Soru Xiaomi 12T Root

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
benim ki niye loop a dusuyor acaba bende 14.0.7 fastboot rom icinden boot.img alip magisten rootluyorum boot dosyasini tekrar magisten yuklecince acilmiyor cihaz
Kırmızı ile belirttiğim şekilde bir işlem yok bildiğim kadarıyla. magisk ile patch uyguladığınız boot dosyasını PC ye atıp, tekrar fastboot moddan flash etmeniz gerek. Bunun için "fastboot flash boot new_boot.img" gibi bir kodu vardı diye hatırlıyorum....

MaDMaxiBo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
4
benim ki niye loop a dusuyor acaba bende 14.0.7 fastboot rom icinden boot.img alip magisten rootluyorum boot dosyasini tekrar magisten yuklecince acilmiyor cihaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

birde android 14 uyumlu modul neler var kullandigin miui arama mesaj var mi ?

bende tek seferde oldu. sizde neden olmuyordur fikrim yok maalesef. yöntem işe yarıyor demek istedim ama sorun nerede bilemiyorum.

shamiko yükledim sadece root gizleme için ama zygisk ve shamiko işe yaramadı, global safety net yükledim oldu. başka modül baktım ama kurmadım hiç.
arama mesaj için modül ve ayar var ama birisi yaparken telefon çöktü açılmıyor yazmış, ben de uğraşmak istemedim o yüzden denemedim maalesef.

birde android 14 uyumlu modul neler var kullandigin miui arama mesaj var mi ?
boot dosyasını bilgisayardan fastboot modundaki telefona atmak lazımmış hocam.

"Resimde görüldüğü üzere downloads(indirlenler) klasörüne kaydedilen patchli imajı bilgisayarınıza atınız.

5. Aşagıdan Platform toolsu indiriniz.
6. Platform toolsu Arşivden çıkartın ve magisk ile patchlediğiniz imajı platform toolsun içine atınız. imajın İsmini boot.img olarak değiştiriniz
7. Telefonu fastboot moda alınız ve pc ye baglayınız
8. BURASI ÇOK ÖNEMLİ çoğu kişi bu aşamayı bilmediği için cihazı brick oluyor. Platform toolsun içindeki slot_kontrol.bat çift tıklayın açılan ekranda current slot satırını bulun karşısında 'a' yazıyorsa Flash_magisk_slot_a.bat'a çift tklayarak flashlayın succesful yazıyorsa işlem tamamdır. Eger current slot b yazıyorsa Flash_magisk_slot_b.bat çift tıklayın işlem tamamdır. Flashlama işlemi bittiginde güç tuşuna basılı tutarak fastboot moddan çıkınız."

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
Kırmızı ile belirttiğim şekilde bir işlem yok bildiğim kadarıyla. magisk ile patch uyguladığınız boot dosyasını PC ye atıp, tekrar fastboot moddan flash etmeniz gerek. Bunun için "fastboot flash boot new_boot.img" gibi bir kodu vardı diye hatırlıyorum....
ben yanlış açıklamışım dediğiniz gibi yaptım işlemi dogrudur yinede bootloopa düşmüştü

Üst Alt