Mod Xiaomi 13 Direnç Sonrası Isınma Sorununa Çözüm (GPU Undervolt)

NightFleqS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
P9 lite 2017
Konular
8
Merhaba. Siz de benim gibi cihazınızın direnç işlemi sonrası günlük kullanımda ısındığını fark ettiyseniz ve şarjınız hızlı bitiyorsa bu konu tam size göre.
Yapacağımız işlem sonrası bootloop olma ihtimali var. Düzeltmek için vendor_boot.img dosyasını fastboot üzerinden flaşlamanız yeterlidir (Adım 3'de nasıl yedek alacağımızdan bahsettim).

Yapacağımız işlem için gerekenler:
*Root (kernelsu veya magisk farketmez)
*Konabess_0.23.apk (konuya apk dosyasını ekledim ama dileyen github sayfasından da indirebilir)
*config dosyaları (Normal.txt veya 8g2.txt)

Adım 1:
Konabess v0.23'ü kuralım ve root yetkisi verildiğinden emin olalım.

Adım 2:
Konabess uygulaması bizden chipset seçmemizi isteyecektir. Burada "This may be the chipset data your device are using" yazılı seçeneği seçiyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Adım 3:
Yedeklemek için "Backup old image" kısmına tıklıyoruz ve vendor_boot.img yedeğimizi alıyoruz. Bu yedeği bilgisayarda tutmak mantıklı olacaktır.

Adım 4:
"İmport/Export" kısmına tıklıyoruz ve "import from file" kısmından paylaşacağım .txt dosyalarından herhangi birisini seçiyoruz. ve ardından confirm diyoruz.

Bu dosyaları xda forumdan "panjaksli" adlı kullanıcı hazırlamıştır!
(normal.txt daha güvenli bir dosya ve stabil çalışmaktadır ayrıca oyunlarda vs sıkıntı yaşamayacağınız şekilde düzenlenmiş. 8g2.txt ise daha düşük voltaj değerleri ve daha yüksek gpu değerine sahiptir ve daha tasarrufludur. fazla oyun oynamıyorsanız bu versiyonu tavsiye ediyorum)

Adım 5:
Dosyayı seçtip onayladıktan sonra ana ekrandan "Repack and flash new image" kısmına tıklıyoruz ve cihazı yeniden başlatıyoruz. Hepsi bu kadar.

İşlem sonrası 3dmark ile test yapmanızı tavsiye ediyorum herhangi bir çökme olursa cihazınız uyumlu değil demektir.
Umarım konu karışık olmamıştır ve işinize yarar.
Son uyarı: Bu işlemi yapmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır ve telefonunuzun başına gelebilecek herhangi bir sorunda miuitürkiye forumu ve ben hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum!

Ekli dosyalar

• Konabess_0.23.apk
    958,6 KB · Görüntüleme: 0
  • 8g2.txt
    715 bayt · Görüntüleme: 1
  • Normal.txt
    727 bayt · Görüntüleme: 0
Üst Alt