Yardım Xiaomi 13 hızlı şarj tüketimi

sermeydan70

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mİ 12T PRO
Konular
3
Xiaomi 13 kullanıyorum yaklaşık 1 ay olacak. Bir kaç defa en son paketi indirip cihazı fasboot menüden sıfırladım test ettim. Fakat şarj tüketimi çok fazla. Hiç oyunda oynamam. Bir günü zor bitiriyor. Daha öncede bir çok cihazını kullandım ama bu cihazda şarj fazla gidiyor. Xiaomi geri bildirimde bulundum test ekibine de bildirdim. Ama sonuç yok malesef. Aynı durumu yaşayan ve çözüm bulan olabildimi?

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Xiaomi 13 kullanıyorum yaklaşık 1 ay olacak. Bir kaç defa en son paketi indirip cihazı fasboot menüden sıfırladım test ettim. Fakat şarj tüketimi çok fazla. Hiç oyunda oynamam. Bir günü zor bitiriyor. Daha öncede bir çok cihazını kullandım ama bu cihazda şarj fazla gidiyor. Xiaomi geri bildirimde bulundum test ekibine de bildirdim. Ama sonuç yok malesef. Aynı durumu yaşayan ve çözüm bulan olabildimi?
Direnç değişimi yapıldı mı?

mavi_mavi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Hocam bende de durum böyle cihazı stabil kullanıyorum. Durmadan sayaç atar gibi pil 🔋 azalıyor 12t pro dan geçtim onda kesinlikle öyle bir şey yoktu. Pil bitmek bilmiyor du.
Daha 3 günlük cihaz (13) bana öyle geliyor dedim ama bence durum iyi değil gibi.
Açıkçası 12t pro boyutu itibariyle sattım şimdi pişmanlık hissediyorum.
ayrıca telefon şarj olurken 40 derece ve üstü sıcaklığı görüyor. 12t pro 120 w ama zerre telefon ısınmıyor du.
kompakt ayağına buna geçtim ama içim hiç mi hiç rahat değil.
cihazım YD ama daha hiç bir işlem görmemiş.

Omer.dnr3

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
14
Hocam bende de durum böyle cihazı stabil kullanıyorum. Durmadan sayaç atar gibi pil 🔋 azalıyor 12t pro dan geçtim onda kesinlikle öyle bir şey yoktu. Pil bitmek bilmiyor du.
Daha 3 günlük cihaz (13) bana öyle geliyor dedim ama bence durum iyi değil gibi.
Açıkçası 12t pro boyutu itibariyle sattım şimdi pişmanlık hissediyorum.
ayrıca telefon şarj olurken 40 derece ve üstü sıcaklığı görüyor. 12t pro 120 w ama zerre telefon ısınmıyor du.
kompakt ayağına buna geçtim ama içim hiç mi hiç rahat değil.
cihazım YD ama daha hiç bir işlem görmemiş.
Durum bendede aynı pil çabuk bitiyor malesef ve sarj olurken aşırı bi ısınma var cihazda anlam veremiyorum k50 ultra k60 kullandım onlarda böyle sorunlar yoktu

mavi_mavi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Durum bendede aynı pil çabuk bitiyor malesef ve sarj olurken aşırı bi ısınma var cihazda anlam veremiyorum k50 ultra k60 kullandım onlarda böyle sorunlar yoktu
Yani durumun bana özgü olmadığı açık çünkü 12t pro da öyle öyle şeyler yoktu.
Dün akşam şarja taktım 41.5 sıcaklık gösteriyordu.
Pilin erken bitmesini saymıyorum bile❗
Bence cihazın optimizasyon sorunları var umarım iyi bir güncelleme gelir gelmezse cihaz böyle kalır.

brusk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Mi 13
Konular
8
sürüm kaynaklı olabilir mi, bende 14.0.4 global var gayet güzel dün sabah 07 de 120w şarz ile fulledim şu anda %56 civarında
benim sorunum başka, konuşma aplikasyonu google arama miui arama daha güzel hem alışkanlık hemde kayıt özelliği aktif
eu rom yükleyene kadar bunu değiştirebiliyor muyuz, yd cihaz kilit açma süresine 152 saat verdi

mavi_mavi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
sürüm kaynaklı olabilir mi, bende 14.0.4 global var gayet güzel dün sabah 07 de 120w şarz ile fulledim şu anda %56 civarında
benim sorunum başka, konuşma aplikasyonu google arama miui arama daha güzel hem alışkanlık hemde kayıt özelliği aktif
eu rom yükleyene kadar bunu değiştirebiliyor muyuz, yd cihaz kilit açma süresine 152 saat verdi
14.0.4 sürümünü bende kullanıyorum.
Ne yazık ki sizinle aynı değerleri almak imkansız gibi bir şey.
bende ortalama 7 ve 8 saat ekran süresi alıyorum ama şarji çabuk bitiyor gibi.
Benim cihaz 1 haftalık bile değil belki bir iki haftaya düzene girer.(yada 12t pronun pili çok iyiydi ondan bana öyle geliyor dur)
Arama kısmına gelince Google arama hiç güzel değil YouTubede sizin dediğiniz konu ile video var ona bakarsaniz fikir sahibi olursunuz.. bence Xiaomi nin kendi arama yüzü daha iyi 👍

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
14.0.4 sürümünü bende kullanıyorum.
Ne yazık ki sizinle aynı değerleri almak imkansız gibi bir şey.
bende ortalama 7 ve 8 saat ekran süresi alıyorum ama şarji çabuk bitiyor gibi.
Benim cihaz 1 haftalık bile değil belki bir iki haftaya düzene girer.(yada 12t pronun pili çok iyiydi ondan bana öyle geliyor dur)
Arama kısmına gelince Google arama hiç güzel değil YouTubede sizin dediğiniz konu ile video var ona bakarsaniz fikir sahibi olursunuz.. bence Xiaomi nin kendi arama yüzü daha iyi 👍
Hocam 7-8 saat ekran süresi az mı?

mavi_mavi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Hocam 7-8 saat ekran süresi az mı?
Evet değil ama 😂
12t pronun etkisi de diyelim.
Ondan olsa gerek birde değerlerim(%20 ve %100 arası) genelde %20 den düşmüyorum.
Ama şarj olurken 41.5 değerleri görüyor telefon ısınıyor yanı 👍

Üst Alt