Haber Xiaomi, 120Hz yenileme hızına sahip telefonlar geliştiriyor.

Akıllı telefon yapımcıları arasında yüksek tazeleme oranlı ekranlar popülaritesini artırdı. Sadece bu yıl, 60 Hz'den daha yüksek tazelemeye sahip panelleriyle 9 yeni akıllı telefon görmüştük. Red Magic 3 / 3S, OPPO Reno Ace, OnePlus 7 Pro / 7T / 7T Pro, ROG Telefon II, Sharp Aquos R3 / zero2 ve yakında çıkacak olan Google Pixel 4/4 XL ile Realme X2 Pro’nun saflarına katılmak bir Xiaomi'den yeni yarışmacı. Bu yıl gördüğümüz yüksek yenileme oranlı panellere sahip amiral gemilerinin aksine, Xiaomi'nin üzerinde çalıştığı telefon 120Hz'lik bir ekrana sahip olacak.

XDA Üyesi kacskrz'dan bir ipucu sayesinde, Xiaomi'nin en yeni MIUI 11 betalarında yenileme oranı görüntüleme ayarı için kod eklediğine dair kanıtlar bulduk . Ayarın açıklaması, daha yüksek yenileme hızlarının “resmi daha pürüzsüz hale getirdiğini” belirtiyor.Kodun içine daha fazla kazıldığında, bu ayarın şu anda iki giriş göstermek üzere kodlanmış olduğunu keşfettik: 60Hz ve 120Hz. Bu nedenle, Xiaomi'nin yaklaşmakta olan amiral gemisi olan akıllı telefon 60Hz ve 120Hz arasında geçiş yapmayı destekleyecek, ancak şu anda ROG Phone II'de olduğu gibi 90Hz yenileme hızı modu yok.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Samsung utansın. 11.000 liraya sattığı telefonda yok bu özellik. Birde diğer firmalara ekran tedarik ettiği halde.

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
Samsung utansın. 11.000 liraya sattığı telefonda yok bu özellik. Birde diğer firmalara ekran tedarik ettiği halde.
Hocam konuya bu açıdan bakarsak Sony marka telefonların ne halde olduğunu görüyoruz. Neyse onlar yapmaz ise başka marka gelir daha iyisini daha ucuz fiyata yapar :D

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Bu cevap, xiaomi kullananlarin savunma yapmalarina fanboyluk yapiyor diyenlere gelsin :D

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Hocam konuya bu açıdan bakarsak Sony marka telefonların ne halde olduğunu görüyoruz. Neyse onlar yapmaz ise başka marka gelir daha iyisini daha ucuz fiyata yapar :D
Nerede o eski samsung, pil kapağının çıkmasına izin veren, çentiği inatla kullanmayan, 3.5 mm jack'ı diğer firmalara nazaran koruyan, plastik s serisinde ihtiyaç olmadığı halde göz takip sensörü ile inovasyon yapan,microsd kart desteği ile hafıza genişliği sunan o şahane firma bugün dalga geçtiği firmanın yaptığı kısıtlamaları kendi yapar oldu.Gerçekten üzücü bir durum.s6 ile premium segmente geçen samsung, s7-s8-s9-note8-note9 gibi doruk telefonlardan sonra maalesef s10 ve note10 serisi ile gözümden düştü.

Acı ama gerçek ne kadar bileşeni kendin üretirsen üret(ram,rom,ekran vs) inovasyonu android tarafında çinli firmalar yapar hale geldi, huawei, oppo, xiaomi gibi.

Sony'i eleştirmeye girersek hiç çıkamayız saatlerce edilecek muhabbet ortaya çıkar :D.Heralde firma'nın ceo'su sony'nin mobil bölümünü tembel mirasyedi aylak oğluna bıraktı vs. yoksa bir firma üstüne basa basa bu kadar batmaya uğraşmaz.HTC 1 sony 2.

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
Nerede o eski samsung, pil kapağının çıkmasına izin veren, çentiği inatla kullanmayan, 3.5 mm jack'ı diğer firmalara nazaran koruyan, plastik s serisinde ihtiyaç olmadığı halde göz takip sensörü ile inovasyon yapan,microsd kart desteği ile hafıza genişliği sunan o şahane firma bugün dalga geçtiği firmanın yaptığı kısıtlamaları kendi yapar oldu.Gerçekten üzücü bir durum.s6 ile premium segmente geçen samsung, s7-s8-s9-note8-note9 gibi doruk telefonlardan sonra maalesef s10 ve note10 serisi ile gözümden düştü.

Acı ama gerçek ne kadar bileşeni kendin üretirsen üret(ram,rom,ekran vs) inovasyonu android tarafında çinli firmalar yapar hale geldi, huawei, oppo, xiaomi gibi.

Sony'i eleştirmeye girersek hiç çıkamayız saatlerce edilecek muhabbet ortaya çıkar :D.Heralde firma'nın ceo'su sony'nin mobil bölümünü tembel mirasyedi aylak oğluna bıraktı vs. yoksa bir firma üstüne basa basa bu kadar batmaya uğraşmaz.HTC 1 sony 2.
Hocam cidden haklısınız. Eski samsung'u beğenmesem bile (plastik kasa) HTC ve SONY hakkında bu duruma geleceklerini hiç düşünmezdim.

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Hocam cidden haklısınız. Eski samsung'u beğenmesem bile (plastik kasa) HTC ve SONY hakkında bu duruma geleceklerini hiç düşünmezdim.

Valla öyle ya eskiden ne telefon üretirdi Sony, HTC kimsede olmayan özellikler yapardı ağzımız açık kalırdı LG'de dahil bunun içine.

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
Valla öyle ya eskiden ne telefon üretirdi Sony, HTC kimsede olmayan özellikler yapardı ağzımız açık kalırdı LG'de dahil bunun içine.

Xda forum da bir geyik vardı HTC ile alakalı :D HTC tost makinesi çıkarsın ona da ROM atalım diye :D Anneme zorla SONY aldırmıştım su geçirmez olayı SEALTH ile günlerce şarj etmemesi vs herkesi şok etmişti tabi yılına göre de üstün kamerası :D

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Xda forum da bir geyik vardı HTC ile alakalı :D HTC tost makinesi çıkarsın ona da ROM atalım diye :D Anneme zorla SONY aldırmıştım su geçirmez olayı SEALTH ile günlerce şarj etmemesi vs herkesi şok etmişti tabi yılına göre de üstün kamerası :D

Sony'nin bataryasını, HTC'sinin ara yüzünü, LG'nin knock code ve lazer odaklama sistemine hayran kalmıştım.

Üst Alt