük işe yarıyor biz kernelsu veya başka şeylerden şüphelendik ama alakası bile yokmuş böyle bir şey yaşanması gerçekten garip kısa sürede düzelir umarım

Oyla:

jerichowashere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Note 4x
Konular
2
cantara Hocam bu sorun çıktığından beri yaklaşık 7-8 defa daha tekrar etti her seferinde dosya silip yeniden başlatıyorum belli bir süre sonra dosyalar yeniden gelip telefonu bozuyor. Koskoca Google ve Xiaomi'nin böyle büyük bug'lardan haberi yok mu rapor falan edemez miyiz bir tavsiyeniz var mıdır?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
cantara Hocam bu sorun çıktığından beri yaklaşık 7-8 defa daha tekrar etti her seferinde dosya silip yeniden başlatıyorum belli bir süre sonra dosyalar yeniden gelip telefonu bozuyor. Koskoca Google ve Xiaomi'nin böyle büyük bug'lardan haberi yok mu rapor falan edemez miyiz bir tavsiyeniz var mıdır?

Bende son yaptığında dosya silmek de fayda etmedi hocam maalesef :) xiaomi.eu'nun beta romuna geçtim ve o zamandan beri sorun yok.

Hatadan hem Xiaomi hem de Google haberdardır fakat hata sadece normalde Google servisleri olmaması gereken Çin romlarında Google servisleri olması nedeniyle yaşanıyor bu nedenle ne Xiaomi ne de Google çözüm üretmiyorlar.

Oyla:

jerichowashere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Note 4x
Konular
2
Bende son yaptığında dosya silmek de fayda etmedi hocam maalesef :) xiaomi.eu'nun beta romuna geçtim ve o zamandan beri sorun yok.

Hatadan hem Xiaomi hem de Google haberdardır fakat hata sadece normalde Google servisleri olmaması gereken Çin romlarında Google servisleri olması nedeniyle yaşanıyor bu nedenle ne Xiaomi ne de Google çözüm üretmiyorlar.
Hocam benim cihazın arkasında CE var global cihaz ve en başından beri en son çıkmış EU sürüm kullanıyorum hatta ilk olayı anlamadığım için flash tool ile global rom attım sonra tekrar eu'ya geçiş yaptım ama hala sonu gelmiş değil problem aralıklarla tekrar ediyor. Sizin eu beta dediğiniz hangi sürüm acaba? Bir de hyperos'a falan geçsek kurtulur muyuz tavsiye eder misiniz?

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam benim cihazın arkasında CE var global cihaz ve en başından beri en son çıkmış EU sürüm kullanıyorum hatta ilk olayı anlamadığım için flash tool ile global rom attım sonra tekrar eu'ya geçiş yaptım ama hala sonu gelmiş değil problem aralıklarla tekrar ediyor. Sizin eu beta dediğiniz hangi sürüm acaba? Bir de hyperos'a falan geçsek kurtulur muyuz tavsiye eder misiniz?
Eu rom custom romdur resmi bir yazılım değil modlanmış çin romu diyebiliriz. Resmi yazılım kullanmanızı öneririm.

Oyla:
Üst Alt